Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Надник в строителството

Публикувано от ani2930 
Re: Надник в строителството
12-12-2010 - 20:11:04
Аз плащам на общите по 20 лв. на ден. Майсторите, които правят сутерена са на 15-18 лв. на ден, даже не знам дали толкова им се хваща на пернишките паразити. Пазарихме се на цена на м2, като сметна колко народ работи за колко дни и колко получават е това 15-18 лв. на ден.
Имах да бутам една присадка на калкан от бетон, виси в моя обект, остатък от минали истории. Дойде един баш майстор, огледа го и прецени, че за три дни и 150 лв. ще го свърши. Работи два дена, като видях какво е бутнал го изгоних на часа като му рлатих 100 лв., след това дадох работата на едно цигане за 20 лв. на ден. Цигането трошеше по 80% от бетона на майстора, но за 40% от парите. От три дни според майстора го бутахме около 20 дни, сменихме 3-4 длета и две къртача Бош единайстки кагалясаха, как го сметна майстора за три дни така и не разбрах. Та не знам какви са надниците. Това, което знам, а съм го научил преди много, много години е, че само дето контактуваш с тази измет ти оправдават и 300% надценка.
Re: Надник в строителството
12-12-2010 - 20:24:54
Quote
др. Иванов
Майсторите, които правят сутерена са на 15-18 лв. на ден,

Това го цитирам за Имотко-фонов замърсител по темите и паразит/агент НИ/ по занимание.
Re: Надник в строителството
12-12-2010 - 20:31:43
avatar
Quote
др. Иванов
Това, което знам, а съм го научил преди много, много години е, че само дето контактуваш с тази измет ти оправдават и 300% надценка.

Мда това е много вярно...

Пак че имам кой да се занимава с майсторите, защото аз бих им натрошил главите и изгонил на момента! майстори... всичките са за бой с продължение

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Надник в строителството
12-12-2010 - 20:37:40
Quote
фло
Quote
др. Иванов
Майсторите, които правят сутерена са на 15-18 лв. на ден,

Това го цитирам за Имотко-фонов замърсител по темите и паразит/агент НИ/ по занимание.

Остайте чувекут. Негова работа е да убеждава купувачите, че имотите са безкрайно незценни. Ами нали и аз виждам какви мухльовци работят по строежите. И 20 лв. на ден са им много.
Re: Надник в строителството
12-12-2010 - 21:10:32
Аз съм изненадан от надницата, която се получи, защото цяла седмица гледаш как из обекта навсякъде са плъпнали пора като хлебарки, а накрая примерно 50-60 надници са се хванали 1000 лв. За поразиите след тях да не говоря. Греди и платна във водата, дето имаше дъждове. Бях купил нови платна, отивам баш в дъжда няма платна, няма дявол, 3000 лв. под водата и жив човек няма на обекта. Нямам работни дрехи, събух се декември бос да газя до колената във вода за да пусна помпата. Настъпих пирон та ми излезе отгоре. Поровете както декофрирали всичко хвърляли на земята. И само си мислиш какъв благороден и кротък човек е бил Хитлер. Всеки като дойде вика, аз цигани и турци нямам, само българи, егати българите, егати чудото. Аз със цигани съм работил много, такова нещо не съм видял.
Re: Надник в строителството
12-12-2010 - 22:36:18
Тия, при Иванов, дето му се моткат по нулевия цикъл, са майстори, колкото аз съм посланика на САЩ или Фло е строител.
Ей, Фло, ако такива екземпляри ти работят и на тебе, и 15 лева са им много. Може би са ми изкривени представите, не знам.
Мисля, че дори в строителството може да се работи много и да се плаща много, ама не е за вашата уста лъжица това.
Затова си се надлъгвайте с мангалите дали по 10 или по 15 лева "да ви работят".
Re: Надник в строителството
13-12-2010 - 13:34:40
За 15-20лв е ясно що после вадите найлончета, анцузи, партенки, картони и тн от фугите... и аз да съм и умрел плъх че ви сложим..бах ви у изедниците :]
Re: Надник в строителството
13-12-2010 - 16:55:17
Никой не ги е пазарил на надник, а на нормална работа с осигуровки, застрахивки и всичко, както се следва. Мисля, че строителката се беше пазарила с тях на 45 лв. на м2 за висок сутерен и в никакъв случай случайна бригада, защото бетона е идеално отлят. Но като им се раздели заплащането на времето, което са работири едвам ще им се хванат по 20 лв. Имотко като види кофражисти при декофриране да си извадят пироните и да си подредят платната да ми се обади. Режат греди и дъски за колоните, но не режат от една докато свърши, а от целите 4 метрови по 1-2 парчета, защото им били по-близо. Кове се с пироните, дето са им на сгода, не по размер, 2,5 см. дъска закована в края с 4 дебели пирона по 11 см. и още докато я ковали тя се разцепила отвсякъде, а при декофрирането директно краят се начупва. А бе сволач строителна...
Re: Надник в строителството
13-12-2010 - 23:50:22
Quote
Imotko

Ей, Фло, ако такива екземпляри ти работят и на тебе, и 15 лева са им много. Може би са ми изкривени представите, не знам.
.

Не само представите са ти изкривени! Целият си изкривен!Урод някакъв,психо!
Като не ни вярвате на мен и др.Иванов погледнете сайта на НСИ или пък погледнете по-нагоре цитат от него! Плащали сме колкото всички работодатели в строителството 550 лв.месечна заплата средно!Агентите -паразити като почнете да се правите на милионери ставате много неприятна сган!
Re: Надник в строителството
14-12-2010 - 08:02:22
Никой не е заинтересован да плаща малко, колкото по-бързо се свърши работата е по-добре, защото плащаш странични неща, моят наем за тротоара е 1440 лв. на месец, тоалетна - 80, паризити по някаква сигурност - 300, пазачи и т.н. лапачи на месец. ако сутерена е примерно 9-10 хил. труд и се направи за 1 месец ще излезе общо 12 хил., а ако е за 2 месеца ще струва 14 хил, а мърлячите ще вземат едни и същи пари, но за два месеца и ще пищят, че не им се хващат и 800 лв. на месец. Навремето излели двата калкана свързано, един кютук бетон от към 20 м2 с дебелина 40 -50 см. на височина от 2,40 до 4,0м. от дъното на сутерена, което идиотката-строител не бутна заедно със къщата, да не губила време и най-вече да ме натовари да го платя допълнително. Руши се маса време с правено скеле с покрив, за да не паднат тухли отгоре и т.н., плащам наеми на къртачи и никой не работи защото падат камъни. Бях готов и започнах да плащам по 50 лв. на ден, но да се работи яко, за да стане по-бързо. Никаква разлика между 20 и 50 лв. надник, свършената работа една и съща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход