Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.

Публикувано от гюлето 
Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
03-10-2010 - 22:12:40
Здравейте майстори,абе рпи включване на циркулационната помпа на котела радиаторите пукат много дразнещо,ясно мие че това е резултат от разширяването на самите глидери. Настроил съм релето да включва помпата на 60 градуса и в момента в който се включи започва едно пукане не се трае особено нощно време*sos*.Моля някой ако има поглед върху нещата нека сподели*bow*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-03 22:13 от гюлето.
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
03-10-2010 - 22:42:26
Quote
гюлето
Настроил съм релето да включва помпата на 60 градуса и в момента в който се включи започва едно пукане не се трае особено нощно време*sos*.Моля някой ако има поглед върху нещата нека сподели*bow*

Ми настрой го туй реле да ти включва помпата още на 40 градуса и да загрява плавно радиаторите! Между другото много хора въобще не си я изключват помпата през целия отоплителен сезон.
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 08:42:23
avatar
Ще споделя и аз някои работи от времето когато имах все още парно.Помпата работеше нон стоп,дори и лятото и беше много добре.Не съм я изключвал цели 5 години......
Пукането в радиаторите спря още в началото,топлообмена ставаше плавно и в къщи беше постоянно 28 С зимата.При това с минимален разход на дръвца - 6 м3 за сезон.Имах проблеми с линейните разширения на тръбите ,но сложих компенсатор и с това се приключи.
Настрой клапаните на по ниска температура и ще видиш осезателна промяна.И не пълни камината като за световно....

Чест и почитание
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 18:28:57
Да обаче при по ниска температура знаете ли какви наклепи и катрани се образуват в котела?:cry:
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 19:30:20
avatar
Не е от това - дървата са ти смолисти...

Чест и почитание
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 20:37:14
Какви дърва бе приятел,аз съм на въглища*bow*
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 21:01:35
тея релета въобще за кво ги слагате. пускаи помпата да върти нон стоп и хич да не ти дреме за катраните. рязката температурна промяна е кофти и за връзките на тръбите. като се разширяват и свиват толкова често все ще протече някъде
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 21:36:59
Бат Димо,според мене си прав,но с релето водата в системата се сгрява на порций,а аз искам като се върна от работа къщата да се згрее максимално бързо,та жената като забере малкия от училище да се приберат на топличко*ok*
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
04-10-2010 - 22:53:58
Гюле, остай термостата си е добре. Без него - конденз, нагар, влошен топлообмен, по-голям разход... ако и бойлер е закичен, без него термостата си за никъде.
Търси проблема в наличието на въздух в системата, високо или ниско налягане...или просто в кофти радиатори.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-04 22:56 от чаро.
Re: Дразнещ звук от глидери на алуминиеви радиатори.
05-10-2010 - 19:45:21
Да Чаро, имам и бойлер включен,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход