Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
03-10-2010 - 21:44:38
avatar
Ако е за найлона - не е гума - полиетилен си е. Другото явно не е полиетилен. И е огромни рула.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
03-10-2010 - 21:45:56
За това дето е 5мм говорех
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
03-10-2010 - 21:46:55
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
03-10-2010 - 23:15:55
Мембраната идва на рола по 3м. широчина а не на ленти, там където се съединява се използва специялна залепваща се лента. Материяла за който става въпрос дето е с дебелина 2-3-5мм. действително напомня на дунапрен и е подложка за ламинат при плаващ под, той на мене не ми е нужен. Дюшемето не е чам а е бамбук с дебелина 15мм. Някак си не ми се прави скара за да не губя височина, имам места под въздуховодите където тавана е на 210-220см. с тази мембрана ще загубя максимум 1-1.5см
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
04-10-2010 - 03:53:23

На първата снимка се вижда опита ми да кова в шпертплат, стигам до извода да го правя на ръка а не с машина като разпробивам предварително за да не цепя паркета и влиза по-лесно в шпертплата.
Наклона се вижда съвсем лек към шахтичката.
Бетона изглежда според мене достатъчно гладък и не се нуждае от никакви замазки, а и тази част едва ли ще е "лъжица за моята уста"(голяма площ с разчупена форма...)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-04 03:59 от Nasko.Stoykov.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
04-10-2010 - 04:03:47

Прозореца който поставих, остава да се направи паробариерата но това ще стане след като завърша ел. инсталацията.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
04-10-2010 - 05:15:50
Тук в С.Америка изрично предупреждават, че дюшеме НЕ се поставя в мазе/ сутерен, а само така нареченото "инжинерно дюшеме" или ламинат. Разбира се ако все пак си решил за дюшемето предлаганият още в началото от теб вариант с "пъпчивата" хидроизолационна мембрана е класически и единствено добър вариант. Тук предлагат нарочно заготовени такива плоскости, като идеята е да има вентилация. Забрави за корк и др. такива. Слагай мембраната, в/у нея ОСБ или още по-добре водоостойчив шперплат и ще си щастлив. Това с греди, ребра, керамзит е отживяла и скърцаща технологияwinking smiley
Хайде със здраве и да кажеш как е станало*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
04-10-2010 - 05:20:14
Г-н Стойков, от горната снимка изглежда че къщата е дървено-скелетна. Защо не споделите нещо за направата и каква естепента ви на удовлетвореност.
Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
04-10-2010 - 05:41:17
Добър вечер г-н Гето. Дълго се чудих и аз дали "дюшемето" е удачно за сутерен, но се оказа че бамбука става, той по-скоро прилича на инженерния флор защото е от слоеве а не солиден както дъбовия паркет. Има бамбук с хоризонтални слоеве, с вертикални а моя е в комбинация-хоризонтални и вертикални. на опаковката изрично пише че става за сутерени, но с мембрана. Снимки и резултат едва ли ще има скоро защото още не съм завършил електрото.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
05-10-2010 - 03:40:50
Сега видях и този въпрос. Ами г-н Гето, като изключиме че майсторите са си оставили ръцете навсякъде по къщата, други оплаквания нямам. Аз дето разполагам с ограничени технически средства и опит, върша работите далеч по-качествено...поне така казват познатите ми като видят свършеното от мене. Какво да ги правиш, по цял свят ги има, съдейки по няколкото снимки тук и прословутия "шопски зид".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход