Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кошмар по време на ремонт

Публикувано от petrovbg 
Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 11:05:51
След истински ад през които минах докато си завърша апартамента достигнах до прословутия кухненски бокс.Оказа се че кухнята която съм купил няма да пасне буквално за см, заради криви стени.Все пак с фантазията на В и К специалист скрихме една грозна тръба която ме съсипваше и с помоща на прозиводителя на кухнята я пригодихме.Направих обаче невероятната простотия да сложа фаянс, преди кухнята защото така "било по-добре" според едни майстори-главанаци.Така ми сложиха фаянса с 3-4 см лепило! че ми удебелиха стената (трябвало да стане равно и красиво!?!-а на хладилника майната му разбира се) и целия труд които положих по предишния проблем отиде на вятъра, защото сега не мога да си отворя вратата на хладилника на цяло тъй като опира в един комин.Буквално за 1 см става въпрос и тези ончовци ако ми бяха сложили нормално фаянса това нямаше да стане.Дайте съвет какво да правя че времето ме притиска в сряда идват кухняджиите за монтаж, другата събота ламинатаджии, а около 20-ти ще ми носят мебели и ме натискат от всякъде.
С една дума да къртя и каквото съм дал за фаянса бог да прости, да го шпакловам леко отзад само за хладилника и там да махна този шибан фаянс или общо взето да се гръмна *huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-07 11:08 от petrovbg.
Re: Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 11:20:30
Quote
petrovbg
След истински ад през които минах докато си завърша апартамента достигнах до прословутия кухненски бокс.Оказа се че кухнята която съм купил няма да пасне буквално за см, заради криви стени.Все пак с фантазията на В и К специалист скрихме една грозна тръба която ме съсипваше и с помоща на прозиводителя на кухнята я пригодихме.Направих обаче невероятната простотия да сложа фаянс, преди кухнята защото така "било по-добре" според едни майстори-главанаци.Така ми сложиха фаянса с 3-4 см лепило! че ми удебелиха стената (трябвало да стане равно и красиво!?!-а на хладилника майната му разбира се) и целия труд които положих по предишния проблем отиде на вятъра, защото сега не мога да си отворя вратата на хладилника на цяло тъй като опира в един комин.Буквално за 1 см става въпрос и тези ончовци ако ми бяха сложили нормално фаянса това нямаше да стане.Дайте съвет какво да правя че времето ме притиска в сряда идват кухняджиите за монтаж, другата събота ламинатаджии, а около 20-ти ще ми носят мебели и ме натискат от всякъде.
С една дума да къртя и каквото съм дал за фаянса бог да прости, да го шпакловам леко отзад само за хладилника и там да махна този шибан фаянс или общо взето да се гръмна *huh*

Първо се успокойте, няма смисъл да си късате нервите за дреболии.
Ако правилно съм разбрал, стърчащ с около 1 см повече от допустимото ръб на комин, облепен с фаянс, пречи на отварянето на вратата на хладилника ? При подобна конфигурация, би било разумно въпросният ръб да се обреже с фреза за камък на около 2 см на 45 градуса, а новообразуваното скосение да се облепи с фаянс / надявам се да сте запазили няколко плочки/.
Успех!
Re: Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 12:53:38
avatar
Точно така - опитай горния начин....
То за гръмване има време.....*drunk*

Чест и почитание
Re: Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 13:09:12
Мерси за отговорите първо.Ами ситуцията е такава.Хладилника е долепен до стена.На 120 см от нея (непред срещу хладилника) има комин, който е издаден.И като отворя вратата на хладилника просто като стигне на 65-70 градуса удря комина и не може да отвори повече на цяло.Ако разстоянието от стената на кухнята до комина беше 117.5 см вратата се отваря нормално.Да обаче моето разстояние са го направили 116.5см и има проблем.
На въпросана стена на кухнята за която е залепен хладилника има 3-4см лепило плюс фаянса.Ако си го бяха залепили нормално 1.5-2 см фаянс+лепило няма проблем.Просто от 120см разстояние след като са го омацали и ми изхабиха сума лепило е останало 116.5.Това е в общи линии.
Аз съм си много виновен защото всичко останало ми го прави фирма (баня+т,хънтър боядисване,местих бойлер от баня в тоалетна и др).-да вземаха скъпо, но накрая само ме викнаха да подпиша приемно-предавателен протокол, представиха му фактури какво са купили и това беше.На всеки който е решил да хваща майстори самосиндикални искам да кажа- хора бдете, стойте над тях и ги гледайте в ръцете ако трябва.Аз общо взето май се прецаках защото послушах съветеите първо фаянс после кухня.Трябваше уредите да са ми там и да им кажа, как ще го слагате си е ваш проблем, просто гледайте всико да е наредено и така.Като не може просто от зад няма да има фаянс и това е.
Другото ми питане е ако махнем фаянса отзад хладилника добре ли е да го оставя просто на шпакловка с лепило и толкоз и боядисано с латекс естествено.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-07 13:12 от petrovbg.
Re: Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 15:44:09
avatar
И така става....
Язък за парите!Ако направиш компромис със отварянето - по добре не кърти- може да мръдне цялата системка от плочки.....
Друг вариант е да свалиш всичко и след монтажа да залепиш плочки - става добре и е доста бързо - можеш и сам!

Чест и почитание
Re: Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 16:15:59
Къде се разбърза, без паника. Изчакай да дойдат с дървеняка за кухнята бре. Първо не се знае те самите какви са ги свършили, после пък могат да ти дадът съвет, идея и направо да я "реализират" на място smiling smiley
Нищо не пиай, изчакай ги, а дори е добре още утре (пон) да им звъннеш да им кажеш за тоя сантим. Повечето дърводелци знаят 2 и 200, тай че осмири топката, да не стане по-голяма беля
Re: Кошмар по време на ремонт
07-11-2010 - 20:56:51
Aпропо, ако наистина става дума само за няколко милиметра, те могат да бъдат "изстискани" и чрез абсолютна нивелация и опиране на хладилника към задната стена. Освен това - отзад на машината има няколко "тапи", които играят ролята на дистанционери / охлаждащата решетка не бива да опира в стената/. Ако тапите са поне 30 мм дълбоки - няколко милиметра могат да бъдат свалени и от тях. При всички случаи, обаче, междина между хладилника и стената трябва да остане!
Re: Кошмар по време на ремонт
08-11-2010 - 08:33:48
Дано да попаднете на специалист сред монтажниците на кухнята и да измисли бързо и ефтино решение. Иначе сваляте плочките само зад хладилника, като първо се прорязват спрямо останалите. И зависи с какво лепило са лепени. Ако е нещо флексово на Боро или Церезит си отиват направо с мазилката.

П.С. Само не ми стана ясно защо са Ви плочки зад хладилника, някакъв друг проблем ли решавате? При мен е на шпакловка, кухнята стига на 10 см от хладилника и има преграда от долните до горните шкафчета.
Re: Кошмар по време на ремонт
08-11-2010 - 09:17:41
petrovbg....нищо от това,дето прочетох,не е болка за умиране,та да те шашка толкова.Като не става по друг начин-флекса,диамантения диск-харесващ си една фуга и режеш по нея.От фугата нататък пада...най-много да ти трябва плосък секач.Ако не намериш такъв-лист от машинна ножовка,трошиш го,подостряш и имаш перфектен секач за отлепване на плочки.
Re: Кошмар по време на ремонт
08-11-2010 - 09:29:18
Да, никакъв проблем няма да отлепиш само зад хладилника. Аз отлепих само една плочка в банята заради теч, като рязах преди това с флекс по фугата, че зад хладилника ли няма да можеш... И няма никакъв проблем зад хладилника да е шпакловка, евнтуално с латекс отгоре. Но, както казаха колегите, първо се чуй с дърводелците. Споко, само това ако ти е проблема, късметлия ще да си smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход