Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ремонт улук

Публикувано от rockwall 
ремонт улук
03-10-2010 - 10:23:43
avatar
дойде ред да питам



улукът на снимката се запушва хронично - може би е поради малкия наклон

надстройката на покрива, която се вижда, е довела до "ламарирането" на частта, по която може да се стигне до кутията, за да се направи каквото и да било по нея по стандартния начин (мнение на проверен майстор с опит, който доста ми изправи косата, вървейки по покрива)

Решението с вишка ми е добре известно, но търся друг вариант, по разбираеми причини.

Планът ми засега е да се подмени Z образната част с нова с по-голям наклон. Вертикалната също е за смяна (защото е по-тясна), но засега ще опитам така, за да не се налага и да копая по двора към шахтите.

Днес свалих наклонената част през прозореца (е, част от нея падна 4 етажа и се разпльока, но и без това не е нужна вече).

Проблемът е, че ще трябва да се направи цяла, неразглобяема част, която да се монтира към кутията и към вертикалната тръба с една ръка.

Мисля да я завържа и някой който да я тегли от покрива, за да се вкара по-лесно и добре, но не съм съвсем избистрил плана, защото това теглене няма да може да се контролира особено без достъп до ъгъла.

Очаквам идеи и съвети

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-10-03 10:33 от rockwall.
Re: ремонт улук
03-10-2010 - 12:39:20
Не е от това.Наклонът ти е предостатъчен.Измери го горе долу,да видиш,че тая тръба има поне 20% наклон.
(10% наклон,значи,че на всеки 100 метра дължина на тръбата,разликата в нивото между началото и края е десет метра).Или съответното в сантиметри.На един метър са десет сантиметра.
Тук като гледам снимката,имаш метър и половина тръба и разлика в нивата около 30,дори може би 40 сантиметра.

Минимумът за наклон при улуци е 2%,като поне в щатите повечето строители кодове искат минимум между 5 и 10%.
Наклонът ти е в норма отвсякъде.Производителите на улуци се презастраховат още с тия ъгли когато правят чупките,защото с времето улукът провисва и наклонът се променя.Не ти е там проблема...
Помисли за варианта мрежа:
Re: ремонт улук
03-10-2010 - 13:21:58
avatar
абе и аз тва гледам на улуците наоколо - т.е. че са със същия наклон, не с по-голям, ама ми се иска да увелича малко напора, че да не се събират боклуците в чупката

тва с мрежата е добра идея, само че, както вече казах, до този ъгъл не се стига по никакъв начин на по-близо от метър и 1/2

човекът, който се качва да гледа, се опита да отпуши с арматурно желязо Ф10мм, дълго около 1,70 и едва стигаше

другият проблем на мрежата е, че ако е точно като тази на снимката, няма да свърши никаква работа, като гледам с какво беше запушена тръбата

то не са листа, ами направо пръст (не знам дали са компостирали и са станали на пръст през годините или си е просто натрупан прахоляк)

ако наклонът ми е ОК, може би ще трябва да помисля за сглобка, която да позволява лесно сваляне и поставяне, за да може да се поддържа чисто

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: ремонт улук
04-10-2010 - 08:46:09
avatar
Ако можеш пусни малък синджир по цялата дължина на чупката - няма да се затлачва толкова бързо,а и оттичането ще стане на ниво.........А горе на самия улук може да сложиш шапка от ПВЦ която да пази от листа.

Чест и почитание
Re: ремонт улук
04-10-2010 - 16:34:34
avatar
май не ме разбра

ДО УЛУКА НЕ СЕ СТИГА без вишка на повече от 1,5 м
достъпът от покрива е невъзможен

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: ремонт улук
06-10-2010 - 20:20:52
ПРЕДИ ВИШКАТА ПРОБВАИ И С АЛПИНИСТ.
ТЕЛ.0899 30 36 02
Re: ремонт улук
06-10-2010 - 20:49:39
avatar
:g:

Чест и почитание
Re: ремонт улук
07-10-2010 - 02:48:17
avatar
не знам някой да е надвил гравитацията и най-малко искам да правя такива проби на моя покрив

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: ремонт улук
05-01-2011 - 21:24:47
avatar
разминах се без вишка и алпинисти

с едната ръка за стената, а с другата успях да намуша Z-та в горната тръба и да го вкарам и в долната,
малко чукане отдолу нагоре и се вклини по-здраво отколкото беше стария

засега сме екстра след 10тия дъжд, а и няколко пъти валя и сняг

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-05 21:26 от rockwall.
Re: ремонт улук
06-01-2011 - 08:08:28
avatar
clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход