Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
18-01-2011 - 00:39:11
В масовия случай лесно може да се познае къде са заустени станциите-по образувалата се само за няколко години джунгла.В БГ има поне дузина диворастящи храсти и дори дървета,за които богатата на нитрати вода е особено ценна.Ако е в канавки,искат поддръжка,защото покрай тях всичко буренясва ударно!
Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
18-01-2011 - 01:39:06
Гето, не мога да разбера какво точно искаш да кажеш! Че септичните ями са незаконни, че всички трябва да се вържат към канализацията? Ами ако липсва? На тебе ясно ли ти е че в София и Пловдив все още има квартали без канализация? Нали затова повдигам въпроса за да си изясна как най-безопасно и законно човек може да си инсталира септична яма, кои са най-добрите и определено съм против извеждането на канала директно в "дерето" или в двора на комшиятa.
Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
18-01-2011 - 05:07:51
Наско, моля те не си мисли че се заяждам. И септичните ями и тези пречиствателни станции са законни. Незаконно е само когато някой безпардонен тъпак вземе че пусне канала директно в дерето и лайната тръгнат по течението. И тук в С. Америка всяка ферма и вила в пущинака е на септична яма. Това с ямата и преч. станция стоеше като въпрос и пред мен. Добре стана че с комшийте си изградихме канал и това отпадна. Според мен това със станциите е хубаво, но иска да гледаш доста екологично на отходния процесwinking smiley До колкото си спомням перилните препарати и др. химий пуснати в сифона или кенефа убиват бактерията и се вмирисваш. Няма да се повтарям, а и колегите са го казали, на ден ще изхвърляш около 500 л. вода а това може и да е проблем. Е сигурно е че ще имаш истинска канадска ливада, зеленчука ще е от вкусен по-вкусен ама все пак това си е доста вода. Тук повечето ферми са на септична яма, с ежемесечните посещения на лайнарката, извинете златарката и така. То май и за България е по-добрият вариант ама кой знае.
Желая ти успех*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
17-01-2012 - 19:53:46
Имам въпрос във тази връзка. На около 40-50 метра от мен има канализация за мръсна вода,но мястото на което искам да строя е по-ниско с около 2 метра от дъното на шахтата на канала.Мога ли да се вържа по някакъв начин с помпи или по друг начин или е невъзможно заради денивелацията?
Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
17-01-2012 - 21:23:31
Quote
gogopi4
Имам въпрос във тази връзка. На около 40-50 метра от мен има канализация за мръсна вода,но мястото на което искам да строя е по-ниско с около 2 метра от дъното на шахтата на канала.Мога ли да се вържа по някакъв начин с помпи или по друг начин или е невъзможно заради денивелацията?
Всичко може,въпроса е дали трябва! Като ти проектират къщата,ще има една папка от проектите именувана В и К-външни връзки. Проектанта е специалиста ,който ще ти реши задачката според мястото. Например тоалетните и баните и кухнята да са ти на втория етаж,който пък съвсем може да е разположен и на кота терен заради денивилацията. Така,че въпроса ти е много преждевременен.
Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
05-02-2012 - 12:52:36
avatar
Я, гледам, че сте подхванали моята болна тема.

Казус : обект с проект за септична яма с утайник и всичко както си му е реда.

Проблем : след етап разрешителни и строеж до акт 14 и дъждовен сезон, е ясно, че обектът е на място,
което местните наричат ГЕРЕН и на което подпочвените води са толкова високи, че се обезмисля
всякакво изграждане на яма, в която може да пропива вода, тъй като ако ямата не е с пластмасов
контейнер вътре, ще е пълна догоре с вода и л....... още след първия дъжд.

Ще Ви бъда благодарен за подсказки

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Тоалетна без септична яма. Има ли такова чудо?
05-02-2012 - 17:57:00
Подобен проект не може да има.

Чл. 87. (1) В населени места и селищни образувания със зони за ниско застрояване или в части от тях без канализация битовите отпадъчни води се заустват в индивидуални съоръжения за отвеждане и пречистване на водите (водоплътни изгребни ями), които отговарят на техническите и санитарно-хигиенните изисквания.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход