Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

запитване

Публикувано от Djemo 
запитване
01-02-2011 - 13:42:50
Здравейте.
Нов сам в тази област и ми се отваря възможност да си построя собствен дом. Получавам различни съвети и не знам на кой да вярвам.Казват че строежа с тухли на поротерм бил най добър ,но други ме съветват да си карам с четворките.Не знам кое е по-добро и затова ми трябва съвет.Моля ако някой се е сблъсквал с някакви проблеми да пише. Благодаря предварително
Re: запитване
01-02-2011 - 14:17:58
За да направиш правилен избор колега ти трябва информация за различните продукти а не навиване от страна на интересчии. Осигури си техническа информация за различните продукти и ще разбереш долу горе следното : 1 Ако вземеш материал който е последно поколение (Поротерм)и е западен , едва ли може да го сравняваш с четворки правени на машини от 50-те години.2 Ако обаче същия го дадеш в ръцете на бай мангал дето смята че са слаби и не можеш да закачаш на тях 250 кг. бойлери той ще им разкаже играта. така че ..... ти трябва човек който да седне с теб да ти обясни обстойно предимствата и недостатъците на възможните материали и да си решиш.
Re: запитване
01-02-2011 - 14:29:52
Е точно това ми трябва,но нямам такъв човек.И на мен така ми казват че били слаби на поротерм,но не ми се вярва.Ако някой може да ме насочи към добри фирми за строителство ще съм благодарен.Да направим сверка на цените и тогава да говорим. Става въпрос за къща на два етажа,по 100кв. и други две пристройки.Става въпрос за село на 15 км. от Пловдив
Re: запитване
01-02-2011 - 14:48:55
Има си дюбели за Поротерм , сигурно трябва малко повече чалъм при използването им.
При такава голяма къща предполагам- бюджетът не е проблем !?!- бих платил за най дебелия Поротерм (дето минава нормативно и без топлоизолация). Бих платил и на майстор да ми окачи бойлерите ,шкафчетата и т.н.
Re: запитване
01-02-2011 - 14:52:14
Quote
stefan63
бих платил за най дебелия Поротерм (дето минава нормативно и без топлоизолация). .
Май няма вече такъв - нормативът се смени.
Re: запитване
01-02-2011 - 15:14:46
porotherm 38N+F Hi
сякаш покрива норматива - по каталог 0,35W/m2K



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-01 15:15 от stefan63.
Re: запитване
01-02-2011 - 15:29:59
Ако се довериш на масовата практика-четворки,стиропор и т.н.
Ако искаш нещо по-модерно-поротерм плюс вата и т.н.
Ако те влече екзотиката...двойни зидове с изолация по средата,вътрешна изолация или някое друг подобно.

Поротерм го уважавам много като технология,ама ако сега започвам строеж...вероятно ще карам по класическия метод със стиропорите...при все,че го знам колко е първобитен и колко технически неиздържан е въобще като начин на изолиране.Идиотско е,но така работят всички.
Re: запитване
01-02-2011 - 16:01:33
avatar
За "Поротерм" също има клиенти,и то отдавна.
При мен само за изминалата година за 5 завършени сгради на груб строеж -1 е с "Итонг",2 с тухли четворки и 2 с "Поротерм",т.е. 40 %.
Цената на тухлите "Поротерм",в сравнение с класическа българска четворка е + около 60 %,но освен всичко друго,се строи много по- бързо...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: запитване
01-02-2011 - 21:09:28
markk ..я така и така си кацнал тука...Тия +60% в цената компенсират ли се от нещо?На база примерно цените от миналата година...
Re: запитване
01-02-2011 - 22:19:18
avatar
"Ако се довериш на масовата практика-четворки,стиропор и т.н.
Ако искаш нещо по-модерно-поротерм плюс вата и т.н.
Ако те влече екзотиката...двойни зидове с изолация по средата,вътрешна изолация или някое друг подобно.

Поротерм го уважавам много като технология,ама ако сега започвам строеж...вероятно ще карам по класическия метод със стиропорите...при все,че го знам колко е първобитен и колко технически неиздържан е въобще като начин на изолиране.Идиотско е,но така работят всички."




Напълно съм съгласен с мнението. И бих послушал Салвадор. Няма за какво да го повтарям същото.

Погледнете моя сайт. Надявам се да съм Ви от полза.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-01 22:21 от personall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход