Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Саморазливна замазка - рецепта

Публикувано от stivemaster 
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 21:18:06
avatar
Хи-хи -хи.....
Вярно,но това ще обезмисли друг мой продукт- ако го искаш за шир потреба просто кажи......ще направя нещо по въпроса!
Сега се открехвам как да правя саморазливна при наличието на наклони
....... и се получава....

Чест и почитание
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 21:59:05
Quote
bulhomes
Фло и аз чакам с нетърпение да почнеш. Не е ли нещо от сорта на пясък, цимент и вода. Тапетно лепило си споменавал понякога. Всъщност какво се изисква от тази замазка освен да е течна? Многото вода намаля якостта на бетона, но тук не гоним якост - не вярвам да стане на халва само от многото вода.

Доколкото си спомням сме говорили за циментовите лепила,за да имам предвид метилцелулозата,като тапетно лепило.Нещата са много различни между циментовото лепило и саморазливната замазка.Бих могъл да дам и точна рецептурна разработка на химическия гигант Degussa ,но не виждам никакъв смисъл да има някаква полза тука,тъй-като за да се изпълни си трябва много яко предприятие!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-19 22:24 от фло.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 22:18:48
Имах впредвид като вид добавка. Иначе съм сигурен, че ставаше въпрос за лепило за плочки с тапетното. Но не очаквах като цар на химията, бетоните и прочие да ти е убягнала саморазливната замазка. Иначе доколкото си спомням обикновната замазка си е пясък и цимент с не много вода - полусухо. Та на това полусухо ако му сложиш повечко вода и (или) пластификатор за бетон няма ли да стане?
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 22:41:12
Quote
bulhomes
Имах впредвид като вид добавка. Иначе съм сигурен, че ставаше въпрос за лепило за плочки с тапетното. Но не очаквах като цар на химията, бетоните и прочие да ти е убягнала саморазливната замазка. Иначе доколкото си спомням обикновната замазка си е пясък и цимент с не много вода - полусухо. Та на това полусухо ако му сложиш повечко вода и (или) пластификатор за бетон няма ли да стане?

Няма да стане!Покрай тапетното лепило има още 5 добавки,някои от които са екзотика за нашия пазар,да речем литиев карбонат и калиево -натриев тартарат,които също влизат в състава на саморазливния под или пък в основния състав-калциев карбонат с едрина 10-20 микрона,който заема 19,40 тегловни %-та от общата маса. Не става за домашно тая работа.
bulhomes,не съм цар на химията,просто минава някаква химия покрай мене в ежедневието и и хвърлям по едно око,вследствие на което другото стана мързеливо и не кьори вече много-много!:]
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 22:41:24
Не, защото в състава на саморазливната, доколкото си спомням, отдавна не съм се занимавам, химията е в състав ускорители, еластификатори и т.н.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 23:03:22
Quote
фло
Няма да стане!... добавки,някои от които са екзотика за нашия пазар,да речем литиев карбонат и калиево -натриев тартарат,които също влизат в състава на саморазливния под или пък в основния състав-калциев карбонат с едрина 10-20 микрона,който заема 19,40 тегловни %-та от общата маса. Не става за домашно тая работа...

Мисля, че това беше отговора на темата.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
19-01-2011 - 23:48:11
Обаче пък как ме запали сега.

Най-вероятно ми се смеете за глупавите въпроси, но съм машинен инженер и нкога не съм учил строителство и затова питам (и не ме е срам):

Какво ще стане ако си направя замазката от течен бетон от пясък и цимент?

Ще избързам с два предполагаеми отговора:
1. Бавно ще изсъхне. Решението му е ясно - ще се чака.
2. Ще се напука. Това пречи ли ни? Ако ни пречи - не можем ли да си "фугираме" пукнатините?
Re: Саморазливна замазка - рецепта
20-01-2011 - 08:54:29
avatar
Колкото повече вода - толкова по слаб продукт.....!
Ако спазиш съотношението Пясък,цимент и пластификатор за самоуплътняване проблема ще се реши,но дали си заслужава парите?

Чест и почитание
Re: Саморазливна замазка - рецепта
20-01-2011 - 09:06:05
Quote
bulhomes
Обаче пък как ме запали сега.

Най-вероятно ми се смеете за глупавите въпроси, но съм машинен инженер и нкога не съм учил строителство и затова питам (и не ме е срам):

Какво ще стане ако си направя замазката от течен бетон от пясък и цимент?

Ще избързам с два предполагаеми отговора:
1. Бавно ще изсъхне. Решението му е ясно - ще се чака.
2. Ще се напука. Това пречи ли ни? Ако ни пречи - не можем ли да си "фугираме" пукнатините?
Цимента свързва само 25 % вода от масата си за да стане циментен камък! Не водата прави течен бетона,ами пластификаторите.

Предполагам,че би могло да се направи саморазливен под,ако към някое евтино циментено лепило за плочки/25 кг/ се добавят 5 кг високоалуминатен цимент +10 кг. фуражна креда /10 микрона/ + 2 кг. гипс строителен .Вода на око до течливост от 10 л. и нагоре!
фуражна креда микронизиран калциев карбонат
Гогол може да предложи и някоя полимерна емулсия да се добави в бъркоча и имате 50-60 кг. саморазливен под с полимери за здравина -направи си сам!
Трябва да уточня,че дебелината на замазката може да е само няколко милиметра ,да речем от 2 до 10 мм.,а не е за изравняване.За полимерна добавка може да се използва и латекс от най-близката жепезария: 1 л. към готовия бъркоч/50-60 кг/,когато сме стигнали до идеята колко да е течлив.Добавяме го на струя с разбъркване.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-20 09:29 от фло.
Re: Саморазливна замазка - рецепта
21-01-2011 - 08:57:44
avatar
В саморазливката присъстват няколко важни компонента и не е толкова лесна за изпълнение.
Присъства кварцов пяск,тиксотропен агент,смоли,цимент,фибри ,пластификатори и ускорители на дадения процес!
Не е тайна ,че сме опитвали с колеги и разни други неща които са постигали същият ефект,но ако саморазливната смес ще се използва при натоварване - по добрия вариант е да положим истинска такава!
Ако желаете да обсъдим някой от опитите - само кажете - оставам на разположение!

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход