Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фасадата мухлясва от север?

Публикувано от mtodorov 
Re: Фасадата мухлясва от север?
07-02-2011 - 22:04:14
фло Според мен няма влага. Ако имаше влага щеше да се усеща в помешенията а то не се усеща нищо такова. Дори преди две седмици мериха за паркета и казаха че влажноста е много ниска. Освен това нито по стените вътре се забелязват проблеми нито нищо.
Re: Фасадата мухлясва от север?
07-02-2011 - 22:45:40
Quote
mtodorov
фло Според мен няма влага. Ако имаше влага щеше да се усеща в помешенията а то не се усеща нищо такова. Дори преди две седмици мериха за паркета и казаха че влажноста е много ниска. Освен това нито по стените вътре се забелязват проблеми нито нищо.
Добре, и аз така разбрах,но после спомена за влага и се обърка работата нещо!Предположението,че проблема е от полимера на мазилката не е основателно понеже е почти сигурно,че не е биоразградим за да събере гадини да похапват и се развъждат.Съществува някаква малка вероятност майсторите да са прилагали някоя от тъй-наречените " фолклорни рецепти " тоест да са добавяли нещо свое и от сърце ,което може да се яде ,някой природен полимер като целулоза или друга органика с направната вода.Най-вероятното обаче е просто заради околната среда да се въдят по стените такива организми,които на традиционната варосана селска стена не виреят,но на немска мазилка им е кеф. Вилата ти е на село,пък технологията на мазилката градска! От там ти е проблема и да не се харчиш много и излишно с нови импрегнации и т.н. върни се назад в темата и виж препоръки за химическо третиране.Другия начин си е изпитаното селско варосване на стените периодично!Желая ти успех!
Re: Фасадата мухлясва от север?
08-02-2011 - 08:32:53
avatar
Привет!
По нито една от съседните къщи не установих плесен и това ме обърква - със сигурност близостта до езерото е важна за влажността,но не е и от това...
Мазилката седи като мокра по южната фасада, а от север си е направо мухлясала - зелено -черен нюанс, със пословичните ивици от стичане на вода в посока надолу от камъка на процорците......
Не прилича на нито един срещан от мен проблем - лично за мен има влага от вътрешна страна на ТИ пакет- не в къщата.....

Самата сграда е много интересна и начупена,има и колони от прозорци прекъсваща фасадата - според мен не е лишей - просто си е вид гъба която се ражда по спорите на мазилката- тя самата е драскана на ++,което от своя страна забавя оттичането на водата.
Спорен въпрос е как работи мазилката и какво са добавяли в нея - факт е че на места изобщо не се забелязва мъх/лишей/ и то на места където има наличен такъв - седи като напръскано с олио - фини мазилкови кръгчета с ярък цвят еднакъв на цвета при полагане!
Със сигурност ще се третира основно срещу лишей,но трябва импрегнация след това.....
Единствено се опасявам ,ако влагата идва от долу след третирането и запечатката - лишей да не се образува на ниво импрегнатор - ей тогава вече ще сме се о...ли съвсем.......
Тодоров не е човека за експерименти - затова моля за помощ някой ако е имал подобен проблем......
Благодаря!

Чест и почитание
Re: Фасадата мухлясва от север?
11-02-2011 - 19:02:30
Не са лишеи,не са гъби и мъхове-бактерии са!Цианобактерия! В по-старите литературни източници ги отнасят към зелените микроводорасли. В конкретния случай са засегнали северната фасада до която има няма на 3 метра в съседния двор има стара каменна къща без покрив вероятно пълна до средата с вода т.е. възможност за добро развитие и разпространение. Самата немска мазилка е много релефна с трудно оттичане и задържа влага и бактерии.Цвета на мазилката е пепел от рози и местата със зелените гадинки по-лесно се забелязват.Бактерицид му е решението на проблема.
Re: Фасадата мухлясва от север?
11-02-2011 - 20:16:31
фло Мерси за компетентната ти намеса. Това което си описал като ситуация е точно така.. има стара каменна постройка не съм се замислял че от нея може да започне всичко. Как точно трябва да се приложи този бактерицид и къде да го търся smiling smiley.?
Re: Фасадата мухлясва от север?
11-02-2011 - 20:35:27
avatar
Ще каже човек ,че си ходил там....
Браво!
Дай насока или повече инфо - току виж имам подобен проблем - къде да чета за това?

Чест и почитание
Re: Фасадата мухлясва от север?
11-02-2011 - 21:56:54
фло...изглежда логично,но цианофитите имат много органичен ареал когато живеят сами.Повечето от тях изобщо не са способни да спорообразуват,какво остава пък да колонизират такава огромна територия като цяла фасада,за толкова кратко време.На първото засушаване ще измрат.
За сметка на това.когато са под формата на лишеи (лишей = цианобактерия + гъба) правят точно това-изключително бърза колонизация на големи пространства,много бързо размножаване и пренасяне на спорите на огромни разстояния.Лишеят е пример за перфектна симбиоза-не ползва основата за добив на храна-не взима нищо от нея.Бактерия и гъба се хранят взаимно.За това растат върху голи скали,стени,винилов сайдинг и какво ли не.Храната за тях идва по въздуха на 100%.
Re: Фасадата мухлясва от север?
11-02-2011 - 22:09:38
Quote
mtodorov
фло Мерси за компетентната ти намеса. Това което си описал като ситуация е точно така.. има стара каменна постройка не съм се замислял че от нея може да започне всичко. Как точно трябва да се приложи този бактерицид и къде да го търся smiling smiley.?

Влез в първата агроаптека и питай за бактерицид! Бях ти писал по-горе за формалин,но се сещам,че по-трудно ще го намериш.Вземи лозова пръскачка от съседа ,направи си разтвор с вода на бактерицида според указанието на опаковката ,с малко веро да лепи и напръскай фасадата,особено по засегнатите места.smiling smiley
Може да се наложи вече засегнатите места да се измият с водоструйка ден-два след третиране!


gogol,имам строителна екстрасенска дарба! Мога да гледам на боб,гроздова със шопска салата ,триъгълно шише с фъстъци и сода и др. според проблема и кое време през деня е !:]*drunk*
Re: Фасадата мухлясва от север?
11-02-2011 - 22:28:59
Quote
salvador
фло...изглежда логично,но цианофитите имат много органичен ареал когато живеят сами.Повечето от тях изобщо не са способни да спорообразуват,какво остава пък да колонизират такава огромна територия като цяла фасада,за толкова кратко време.На първото засушаване ще измрат.
За сметка на това.когато са под формата на лишеи (лишей = цианобактерия + гъба) правят точно това-изключително бърза колонизация на големи пространства,много бързо размножаване и пренасяне на спорите на огромни разстояния.Лишеят е пример за перфектна симбиоза-не ползва основата за добив на храна-не взима нищо от нея.Бактерия и гъба се хранят взаимно.За това растат върху голи скали,стени,винилов сайдинг и какво ли не.Храната за тях идва по въздуха на 100%.

Перфектно колега!*ok* Само ,че никой не е казал в конкретния случай ,че цялата фасада е колонизирана.Засегнатите места са малко и са при засенчена север-североизток фасада в долната част основно на прозоречни ниши и колони .Гадинките са микроскопични и изглеждат като цапната зелена боя с четка и не са в симбиоза и асоциации с висши растения в конкретния случай,щото нямат и структура.Може би е въпрос на време да стане това,което казваш,ако се оставят. Между другото те са продуценти на кислород и полезни твари за земята*beer*
Re: Фасадата мухлясва от север?
12-02-2011 - 11:31:33
avatar
*bow*
Аз пък гледам на пъп!
И със всички твои допълнения......
Наздраве!*drunk**drink1**drink2*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход