Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

питане за еталбонд

Публикувано от rosenred 
питане за еталбонд
20-06-2006 - 21:27:42
Бих искал да попитам каква е цената на материала еталбонд и колко струва монтажа му?
Re: питане за еталбонд
22-06-2006 - 17:01:33
Има различни дебелини, цветове и производители - прибл. 40-80лв./м2.
Монтажът с материала (4мм - сив) беше ок. 100USD/m2, сега сигурно е 100Е. (по смътни спомени).
Тия дни мина реклама, че Стилмет е започнал производство в БГ. Вижте дали не е на промоция.

П.С. Еталбонд е едно от търг. наименования. Други - Алукобонд, Дибонд и т.н. Ако налетите на нещо подозрително евтино, се уверете, че е приложимо за фасада в БГ.
тео
Re: питане за еталбонд
23-06-2006 - 14:14:18
Кабинета ми се намира на последен етаж на административна сграда. Целия покрив и фасадата на този етаж е облечена в еталбонд или каквот и да е там. Като добавим и явно недобрите алуминиеви дограми си представете какво става като напече слънцето. Според мен това е една красиво фасадно покритие но изисква и съответно добра излолация, особено ако е изложено на постоянно слънчево облъчване. И разбира се климатична инсталация.
Re: питане за еталбонд
03-05-2007 - 11:34:45
Как се поставя еталбондр лесно ли е и трябва ли специализирана фирма?Какви други материали са необходими?
Re: питане за еталбонд
03-05-2007 - 22:17:57
Зависи какво ще се прави - не е голяма философия, но си трябва известна подготовка и специализиран инструмент (приспособления). Когато се появи този материал някои "майстори" се справяха с едно флексче и мастар. Сега сериозните фирми работят с цифрови машини за разкрояване и фрезоване с размерите на листа, което е сериозна инвестиция. Истинските предимства на материала се постигат и чрез използване на специализирани системи от носещи, затварящи и пр. профили - нещо като при гипскартона.
За неголеми "направи си сам" проекти могат да се заменят с дървени летви.
Re: питане за еталбонд
13-08-2008 - 16:12:41
zdr.shte mi kagete li kakv ae cenata na etalbond.Imam 33kv.m fasada . iskam da q oblicovam s etalbongd.Moge li da mi dadete vashite oferti i ceni.Kolko 6te mi struv as rabotata
Re: питане за еталбонд
13-08-2008 - 16:55:28
avatar
hristina_tseneva Написал:
-------------------------------------------------------
> zdr.shte mi kagete li kakv ae cenata na
> etalbond.Imam 33kv.m fasada . iskam da q oblicovam
> s etalbongd.Moge li da mi dadete vashite oferti i
> ceni.Kolko 6te mi struv as rabotata


Пробвай с кирилицата...
Re: питане за еталбонд
13-08-2008 - 17:13:21
бонд
еталбонд
Такава му беше едно време рекламата...

Той е сандвич, така че вътре има изолация, няма страшно като напече,плюс това алуминият не се загрява много /пипни някъде по обед алуминиев парапет/

Иначе за цени зависи откъде, много са различни, знам че белият и инокса са на една цена, но ако искаш някакъв "по-така" цвят още се товари цената.
ако фасадите ви имат чупки , внимавайте как ще ви го сметнат /не е сбор от просто квадратурата- изчислява се и фирата/. Така че вие може да си сметнете 30 м2 фасада, а като дойде размераджия да го изкара 45...

Еталбонда за да стане добре не се поставя от който и да е, както и окачена фасада не може да ти я монтира просто дограмаджия на пвц..

Re: питане за еталбонд
13-08-2008 - 20:45:51
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
> бонд
> еталбонд
> Такава му беше едно време рекламата...
>
> Той е сандвич, така че вътре има изолация, няма
> страшно като напече,плюс това алуминият не се
> загрява много /пипни някъде по обед алуминиев
> парапет/

И с двете твърдения (особено второто) не съм съгласен.
По-горе Тео е споделил за изолацията - никава и съм съгласен.
Re: питане за еталбонд
14-08-2008 - 00:29:26
Цената на Еталбонда, с разкрояването, материалите и работата, общо взето всичко, е от 140 лв нагоре на м2 без ДДС. За монтирането му наистина е нужна специализирана фирма или просто хора, които се занимават с такава работа. Като цяло, за мен лично е красиво (стига да се направи като хората, защото на много места, се разминават фуги, надраскани са тавите (панелите) или просто не е нивелирана конструкцията, а това е най - вече, заради "добрите майстори"winking smiley, но за сметка на това доста скъпо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход