Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: проекти на къщи
21-10-2010 - 20:33:39
Мараба чичо Гошо,
Случайно ти видях обявата
Разбирам какво търсиш ,а аз имам точно това което сакаш
Проблема е че проектите ми вървят с монтажа ама нали съм със слабо сърце
ще ти услужа
Прати ми имейл на bonavista999@gmail.com и ще ти пратя едно материалче- ама само едно да видиш дали съвпадат
търсенията

Поздрав,
bonavista
Re: проекти на къщи
08-11-2010 - 16:24:34




Quote
Chicho Gosho
Моля, подскажете сайтове от където мога да си сваля модели на къщи с техническите им параметри.

Ако искаш да установиш контакт с архитекта и строителя на такива къщи, пиши ми,
той сега е при мен, на 2500 км от София smiling smiley
Re: проекти на къщи
08-11-2010 - 17:50:56
Quote
Chicho Gosho
И кое му е странното на въпроса бе пич?
Питам за проекти(модели, схеми, скици) на къщи с посочени размери.

Aaaх, значи "технически параметри" било "размери"?
Интересно, интересно.......
winking smiley
nx1
Re: проекти на къщи
08-11-2010 - 20:49:24
Chicho Gosho, наистина по книжарниците или за най-евтино като се поразровиш в нета, сигурно може да намериш нещо както правилно те посъветваха и се отзоваха на въпроса ти не малко съфорумници.
Само незнам за какво са ти параметри, размери и пр. Добре е да намериш основоно информация за новите идеи и технологии който се предлагат и да се ориентираш какво ти харесва, "+" и "-" като технология на изпълнение, архитектурна концепция, енергоефективност и т.н. Но това е само повърхността която човек вижда и е добре да има поне обща представа за нещата който следва да се изпълнят от екип архитект и инженери. Слава богу за къщичка те не са много и могат да се изброят на пръсти:

1. ЧАСТ "ГЕОДЕЗИЯ"
2. ЧАСТ "ГЕОЛОГИЯ"
3. ЧАСТ "АРХИТЕКТУРНА"
4. ЧАСТ "КОНСТРУКТИВНА"
5. ЧАСТ "ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ"
6. ЧАСТ "ЕЛЕКТРИЧЕСКА"
7. ЧАСТ "ОТОПЛЕНИЕ, ВЕНТИЛАЦИЯ И КЛИМАТИЗАЦИЯ"
8. ЧАСТ "ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ"
9. ЧАСТ "ПЛАН ПО БЕЗОПАСНОСТ И ЗДРАВЕ"
10. ЧАСТ "ОЗЕЛЕНЯВАНЕ"

... на последък се появи и още една част "Пожарна безопасност"

На всичкото от горе в момента цените на услугите, както и на самото изпълнение са паднали драстично. И точно тук трябва да се внимава, защото няма голяма разлика по критерий за цена на изпълнение за гаранция за качество (не че и преди много е имало но все пак). А някой разсъждават и така: "...а не стига че работя за без пари ами и ще се старая". За къщи до 250кв виждам из нета цени по ~8E/кв.м за всички тези части. При положение че цената на изпълнение да кажаем е от порядъка на 200-300Е/кв.м и че Вие ще живеете и подържате тази къща. Правилният въпрос тук е от къде ще намеря кадърни и свестни проектанти, които ще ми направят качествени проекти с който аз и строителите няма да се налага да се чудим и препроектираме сами по 100 пъти по време на изпълнение. Излиза че проектантите срещу 8 или ако щете 16Е им се възлага да управляват инвестиции за 200 - 300Е. Разликите в усвояването и оползотворявнето на тези пари може да са драстични.

Аз съм проектант по ЧАСТ "КОНСТРУКТИВНА" и ще Ви кажа че този въпрос е наистина важен, а отговора му не е лесен, както почти всеки си мисли. *pardon*
Re: проекти на къщи
08-11-2010 - 21:31:38
Каквото го емнахте човека..... то недай си Боже някой да попита нещо тук.
Я си представете , че Chicho Gosho има 10 архитектурни проекта на разположение. Какво ще направи , ще ги открадне? Ще ги копира ? Ще търси някой да ги авторизира? И ще се размине ли с всичко описанао по-горе? Естествено ,че не.
За мен той иска да се ориентира , за да избере това , което на него му допада.
Re: проекти на къщи
08-11-2010 - 21:35:09
Че не е ли по-лесно тогава в гугъла на изображения да търси?
Re: проекти на къщи
09-11-2010 - 03:24:12
Аз преди време си купих един такъв каталог с готови проекти за 20 долара. Там са дадени само картинки с разположенията, обзавеждане и т.н. но чертежи няма. Те се получавт когато си платиш съответната цена. На това му викат "Типови проекти".
Абе луда работа, човек от България да търси типови проекти от Америка и чакай да ти ги удобрят*smiley_ahh*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: проекти на къщи
09-11-2010 - 09:17:12
Предполагам, че човекът пита за "типови проекти", но....:

"...ТИПОВИ ПРОЕКТИ не трябва да се прилагат след 1993г. Със заповед №РД-02-14-377 от 16.11.1993г., министърът на ТРС е дал следните указания (Заповедта е обн. в ДВ, бр.106 от 1993г.):
За типовите проектни документации (ТПД), следва да бъде поета отговорност от правоспособно и правоимащо техническо лице, че даденият проект не противоречи на действуващите нормативни документи и изисквания. Това се удостоверява с преподписване на ТПД (всички планове по съответната специалност), представя се нова обяснителна записка, както при индивидуалните проекти. При нужда се представят изчисления и проверки от инженер-конструктор, дали са спазени изискванията на “Норми за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони”, издадени от Комитета по ТСУ при МС и Българската академия на науките (ДВ, бр.6 от 1989г.).
­За ТПД на строителни системи и подсистеми, следва да се поеме отговорност от производствено предприятие или от фирма. Това се оформя във фирмена проектна документация и т.н. ..."

Готовите проекти биха могли да послужат по-скоро като източник на идея или концепция. В действителност трябва да се ползват услугите на проектант. Иначе в интернет има проекти, които могат да се закупят, но те няма да са легитимни сами по себе си. А авторските права, що се отнася до тях, няма нарушение ако легално се закупи проект, но не е разрешено неговото изменение, което обезсмисля подобна покупка при тази нормативна действителност.

Иначе:
[proektirane.net]
[www.eplans.com]#
[gotoviproekti.eu]

Т.е. типовите проекти не са дадени вече като работни архитектурни планове, а само като идейни - или само с площите на помещенията, но без размери, котировки и др.
Re: проекти на къщи
09-11-2010 - 09:26:23
Само за доуточнение - такива проекти наистина съществуваха по времето на "соца", но сега трудно ще намерите такъв безплатно. Потърсете в антикварните книжарници евентуално.
Re: проекти на къщи
09-11-2010 - 13:08:08
avatar
В нета е пълно с такива проекти с размери и пр. ,но човек требе да се напъне.И също и да поназнайва това-онова за да пипне тук-там ако се наложи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход