Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Саморазливна замазка - рецепта

Публикувано от stivemaster 
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 18:03:44
bulhomes...ако така е по-лесно за възприемане-правите някаква циментова смес,с която изравнявате пода.
Дали ще има вътре смоли,фибри,перлит,стиропор или умрели животни...все тая...

Рецептата на gogol ми допада повече.
Като обща концепция-фло е прав...ако сега се прави плочата,нещата трябва да се направят така,че после да не трябват замазки.Не е проблем да се направи равна и сравнително гладка плоча.Цимент,пясъци,добавки,армиране...все излишна маса върху бетона.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 18:32:00
Зависи какви са ти били "майсторите" на плочата. Моите бяха способни на невероятни чудеса. Сега е студено - няма да я правя скоро, но да си почешем езиците... Кварцов пясък или каменно брашно предполагам, че не е цифра, но нкога не съм купувал и не съм сигурен дали ги има навсякъде. Ако ги няма не могат ли да се заменят с обикновен пясък (дано кварцов и обикновен не е едно и също, че ще ми с смеете още).
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 19:52:00
Quote
salvador

Дали ще има вътре смоли,фибри,перлит,стиропор или умрели животни...все тая...

smiling smiley Все тая е ,ама без умрелите животни! Органиката в циментовите производи ги променя структурно. Бактериалните онечиствания,какъвто е израза направо го съсипват бетона.Първо излиза един бял лишей и почва ронене, ронене на повърхостта. Затова замазки и бетони се правят само с вода от питейния водопровод и в никакъв случай от реката,близката локва или някакъв друг водоизточник,ако не се вземат мерки за дезинфекция на водата ,разбира се!Не е само до здравината на замазката ,ами се образуват и други асоциации покрай лишея ,идват и нови бактерии от въздуха и се заражда цял един микробиологичен свят под паркета,включително и по-големи гадини,като домашни акари. Това води до алергии и всичко това заради манго,който забърква замазката с вода от варела,щото му е на една ръка разстояние и застояла 1 година примерно!Малко засилих черните краски ,обаче алергиите са съвременен бич и не всички са причинени от храната,както си мислят мнозина !
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 20:55:49
bulhomes...разликата между пясъците е,че на кварцовия името подвежда за връзка с другия пясък.Това е силициев диоксид-химическо съединение.И в другия пясък го има,при това в голямо количество,но тук е чисто,няма ги безбройните примеси на обикновения речен пясък,който добит от две места с разлика 20 км помежду си,може да няма нищо общо като състав.За морския пък да не говорим...
В строителството се ползва,защото на тая цена,това е най-твърдият масово добиван материал.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 21:26:49
Абе темата е на stivemaster, а той никакъв не се обажда?
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 21:43:36
Quote
bulhomes
Абе темата е на stivemaster, а той никакъв не се обажда?
Сигурно защото зацепихме в друга посока към изравнителната замазка,което е различно от саморазливната замазка.Пак ще кажа ,че става въпрос за дебелина от 1до 10 милиметра! Темата е за милиметри колега bulhomes!

И защото може да му е важна тази рецепта ще му дам разработка на Degussa:
- портландцимент СЕМ I 42,5 R 18,50%
-високоалуминатен цимент 11,50%
-кварцов пясък 0,1-0,315мм 41 %
-калциев карбонат 10-20 микрона 19,40 %
-анхидрид гипс 6,30%
ДОБАВКИ:
-целулозен етер Mecellosse FMC 60150- 0,05 %
-Agitan P 803 -0,15 %
-MELFLUX 1641 F -0,40 %
-Neolith P 3000 -2,00 %
-литиев карбонат -0,10 %
- калиево-натриев тартарат -0,40%
----------------
общо 100



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-22 22:01 от фло.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 22:17:08
Не се обаждам щото нямам какво да кажа в дискусията която водите .Мен ми трябва нещо елементарно и с не задължително перфектни качества на крайния продукт.Мисля да пробвам с някакъв суперплатификатор за втечняване ,някакъв еластификатор , все още не съм се спрял на някакъв и ще проверя алуминатния цимент колко струва за ускорител.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 22:53:25
Калциевия карбонат микронизиран се продавакатофуражна креда а по -важните добавки от тука полимера от тука и мецелозата също
Обърни внимание и на марката цимент:При CEM I съдържанието на портланциментов клинкер в състава на цимента е не по-малко от 95%, при CEM II A - от 80 до 95 %,

NEOLITH P 3000P Прахообразен полимер за производство на лепило за плочки, фуги и др., точно тоя ти трябва

мецелозата FMC-60 150 представлява хидрокси пропил-метил целулоза ,която във воден разтвор дава нисък вискозитет само 200 сантипаскала,за разлика от другите дето са с по няколко хиляди тоест не дава силно сгъстяване а течливост.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-22 23:13 от фло.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 23:25:01
stivemaster ти скоро ли ще го правиш или и ти ще чакаш да се стопли? Мисълта ми е да пишеш като направиш нещо, ако те изпреваря пък аз ще пиша и така
Re: Саморазливна замазка - рецепта
23-01-2011 - 08:08:48
avatar
Чефо - тая седмица не съм в БГ,но като се върна ще обсъдим ако ти трябва нещо по спец.....
Иначе и това което съм приложил става - в момента правим чудеса при 0 и по малко градуси на един хотел на Кабакум....
По точно от тази смес се изливат едни добитъци които ще седят и ще подават водата в шадравани.....!?!
Беветола е линосулфонат за инфо!

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход