Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Начало на един бизнес

Публикувано от Galardo 
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 00:51:15
Фло, нали знаеш как може едно ножче за бръснене да плава в чаша с вода?
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 01:25:58
Quote
Nasko.Stoykov
Фло, нали знаеш как може едно ножче за бръснене да плава в чаша с вода?
Да него обясниш с изразните средства на садо-мазо терминологията ,да се червим после...:]
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 02:01:12
Не мога да спя нещо и аз smiling smiley ахха какво се сетих , СЛУШАЙТЕ И СЕ УЧЕТЕЕ !!!!!!! Пролетта стоя си в офиса и идва една жена и търси Венецианска мазилка .....хубаво какво пак ,обадих се в сото хрома и поръчах сами знаете какви пари струва ,на мен ми остави близо 600 лв smiling smiley ,както и да е идва жената след една седмица и ми вика че нищо не ставало от мазилката !?!?! пращам колегата който е спец по тия работи и след малко тои ми звани и ...ама не може да си каже прикаската от смях и накрая кво ми вика , тя да вземе да я разреди с вода мъжката и да маца с валяка по стените:} ахха голям смях падна тогава , луда работа с тея жени майстори
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 02:15:40
Quote
фло
Quote
Nasko.Stoykov
Фло, нали знаеш как може едно ножче за бръснене да плава в чаша с вода?
Да него обясниш с изразните средства на садо-мазо терминологията ,да се червим после...:]
Не бе, обяснява и доказва колко стиснати са краката на момата(водната молекула)
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 08:42:14
Quote
Imotko
Като начало научих, че се пише "къде" и "осмели". После като заваляха едни пари............

Ама ти наистина си пълен идиот.
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 09:30:47
avatar
Quote
фло
Quote
Galardo
Задълително ще го пробвам разбрах идеята каква е . Беше споменал за калциев хлорид вместо пластификатор можеш ли да ми споделиш за него какви по точно качества предава на бетона ,струва ли си да сменям рецептата заради него защото сега давам по 96 лв за 25л пластификатор

Калциевия хлорид е най-стария известен пластификатор в бетонджийството!
Пак се изказа неподготвен!Калциевия хлорид не е пластификатор а УСКОРИТЕЛ!!!Като не знаеш нещо-питай!!!Няма нищо срамно!!!CaHl е евтин и ефикасен ускорител за изделия в които няма арматура.Изпозват го фирмите по
подръжка на пътищата.Но е за препоръчване да се купи химически чист,защото в този дето пръскат с него шосетата
може да има една вредна добавка,която се нарича:"бетонова чума".Която внесена в минимални количества кара
бетона да не се втвърди никога.Няма да кажа името на това съединение за да не се стигне до диверсии между колеги.
А иначе:тротуарни плочки лесно се првят но трудно се продават.И се плащат едни рушвети....

www.antonovstonedesign.blogspot.com



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-03 09:46 от complast.
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 11:25:27
Quote
complast
Quote
фло
Quote
Galardo
Задълително ще го пробвам разбрах идеята каква е . Беше споменал за калциев хлорид вместо пластификатор можеш ли да ми споделиш за него какви по точно качества предава на бетона ,струва ли си да сменям рецептата заради него защото сега давам по 96 лв за 25л пластификатор

Калциевия хлорид е най-стария известен пластификатор в бетонджийството!
Пак се изказа неподготвен!Калциевия хлорид не е пластификатор а УСКОРИТЕЛ!!!Като не знаеш нещо-питай!!!Няма нищо срамно!!!CaHl
.

Да те питам тогава ,ЗАЩО според тебе калциевия хлорид не е пластификатор? Ей тъй,обясни на неподготвените защо си мислиш така?
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 12:29:35
Щом калциевия хлорид е основата на повечето ускорители за бетон .Какъв е проблема да се ползва? стига да не се ползва при стомано бетон -нали така .Сега ще ви дам пример
Солната киселина почиства бетонни отлаганяи и струва около 2 лв за литър , много известна германска фирма производител и вносител на всякакви хинични добавки и инструменти продава солната киселина под друго наименование и на естествено цената е друга 11 или 12 лв за литър . Логиката е ясна
smiling smiley
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 12:46:19
Quote
Galardo
Щом калциевия хлорид е основата на повечето ускорители за бетон .Какъв е проблема да се ползва? стига да не се ползва при стомано бетон -нали така .Сега ще ви дам пример
Солната киселина почиства бетонни отлаганяи и струва около 2 лв за литър , много известна германска фирма производител и вносител на всякакви хинични добавки и инструменти продава солната киселина под друго наименование и на естествено цената е друга 11 или 12 лв за литър . Логиката е ясна
smiling smiley

Няма проблем колега! Ще чакам колегата complast,да обясни ЗАЩО калциевия хлорид не бил пластификатор,според него и после в 3 изречения ще му докажа обратното, а именно: защо калциевия хлорид е пластификатор и ускорител на свързването едновременно!
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 17:22:28
avatar
CaCl2 се изпозва в строителната химия отдавна-първото документирано използване при изкотвянето на бетон се
датира от 1873г.А първия патент е от 1885г.Калциевия хлорид в сериознната литература се води като
ускорител на свързването и ускорител на набирането на твърдост.Особено ефективен е при ускоряването на свързаването при ниски темпетратури,кото по този начин не дава възможност на водата да замръзне/явява се и
като антифриз/.Явява се съвсем слаб пластификатор /5% редукция на водата/.
Примерни данни за действието на CaCl2 върху ускоряването на трърдеенето

Възраст на бетона -------------- Контрола без CaCl2 --------------2% CaCl2
в дни.

След 24 часа ---------------- 17кг/см2 ------------------ -------- 54кг/см2

След 7 дена ------------------- 107кг/см2 ---------------- ---------152кг/см2

След 28дена ------------------154кг/см2 ----------------- --------208кг/см2


Има десетки вещества от бита който могат да се използват като ускорители.Но за сега няма да правиме сечено
на търговците на тези продукти.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-01-03 17:54 от complast.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход