Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

оферта за строителство?спешно

Публикувано от роко 
роко
оферта за строителство?спешно
26-06-2006 - 11:54:53
Напрвиха ми оферта за строителство груб строеж 260 кв м с мазе 60 кв м 75000 лв как е? moody smiley: moody smiley: confused smiley
Стефан
Re: оферта за строителство?спешно
26-06-2006 - 12:25:56
Не знам дали някои ще ти отговори така, кажи какво ти включва грубия строеж - всеки строител и/или инвеститор си го разбира по своему.
Имаш ли геоложки доклад, подпочвени води, дренажи включени ли са тук и имаш ли идея колко могат да те натоварят, ако е нужно. Питам, защото до 40 процента от общата стоинот заравяш под земята. Каква е конструкцията - гредова или без. Последна плоча под тавана имаш ли или е на пояс с метални колони. Покрива дървен ли е или монолитен. Какви керемиди и изобщо влиза ли покрива в грубия строеж.
Разбираш ли, тук често някои пита колко струва груб строеж на квадрат и му се отговоря, че така въобще-изобщо трудно може да се определи, да даде повече инфо за тези неща, които аз питам и тогава със сигурност че получиш база за сравнение.
В моя случаи също мазето трябваше да е 80 кв под плоча на О 190кв. но такива води рукнаха, че се принудих да изкопая всичко и да правя мазе под цялата плоча, ведно с дренажи под цялата къща, изолации като за световно и като тегля чертата, под земята съм закопал към 50 бона.....
роко
Re: оферта за строителство?спешно
26-06-2006 - 15:43:33
влиза всичко включително покрив с изолация под покрива нямам плоча смятам да е гредоред за геоложкия доклад наоколо има доста нови къщи на никого не е избила вода
Stefan
Re: оферта за строителство?спешно
26-06-2006 - 16:08:40
Според мен е нормална цената, но разпитай за фирмата, какво са строили, какъв договор ти предлагат, изобщо, събери повече инфо. Иначе аз чувах до 300 евро на квардат груб строеж - на Две стрехи тази година - ГБС например, Темпо бяха над 250 и т.н.
Но нека ти кажат строителите във форума - аз съм икономист...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход