Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За гипскартона!

Публикувано от Geto 
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 18:40:38
Ако сега размразиш един праисторически човек, той ще умре за около час. Организма привиква и се нагажда към средата. Това ми го е казвала учителката по биология още в шести клас.
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 18:43:41
Недейте така, човек прекарва повече време у дома си отколкото зад камиона. Въпросът е, че много нови неща ни се представят от "научната и техническа" мисъл като "откритието на века" и често като будали я приемаме за манна небесна пък после "Ох". Ето един пример. Асбеста беше най-доброто "чудо" и в С. Америка цялите къщи се "опаковаха" в него и само как ну убеждаваха колко е безопасен и здравословен и т.н. А я виж какво излезе. Или прочутото ДДТ дето само не ни казваха на филия да си го слагаме. Тъй че нека сме подозрителни и крайно недоверчиви, когато някой "професор" или чичко производител ни казват как еди кой си продукт е толко добър. Както с перилните препарати колко били екологичниwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 18:59:09
Гето, разбирам. Така е- азбеста и ДДТ причиняват разни заболявания. Сериозни.
Какво ще кажеш за цигарите? Мммм?
:-[
А алкохола? Нощните смени? Антибиотиците.... с две думи:
Знаеш ли живота как вреди на човека?*angel*
Всичките тия неща съм си ги сложил на ... и се опитвам да си живея живота. Все някога всички умираме. Предпочитам да живея спокойно, отколкото във вечна параноя:]. Реално мисленето върху тези неща си е параноя.
И от друга гледна точка... аз живея супер природосъобразно да речем. Колиба, коза и градина в планината.
Гърми Козлодуй и кво правим? Или баца някое тайно хранилище за боеприпаси...или от последните новини- случващото се в Унгарияeye popping smiley
Въпреки че мисля така, не пуша, пия умерено и спортувам много активно- поне час на ден. Не го правя заради някви съображения- просто така се чувствам по-добре.*drink1*
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 20:15:07
Чаро, живота по принцип е неизличима болест която неминуемо завършва със смърт. Много точно си го казал, "боледувай" си живота така като ти доставя удоволствие и хич да не ти пука. И с ДДТ са ме пръскали едно 10-12 години и с азбеста съм съжителствал и Чернобилски марули съм похрупвал и пак съм тук и пак съм си същия.
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 20:19:45
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Чаро, живота по принцип е неизличима болест която неминуемо завършва със смърт. Много точно си го казал, "боледувай" си живота така като ти доставя удоволствие и хич да не ти пука. И с ДДТ са ме пръскали едно 10-12 години и с азбеста съм съжителствал и Чернобилски марули съм похрупвал и пак съм тук и пак съм си същия.
Алелуя!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 20:31:00
Quote
n.nikoloff
Quote
Nasko.Stoykov
Чаро, живота по принцип е неизличима болест която неминуемо завършва със смърт. Много точно си го казал, "боледувай" си живота така като ти доставя удоволствие и хич да не ти пука. И с ДДТ са ме пръскали едно 10-12 години и с азбеста съм съжителствал и Чернобилски марули съм похрупвал и пак съм тук и пак съм си същия.
Алелуя!!!
Еймен!
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 21:22:03
фло...не знам дали всички имат,но най-големите ТЕЦ у нас,дето са на въглища,имат изградени инсталации за сероочистване.В Марица-Изток със сигурност.Такива дискусии се водят винаги,когато трябва някакъв отпадък да намери приложение някъде.И сега има сгуробетон примерно,и сега пепелта от ТЕЦ си се ползва от циментовата промишленост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-09 21:29 от salvador.
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 23:05:10
Quote
salvador
фло...не знам дали всички имат,но най-големите ТЕЦ у нас,дето са на въглища,имат изградени инсталации за сероочистване.В Марица-Изток със сигурност.Такива дискусии се водят винаги,когато трябва някакъв отпадък да намери приложение някъде.И сега има сгуробетон примерно,и сега пепелта от ТЕЦ си се ползва от циментовата промишленост.

Мога да кажа за ТЕЦ Варна. Въглищата ги втечняват във вид на мазут и ги впръскват в горивната камера! Изгарянето е почти пълно и не знам дали отделят сярата обаче филтъра се промива с вода,която се изхвърля от една тръба близо до града,под с.Тополи.Мястото едва ли има 20 декара площ и е наслоено с метър-два много финна пепел.Никой не я използва за нищо ,щото май и не става за нищо! Ако имаше далавера с правене на гипс по този способ тези щяха да са първи заради близостта на кариерите с калциев карбонат и девненската долина на смъртта!
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 23:10:22
avatar
Quote
фло
....Никой не я използва за нищо ,щото май и не става за нищо!
В интерес на истината става за нещо, но за гипс не става.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За гипскартона!
09-10-2010 - 23:20:34
Quote
n.nikoloff
Quote
фло
....Никой не я използва за нищо ,щото май и не става за нищо!
В интерес на истината става за нещо, но за гипс не става.

Във всеки случай за строителство не става,щото щяха досега да я измъкнат от там,както не е оградено и няма пазачи!Свободна зона е -идвай товари ТЕЦ-а ще почерпи!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход