Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
18-01-2011 - 14:46:01
Добре акт 7 се разписва от проектанта и от "надзорника или от лицето упражняващо техническо ръководство на обекта" кой ги е подписвал.Този дето ги е подписал да си ,допише актовете и протоколите.
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
18-01-2011 - 14:57:16
Благодаря Ви! Аз именно това имам предвид, да ги подпише. За съжаление такъв приятел нямаме, а за познат се надявам да намерим. Към това е насочено питането ми. Надявам се да сме строили както трябва. Все пак не се ли търси някаква регистрация за правоспособност на въпросното лице. То така всеки може да ги подпише.
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
18-01-2011 - 15:07:24
Трябва да е технически правоспособно.Може и със строителен техникум.Може и строителен инжинер.
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
18-01-2011 - 15:13:57
Благодаря на percival! Едва ли бихме строили къщата си така, че да падне върху главите ни.
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
18-01-2011 - 15:37:35
Никой не твърди подобно нещо. Но, очевидно, нямате правоспособност да ръководите строителни работи, затова потърсете нужния човек.
И аз едва ли бих се лекувал така, че да умра. Но не се лекувам сам.
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
18-01-2011 - 21:12:46
Здравейте,
Ако мога и аз да помогна с нещо
Ние също строим къща.
Както казвате имате необходимите протоколи , издадени по време на строителството. Не знам дали Вашия конструктор е приемал армировката и кофража по етапно/въпреки , че е длъжен/, но в моя случай винаги когато съм го викал да приема съответния етап или за консултация беше мноого зает или в провинцията.Просто не му се заниваше с дребни обектиsmiling smiley, но пък на всички протоколи, където е трябвало се е подписал/Предполагам , че и при Вас е така/.Е тогава нямаше криза и за да съм по спокоен си наех строителен инженер , който да приема армировката и да ми движи документите.Ние започнахме строежа с фирма , но тъй-като имахме големи проблеми, прекратихме договора с тях и продължихме да строим по стопански метод, където ние сме си инвеститор и строител, предполагам и при вас е така.И така стигнахме до акт 14/акт ,касаещ конструкцията/, подписан от инвеститора и строителя/т.е ние/, от техническия/във Вашия случай отпада/ и от конструктора, като са приложени заверения работен констр. проект, заверената заповедна книга, бетонов дневник на строежа, актовете 7, 12, декларациите за съответствие на вложените в строежа бетони, тухли, керемиди и др.каквито имате и сертификатите за ползваното арматурно желязо.
Важно : Преди няколко месеца геодезиста засне и нанесе нашата къща в Софийски кадастър и ми извади удостоверението по чл. 52, ал.5 подписано и подпечатано. Същото ще бъде необходимо при издаване на акт 16. Ако Вашият обект не е нанесен в кадастъра- направете го ще Ви е нужно/държавата отдавна е абдикирала от това си задължение/.Аз лично за тази цел говорих с трима геодезисти, които ми обявиха цена за тази услуга 600 лв+държ.такси ,накрая познати ми препоръчаха геодезист, който ми взе 400 лв +държ такси/около 50 лв/ и в рамките на месец засне къщата и ми предаде въпросния документ , докато другите ме лъгаха , че трябвало лично да си го взема.При нужда мога да Ви дам координатите му.
Акт 15 доколкото разбрах се подписва при завършване на обекта от строителя , инвеститора , архитекта, конструктора и проектантите по част електро, ВиК,ОВ/може и без/ , съответната проектанска организация, с което се удостоверява ,че проектите са спазени. Трябва и протокол за контур-фаза-0, издаден от лицензирана лаборатория, както и декларация , че представители на тази лаборатория не са участвали в проектирането и изпълнението на ел.инсталацията. И горните документи +още някои се внасят за издаване на обр. 16 т.е. разрешението за ползване.В общи линии мисля , че е това.Моля ако има нещо невярно или неточно да бъда поправен. Та в този ред на мисли Вие не можете ли сами да си подготвите и внесете тези актове?В противен случай сигурно ще ви искат много пари

Поздрави и успехsmiling smiley

Всички търсим истината!
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
19-01-2011 - 00:22:47
avatar
Съжалявам за неприятната история.
www.sechkov.com
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
19-01-2011 - 08:05:28
Rali2000, благодаря много! И ние започнахме с фирма, която ни причини голями главоболия и се отказахме от нея. Продължихме сами. Ако е удобно, изпратете ми на "лични" Вашите координати. Още веднъж благодаря! Поздрави!
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
19-01-2011 - 08:32:38
Няма смисъл да умуваме по форумите, 0899 880990 - обадете ми се да обясните точно какво имате и нямате и ще Ви свържа с моя надзор.
Re: Търся кой да ми придвижи документите - 5-та категория за акт 14, 15 и 16
19-01-2011 - 11:29:44
Благодаря много на всички Вас, които откликнахте на проблема ни! Изключително приятно съм изненадана и ще се възползваме от предложената помощ. Лек и спорен ден на всички!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход