Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В комина ни има бетонна плоча

Публикувано от n3vity 
Re: В комина ни има бетонна плоча
06-11-2010 - 18:55:14
Благодаря отново...казах му сега да видим какво ще измисли smiling smiley
Re: В комина ни има бетонна плоча
06-11-2010 - 18:57:55
Казва че е около 60 см, може и малко по малко и че няма там арматура....Проблема е на цялото семейство и ако не се реши зимата ще студуваме
Re: В комина ни има бетонна плоча
06-11-2010 - 19:19:38
Баща ми казва, че е с големина около 60см....Проблема е на цялото семейство иначе зимата ще студуваме май...Дано комшията се съгласи да съдейства...
Re: В комина ни има бетонна плоча
06-11-2010 - 20:49:59
Според мен пък е малко вероятно бащата да е блъскал точно където трябва.
Комините в панелките бяха по-специални - вървят един-два етажа нагоре и после преминават в съседен или общ. Не ми е ясна точно системата, но преди години голямо изследване падна с един кабел за антена.
Пусках го в дупката от която излизаше пробен пушек, а той се оказа в съседния комин в стаята при мен.
Та този бетон може и да е по проект така, особено ако го гледате от дупката на втория етаж надолу - почти задължително. Точно такава е проектантската идея.
1. Запалете вестник и вижте какво и накъде върви и излиза ли горе.
2. Огледайте евентуално колко комина има в помещението и вижте дали не можете да ползвате съседния - може той да е проходим - при мен (на първи ет. над партер) бяха два и точно там си намерих кабела с минимално къртене в моята дупка хоризонтално.
3. Преценете къде да пробивате, ако изобщо се наложи.
Re: В комина ни има бетонна плоча
06-11-2010 - 22:24:59
предполагам че с огледалото виждате "тавана" на Вашето коминно тяло.
ако е в панелен блок трябва да имате още един комин / в една отливка са правени / който е общ за всички.
Т.е. от Вашия трябва да има отвор към главния комин който може да не го виждате. но е възможно и при отливането да се е получила тънка бетонова мембрана.
алтернатива е да пробиете подходящ отвор в главния комин и ако там имате "тяга на въздуха" на горе, да го използвате него,
но това всичко е импровизация, просто хвърлих боб и така ми се струва че стоят нещата.
На живо може да е различно.

Не е препоръка
Re: В комина ни има бетонна плоча
07-11-2010 - 12:23:44
И не е лошо и аз да разбирах от нещо sad smileysad smileysad smiley
Re: В комина ни има бетонна плоча
07-11-2010 - 14:06:06
E какво толкова сложно - с колегата сме го описали. Може и да не е "баш", ама поне на баща ти ще му стане ясно.
Пробвайте с вестника за тяга.
Ако няма търсете общия. Той вероятно е по-близо до ъгъла на помещението - вашият с отвора и до него по-към ъгъла - общия.
Пробийте през вашия отвор малък до съседното тяло и пак с вестника. Ако там има тяга вече решете как да се включите - през вашия отвор или с директен нов отвор към общия. В първия вариант нищо няма да пипате в интериора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход