Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Начало на един бизнес

Публикувано от Galardo 
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 17:56:50
Има десетки вещества от бита който могат да се използват като ускорители.Но за сега няма да правиме сечено
на търговците на тези продукти.[/quote]


хаха Те ни взеха за магарета бе компласт. Аз ще взема една туба солна киселина за 10 лв ще и сложа етикета на "ВЮРТ" и ще я продавам за 54 лв хаха .Това за мен не са търговци а измамници

Някои носил ли е бетон или тротоарна плоча с калциев хлорит на контролни проби за водопоглъщане ,мин якост и така нататък
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 18:06:27
Quote
complast
CaCl2 се изпозва в строителната химия отдавна-
.Явява се съвсем слаб пластификатор /5% редукция на водата/


Е ,значи признаваш ,че се явява пластификатор,макар и слаб по твоите разбирания,които по-начало са непълни!
Сега моите 3 изречения:
1.Всяка субстанция ,която увеличава реологията/подвижността,течливостта,пластичността/на твърдите вещества на бетоновата смес се нарича пластификатор/реологията е дял от механиката/
2.Калциевия хлорид е гелообразуващо средство.

3. Калциевия хлорид гелообразува водоциментната суспензия ,увеличава реологията на сместта в среда на гел.Вследствие има по-голяма контактна повърхност на омокряне и взаимодействие между калция и другите алкалоземни метали,което ускорява свързването им и времето за набиране на първоначалната якост!
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 20:59:14
Quote
bibise
Quote
Imotko
Като начало научих, че се пише "къде" и "осмели". После като заваляха едни пари............

Ама ти наистина си пълен идиот.

Сега си пуснете и една тема "как да си направя тухли", та да затворите цикъла.
Или се преместете в химическия форум.
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 22:06:58
Quote
Imotko
Quote
bibise
Quote
Imotko
Като начало научих, че се пише "къде" и "осмели". После като заваляха едни пари............

Ама ти наистина си пълен идиот.

Сега си пуснете и една тема "как да си направя тухли", та да затворите цикъла.
Или се преместете в химическия форум.

май не можеш да продадеш нищо имотко, че се чудиш каде да пишеш и ако нямаш работа ,мога да ти плащам по 10 кинта на ден да ми коригираш правописа. Ако си навит ми пиши лично
Re: Начало на един бизнес
04-01-2011 - 09:21:47
avatar
Имам една статия от 42 страници/ситен текст/ посветена на ускорителите на свързването и на набирането на якост на бетона.Само на калциевия хлорид е посветена една пета от текста.Някой ден ще взема да я преведа тази
статия и да я кача на моя сайт.
Та в тая статия пише ,че CaCl2 действа ХИМИЧЕСКИ на трикалциевия силикат и на трикалциевия алуминат като
повишава тяхната якост в първите 24 часа 3 пъти и 1.5 пъти сътветно.Който факт го прави идеален ускорител при
направата на тротуарни плочки.
Колегата иска ускорител за плочки.Ето го!!!

www.antonovstonedesign.blogspot.com
Re: Начало на един бизнес
04-01-2011 - 19:36:02
Много добър ускорител е калцевия хлорид смесен с натриев нитрид.Особенно при зимно бетониране тази смес е супер.Трябва само да се внимава с нитрита че е опасен.
Re: Начало на един бизнес
04-01-2011 - 21:50:32
avatar
Калциевият хлорид особено добре ускорява втасването на зеле. като трябва да се внимава в този случай да бъде купен хипохлорид, за да е по-хрупкаво зеленцето. когато върху него легне печено прасе

ако минем на строителна тема, CaCl може да доведе до прекрасна ефлоресценция

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Начало на един бизнес
05-01-2011 - 10:52:30
Ако е предозиран със сигурност ще се появи ефлорисценцията, но до два процента от масата на цемента няма такава опасност.При използване само на натриев нитрит даже няма опасност за арматурата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход