Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Найлон между гипскартона и ватата???

Публикувано от bulhomes 
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 03:44:48
Фло, не съм специалист в областа, но онова което съм чувал е че тази работа пропуска само от вътре на вън.

И още нещо. Тук във всеки дом хората си купуват малки или голями овлажнители за въздух. Като го пусна става малко като в руска баня пък като гледам няма мухал, няма гъби. Вярно отоплението е на друг принцип ама все пак. Тук учат че къщата се опакова така че никакъв въздух да не влезе. Даже преди началото на студа облепват цялите прозорци с едно прозрачно фолио което повишава ТИ и прозоците изобщо не се отварят докато пукне пролет. Ама това е по част "Енергийна ефективност"winking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 04:14:28
Гето, с твое позволение ще се опитам да ти дам един съвет-не се харчи за Тивек. Тивек се поставя на дървено-скелетни къщи от външна страна с една единствена цел, да позволи на всичко което е от външна страна на полиетилена(паробариерата) да ИЗДИША без да ВДИША. Всичко което е от вътрешна страна на паробариерата (найлоновото пликче) е ЗАПЕЧАТАНО така че нито да вдиша нито да издиша. В този ред на мисли(понеже знам че твоята къща е монолитна) поставянето на дървена скара от вътре и вата, както по едно време мислеше да правиш, крие голям риск. Според мене найлона е просто задължителен както преди ватата, така и между ватата и тухлите, за да не позволи на влагата от строителния процес да влезне в контакт с нея. А бе, системата става различна от това което познаваме тука и резултата е неясен.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 12:41:29
Наско,
И аз ще си позволя две уточнения
Quote
Nasko.Stoykov
Гето, с твое позволение ще се опитам да ти дам един съвет-не се харчи за Тивек.
Тивек е една реномирана марка за фолия. Имат най различни - паропропускащи и непропусскащи, според предназначението, което може да бъде също защита от вода, вятър и др., вкл. и това на Гето, което е задължително при дървените къщи, НО и при покрив.

Quote
Geto
Тук учат че къщата се опакова така че никакъв въздух да не влезе.

Същото разнообразие има при Брамак и др., а цените (по памет 1,5-2лв.) не се отличават фатално.

Quote
Nasko.Stoykov
Според мене найлона е просто задължителен както преди ватата, така и между ватата и тухлите, за да не позволи на влагата от строителния процес да влезне в контакт с нея. А бе, системата става различна от това което познаваме тука и резултата е неясен.
Червеното, според мен е неправилно (поне в БГ) - писах по-горе за баланса вътре/вън около ватата. Строителната влага би трябвало да се съобрази по др. начин - например с подходящо изчакване, преди "опаковането" на обекта.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 13:15:00
Не разбрах от коя страна(вътре или от вънка) Гето иска да слага тивек, но за от вътре няма смисъл, а за от вън при монолитно строителство....според мене също е безмислено. Може би топло изолация от вътрешна страна(фибран) която би спирала и строителната влага да избива на вътре.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 13:45:16
Quote
bulhomes
Приемаме и че нямаме вентилация с рекуператор или навик на всеки няколко часа да проветряваме.

Ами, при тези условия, Вие вече сте го казали - живеем в найлонова торбичка.
Това е.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 14:16:53
Ама вие и в монолитната къща живеете в "найлонова торбичка"...Семо не сядайте да развивате теории колко паропропусклив е латексът примерно или силиконовите фасадни бои,миещите се тапети и т.н.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
21-01-2011 - 08:50:28
avatar
Има детайли които ме учудват,но най учуден отстанах от отговора даден ми от Кнауф.....
В случая става наистина въпрос за запечатка с найлон,но на ватата и е дадена възможност да диша навън.
Което горе долу ми изясни картината.Защитата на ГК с латекс в последствие ще направи стената да не поглъща вода,но при евентуален мокър процес в последствие какво правим?Как вентилираме остатъчната влага?
Ей това не ми стана ясно!
Вероятно системата се прилага само в сухото строителство - при мокри процеси нещо куца....

Чест и почитание
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
21-01-2011 - 13:20:52
Гогол,
Няма какво да се чудиш.
Хора, счупи ми се клавиатурата вече да повтарям.
Стените ни ограждат от околната среда.
Топлоизолацията ни позволява да пестим от отопление/охлаждане.
Пароизолацията ПАЗИ РАБОТОСПОСОБНОСТТА на горните две, особено при вата.


Всяко си има функции, МОЛЯ, НЕ ИМ ВЪЗЛАГАЙТЕ други, неприсъщи.

В допълнение на примера на Кнга от 2стр., ще дам и аз един:
Ако в едно жилище внесеш 1м3 вода, под формата на строителна/ремонтна вода/влага, това е същото човек да заболее от остър дихателен проблем. През кожата няма да се компенсира, нещо повече - слагат го на изкуствено дишане. В строителството аналогът са осушители или продължително сушене чрез отопление и вентилация/проветряване.

Който го страх от пароизолацията, да се откаже от ТИ.
Ако се откаже и от стените - пълно природосъобразно щастие.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
21-01-2011 - 13:46:28
Любо ,ще те информирам,че през кожата на човек,която е средно 2 квадрата ,на денонощие се излъчват около 1/2 литра вода.smiling smileyДа го имаш предвид при строителни аналогии.Нормалната необходимост на организма от вода за нашите ширини е 2 л.дневно.Ако надхвърлиш 4 бири дневно може и да отделяш повече от половин литър вода от кожата,щото вода има и в мезето и в ракията даже с едни 60 %*beer*
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
21-01-2011 - 15:25:57
Днес говорих с регионален представител за северна България на най-голямата фирма за дограма у нас. Питах го за дограма с вентилационни отвори. Каза, че имали нещо такова, но общо взето било голяма глупост и никой не си слагал. А върви сега се изолирай, пък вентилации, рекуператори и пр.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход