Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Начало на един бизнес

Публикувано от Galardo 
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 20:48:17
Quote
Galardo
Фло така и аз намерих . "ЕР МАРК " но там говорим за цяла поточна линия която не е по силите ми говорим за много пари . В Пловдив намерех също там говорим за 59 хил евро - по добре е ,но пак е много > търся нещо по евтино ,
За малко пари си вземи хидравлична преса за избиване на лагери! Има такива и до 100 тона с помпа и мотор. Може да се доработи ,като се монтира вибромотор на калъпа за съвместно въздействие:вибрация + налягане.Принципа е като таблет- машините с горен и долен поансон,като калъпа е неподвижен а детайла се изважда чрез долния поансон и подложката на детайла ляга на две странични носещи ленти за отвеждане!
Аз обаче не бих се занимавал с налягане! Достатъчно е да се направи добра рецепта с използване на суперпластификатор и вибриране!Колегата Гогол тука може да ти предложи такъв,който сваля 10 см от височината на сместта при вибриране!
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 21:06:05
avatar
Quote
фло
Quote
Galardo
Не написа ништо по темата а само че ако не въви сменяш "пистата" и на каква писта си сега ?

Не знам,пък и не си обяснил, защо е важно това за тебе? Бизнеса с тротоарни плочки колега,ако не си го разбрал е в зависимост от позицията и връзките на производителя със съответните общински фактори,защото уважаеми колега ,частни тротоари се срещат изключително рядко!winking smiley
....................
Ха ха ха ха ха ха ха ха ха, сега разбрах защо си толкова озлобен към чиновниците. Май са те отсвирили якооооооооооо!
:}:}:}
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 22:20:44
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
фло
Quote
Galardo
Не написа ништо по темата а само че ако не въви сменяш "пистата" и на каква писта си сега ?

Не знам,пък и не си обяснил, защо е важно това за тебе? Бизнеса с тротоарни плочки колега,ако не си го разбрал е в зависимост от позицията и връзките на производителя със съответните общински фактори,защото уважаеми колега ,частни тротоари се срещат изключително рядко!winking smiley
....................
Ха ха ха ха ха ха ха ха ха, сега разбрах защо си толкова озлобен към чиновниците. Май са те отсвирили якооооооооооо!
:}:}:}

Виж какво! Не разваляй добрия тон на дискусията в този раздел!Недопустимо е!Сподели терзанията си в друг раздел!
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 22:46:29
Фло мога ли да вадя здрав продукт от машина без хидравлична преса а само преса ,като принципа на квачката за бет. блокчета .На мен идеята ми е да мога да вадя по голям капацитет за 8 часа -главно при "Магистралните" .Не съм направил проби до сега защото тази проба ще ми струва близо 2000 лв

Сам знаеш при 40 кг изделия от вибропластичен бетон каква хамалогия има -пълни , нареждай ,декофрирай , твари на палет си е......... майката и като им кажа на моите мятайте бордюри от големите и всички се разболяват smiling smiley хаха
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 23:38:01
Quote
Galardo
Фло мога ли да вадя здрав продукт от машина без хидравлична преса а само преса ,като принципа на квачката за бет. блокчета .На мен идеята ми е да мога да вадя по голям капацитет за 8 часа -главно при "Магистралните" .Не съм направил проби до сега защото тази проба ще ми струва близо 2000 лв

Сам знаеш при 40 кг изделия от вибропластичен бетон каква хамалогия има -пълни , нареждай ,декофрирай , твари на палет си е......... майката и като им кажа на моите мятайте бордюри от големите и всички се разболяват smiling smiley хаха

Мисля,че с по-мощен трифазен вибромотор от 5 кN и нагоре може да получиш по-високо качество, отколкото с хидравлична преса.Опитай по-простите неща първоначално:малко химия като суперпластификатор,три фракции на чакъла ,малко повечко цимент-от 350 кг.нагоре. Цимента да е R 42,5N зелените торби.Ако приспособиш калъп за квачката да вади 2-3 броя наведнъж и имаш голям двор ще имаш и висока производителност.
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 23:54:12
Задълително ще го пробвам разбрах идеята каква е . Беше споменал за калциев хлорид вместо пластификатор можеш ли да ми споделиш за него какви по точно качества предава на бетона ,струва ли си да сменям рецептата заради него защото сега давам по 96 лв за 25л пластификатор
Re: Начало на един бизнес
02-01-2011 - 23:59:41
Галардо, не забравяй когато стигнеш 2000Евро на ден, Фло става съдружник. Такава е поне алтернативата пред мене, за сега съм на ниво 2Евро. *drink1*:]
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 00:15:58
Quote
Galardo
Задълително ще го пробвам разбрах идеята каква е . Беше споменал за калциев хлорид вместо пластификатор можеш ли да ми споделиш за него какви по точно качества предава на бетона ,струва ли си да сменям рецептата заради него защото сега давам по 96 лв за 25л пластификатор

Калциевия хлорид е най-стария известен пластификатор в бетонджийството! Преди няколко години откриха,че води до корозия на желязото след 20 г. при армирания бетон,вследствие ограничиха неговата употреба при железобетона.Приемаме тази констатация за вярна,но в останалите случаи на бетонови изделия без желязо е перфектния пластификатор и като действие и като цена. 20 кг са около 25 лв.доколкото си спомням последната цена. Използва се в количество от 1,5- 2 % ,отнесено към количеството на цимента.Ускорява първоначалната якост,подобрява хидратацията на цимента,подобрява уплътняването и прави сместта пластична. Дава приятен лъскав вид на бетона, и пречи на "озъбването" на бетона ,подложен на действието на дъждовната вода.
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 00:44:20
[toronto.kijiji.ca]
Галардо гледай какво намерих.
Re: Начало на един бизнес
03-01-2011 - 00:45:23
Quote
Nasko.Stoykov
Галардо, не забравяй когато стигнеш 2000Евро на ден, Фло става съдружник. Такава е поне алтернативата пред мене, за сега съм на ниво 2Евро. *drink1*:]

*drunk*Винаги съм знаел,че подтекста е по-важен от самия текст! Сега ми идва да споделя за формулата на водата и как пластификатора намаля повърхностното напрежение на водната молекула. Казвал съм го и друг път,че водната молекула можем да си представим като мома,чийто две бедра са връзките на водородните атоми ,разположени под ъгъл 105 градуса/Н-О-Н/,а тялото на момата е кислородния атом О,та пластификатора отваря ,още краката на момата за да се свърши полезната работа на бетонджията в смисъл,че водата увеличава така площта си и свързва повече цемент,без да остава излишъци.*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход