Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Де нивелация на дюшеме

Публикувано от гюлето 
Re: Де нивелация на дюшеме
12-10-2010 - 09:22:18
avatar
Quote
asseteng
Quote
гюлето
Нямам кой знае кави проблеми с финанситеwinking smiley

Може да пробваш системата за сух под на КНАУФ

Или на ARDEX - тя е още по-скъпа...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Де нивелация на дюшеме
12-10-2010 - 22:43:45
Гоголе, няма саморазливки за такава дебелина ,било и на два пъти ще излезне златен пода и то без да се получи добър краен резултат. Съвета на Ассет за сух под КНАУФ е най-лесен и най-правилен *ok* winking smiley
Re: Де нивелация на дюшеме
13-10-2010 - 01:25:28
Quote
Ivo.NovDom
Гоголе, няма саморазливки за такава дебелина ,било и на два пъти ще излезне златен пода и то без да се получи добър краен резултат. Съвета на Ассет за сух под КНАУФ е най-лесен и най-правилен *ok* winking smiley
И аз съм на това мнение.
Re: Де нивелация на дюшеме
13-10-2010 - 07:42:12
avatar
ОПИСАНИЕ - ИЗПЪЛНЕНИЕ
Бързостягаща, самонивелираща се, полимерно модифицирана смес, за заравняване и заглаждане на повърхности. Може да се полага на дебелина от 3 до 30 мм. Подходяща преди инсталиране на подови покрития, като плочки, мокети, пластмасови или дървени подове, мрамори, естествени камъни и т.н. Подходящо и за отопляеми подове
ЦВЯТ
Сив.



ДОЗИРОВКА
Приблизително 1,65 kg/m2/mm дебелина на слоя.
ОПАКОВКА
25 kg.

Твърдя,че става идеално!

Чест и почитание
Re: Де нивелация на дюшеме
13-10-2010 - 08:48:09
avatar
А аз забелязах следното в питането на колегата -
Quote
гюлето
Колеги,абе кажете с какъв материал да залея дюшемето в едната стая,щото от средата на стаята до стената де нивелацията е около 8см.

8 сантиметра не е шега работа и според мене не е за саморазливна замазка.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Де нивелация на дюшеме
13-10-2010 - 19:06:43
avatar
При положение,че се направи и допълнителен пълнеж с кварцов пясък - смолите ще направят останалото.....За да не пука просто навлажнете основата.

Чест и почитание
Re: Де нивелация на дюшеме
13-10-2010 - 19:33:44
Днес гледах изпълнение на къща, сухо строителство с материали на "КНАУФ", и според мен това е решението на проблема на питащия. Със саморазливна замазка, независимо на коя фирма е, ще се оскъпи поради факта, че трябва или да се полага на две ръце, или да се смеси с някакъв пълнеж, кварцов или друг пясък, или минерали. Следва съхнене, влага и т.н. главоболия. А и ценово е май в полза на сухия под.
Re: Де нивелация на дюшеме
13-10-2010 - 19:53:07
Освен 8те см които трябва да се запълнят и нивелират материалът трябва и да е много лек.Все пак е гредоред.
Re: Де нивелация на дюшеме
14-10-2010 - 08:31:29
avatar
Тогава ти трябва полистирол бетон колега.....

Чест и почитание
Re: Де нивелация на дюшеме
15-10-2010 - 18:20:46
Един по евтин вариянт

Обмазване с Ц200 прилично на дюшемето за да не просмуква вода. Като изсъхне нивелирате с перлитено-циментова замазка 2:1 , както се полага - пилци-майки и т.н. Става малко грубо като изсъхне и е необходима шпакловка и отгоре ламината. Аз съм правил такава до 4 - 5 см. върху паркет. При сухо време след 2 дена може да се ходи отгоре. Интересното е че дори 5 - 10 мм. замазка не се напуква, естествено ако не се огъва пода.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход