Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почти завърши грубия строеж

Публикувано от bulhomes 
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 19:38:10
Quote
bulhomes

Грубия строеж - за 270 кв.м. (+30 кв.м. мансардна стая) - 63 221 лв


Колега имаш ли представа колко си платил за труд! Бих предположил 30 -36 000,ако не и повече!
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 19:50:59
Точно 17 000 лв. Така беше пазарлъкът - материалите които остават в къщата - от мен, а труд, изкопи, машини, кофражи - от тях.
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 19:57:37
Quote
bulhomes
Точно 17 000 лв. Така беше пазарлъкът - материалите които остават в къщата - от мен, а труд, изкопи, машини, кофражи - от тях.

Добре! Колко даде тогава за материали-това което остава в къщата?Питам щото ми се губят едни 15-20 000 от погледа!
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 20:16:25
Предполагам заради ДДС-то. В скоби бях посочил, че не е за всички материали - желязото го бях купил преди да ми щукне идеята да се регистрирам по ДДС. Има и други без ДДС? 17-сте за труда са без ДДС-то.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-16 20:21 от bulhomes.
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 21:56:45
Поздравления и от мен за свършената работа,би ли споделил колко е парцела и РЗП-то но строежа
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 22:11:08
Парцела е 880 кв, а РЗП-то нали го писах горе - 270-300кв
Re: Почти завърши грубия строеж
17-10-2010 - 06:06:20
Браво Бул, браво*drunk*
А какво стана с европейските фондове?

С поздрав

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Почти завърши грубия строеж
17-10-2010 - 09:13:44
Колега,понеже си бързак ми се ще да те предпазя от една често допускана грешка! Това е веднага след измазване на къщата с варов разтвор да се слага изолация. Мотива на майсторите е,че тъй и тъй има монтирано скеле да съчетаят двете работи и това подвежда инвеститора.Ефекта обаче е неблагоприятен в поне две посоки!Първо строителната влага избива в стаите и второ мазилката под изолацията остава крехка и ронлива.Причината е варта,която за да вкамени и трябва поне година контакт с атмосферния въздух,откъдето дърпа въглероден диоксид за да стане карбонат /камък/.Така,че моя съвет е да изчакаш поне година преди да лепиш каквото и да е върху мазилката. Напълно съм наясно,че това ,което казвам е обратно на масовата практика,на която аз отдавна гледам с голямо съмнение!
Re: Почти завърши грубия строеж
17-10-2010 - 09:24:28
avatar
Фло не си прав във случай,че се измазва с готова мазилка - тя съдържа чисти полимери и добива якост след около седмица-две....
Друг е въпроса ако това става само с варов разствор!
Но нали за това са новите технологии!
Иначе браво за строежа - както виждам добра цена и добра квадратура.Не успях да прочета само тези пари до каква степен на завършеност са.....?

Чест и почитание
Re: Почти завърши грубия строеж
17-10-2010 - 09:29:33
Тъй както се вижда. Еврофондовете ги изпуснах, защото Агенцията по вписванията ме забави и решението на новата фирма излезе след крайния срок за подаване на документите. С тая мазилка ме убихте.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход