Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преустройство на църква в къща. Съвети.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 19:28:51
1.Не кради!*book*
2.Не убивай!*book*
3.Не пожелавай жената на игумена!!!*black eye*
Салвадор, не е същото. Каквото и да правиш, това чудо е на
125 години. Имаш ли на представа колко дух и история има в него. Не съм казал че се хвърлям, просто споделям.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 19:51:14
Знам за една обществена тоалетна в Лондон, преобразувана в жилище - дамска тоалетна, при това надписът отвън е запазен, тъй като постройката е била много стара и уникална. Собственикът бил много доволен , защото купил сградата евтино - и ,намирайки се в ситуация след развод, без жилище, счита,че си е решил проблема идеално. Споделя и това, че често на вратата му са почуквали дами и той не е връщал никоя,като й е предлагал тоалетната на новото си жилище.

За църква - не знам, кой ще ти почуква на вратата. Но фло тук има добри идеи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-31 19:52 от general.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 21:15:48
Един за комка, друга за изповядане....
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 22:00:57
То дух и история ясно,че има...ама пак трябва да започнеш от суровата бумащина.Виж по нета какво пишат...в парцела на почти всяка църква има погребан някой от поповете,а понякога и цяло гробище си върви в пакет с нея.
По тази точка има една уловка,от която бая народ си е патил с тия конверсии-колкото по-старо гробището,толкова по-зле.В старо време хората не са били чак толкова много и при избирането на място за гробище са се спазвали някои правила.Мъртъвци са се заравяли само на такива места,за които се знае,че телата се запазват дълго време неразложени.Примери-бол,из цяла Европа и не само...
По принцип при строежи и разширения гробове могат да се местят.Но последното,което искаш да намериш,е някое "нетленно" тяло.Този феномен е толкова често срещан,че католическата църква от поне 400-500 години насам не канонизира никого само на основание нетленност на останките.Научно обяснение за сега няма,но има страшно много описани и детайлно документирани случаи,в които при опит за преместване на гроб,отдолу излиза съвършенно запазено тяло-с мека кожа и подвижни стави.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 23:16:20
Салвадор, ако има нещо което ме безпокои, и задържа да не направя крачката, това са бюрократичните спънки и подводни камъни, както и единодушното съгласие на домочадието. Струва ми се че тази църква би имала много по-голяма стойност след 50-60 години, от колкото всяка една къща, но отиди и убеди в това една жена. В този ред на мисли, учудва ме невероятно ниската цена в момента, за парите които и искат не можеш да купиш нищо повече от една барака! От трупове с меки китки мисля че не се боя(поне докато не се сблъскам с някой)
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 23:36:22
Като клисар смятам,че е добре за бизнеса да има свети мощи! Ми гледайте бат'Бойко и Божо колко мощи изпренесоха насам -натам!Религиозен туризъм не става ей тъй само с една бирена комка,трябва си и мистика!winking smiley
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
31-01-2011 - 23:40:13
Защо не се реставрира като църква? Частна църква . Може да се измисли нещо привлекателно за туристи. Да се провери акустиката -по принцип църквите са с много добра акустика и могат да се правят концерти там. И много други неща. Къща в църква е много глупаво, извинявай, Слушай жена си. Който слуша жена си - рядко бърка!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-31 23:43 от general.
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 16:46:43
Quote
general
Защо не се реставрира като църква? Частна църква . Може да се измисли нещо привлекателно за туристи. Да се провери акустиката -по принцип църквите са с много добра акустика и могат да се правят концерти там. И много други неща. Къща в църква е много глупаво, извинявай, Слушай жена си. Който слуша жена си - рядко бърка!
:]
Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 18:08:38
avatar
знам само, че ако в БГ някой се осмели да помисли за такова нещо, ще трябва да си слага догранма с бронирани стъкла - освен ако не е някоя съвсем запусната постройка в напълно опустяло село0 в Странджа Сакар или махалите над Трявна, които се опразниха още по комунизма

...то пък в тези варианти сигурно е нямало и църква

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Преустройство на църква в къща. Съвети.
01-02-2011 - 19:27:55
Ако не се лъжа църквите в БГ може да ги продава само БПЦ. Струва ми се че ако някоя 200-300 год. църква или параклис бъде обявен за продан, кандидати ще има и цената ще е космическа. Кой какво ще направи от него е въпрос на вкус и идеи. Един може да го обърне на кино, друг на концертна зала, трети на фамилен дом.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход