Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не стигат парите за втория етаж! Решение ли е втората плоча за временен покрив? Плюсове, минуси, цени?

Публикувано от panelov 
По проект вторият ми етаж е предимно тераси, над жилищни помещения. На него са предвидени само две стаи с отделни антрета и бани. Едната стая пави еркер, под който е оформен открит гараж. Сметката ми показва, че няма да ми стигнат парите за изграждането на тези две стаи с обща площ около 45 кв.м. Предлагат ми, втората плоча, /към 120 квадрата общо/ да стане временен покрив с топло и хидроизолация и с 50-60 сантиметра надзид над външните стени на първия етаж. Когато събера пари – тогава да съм вдигнел втория етаж с двускатен покрив. Втория етаж може и сглобяем да се направи, както е в темата „Първи етаж-монолитен, втория – сглобяем”. Търсят се мнения, предложения, цени на детайл за бетонна плоча само с хидроизолация и детайл с топло и хидроизолация. Има се в предвид, че поне 4-5 години може да се наложи да живея под втората плоча. Течове, студ, жега – все под нея. Предвижда се двете стаи на втория етаж да се включат към водно подово, след като се изградят. А терасите от втория етаж - да се покрият с плочки. Очаквам съветите на съфорумците.
Правилно решение при положение ,че парите не стигат!
Бих заложил на битумна изолация - може и еднослойна СБС /нали е временна/,неприятното е ,че след време ще трябва да се направи замазка за да хващат плочките върху нея.
Топлоизолация бих изпълнил в последствие- в сегашния случай ще е само излишен харчлък.По това което виждам написано,скоро няма да се започва отново - така че инвестирайте в направата на всичко друго и тогава помислете за щуротии.

Чест и почитание
Quote
panelov
По проект вторият ми етаж е предимно тераси, над жилищни помещения. На него са предвидени само две стаи с отделни антрета и бани. Едната стая пави еркер, под който е оформен открит гараж. Сметката ми показва, че няма да ми стигнат парите за изграждането на тези две стаи с обща площ около 45 кв.м. Предлагат ми, втората плоча, /към 120 квадрата общо/ да стане временен покрив с топло и хидроизолация и с 50-60 сантиметра надзид над външните стени на първия етаж. Когато събера пари – тогава да съм вдигнел втория етаж с двускатен покрив. Втория етаж може и сглобяем да се направи, както е в темата „Първи етаж-монолитен, втория – сглобяем”. Търсят се мнения, предложения, цени на детайл за бетонна плоча само с хидроизолация и детайл с топло и хидроизолация. Има се в предвид, че поне 4-5 години може да се наложи да живея под втората плоча. Течове, студ, жега – все под нея. Предвижда се двете стаи на втория етаж да се включат към водно подово, след като се изградят. А терасите от втория етаж - да се покрият с плочки. Очаквам съветите на съфорумците.

Най хубаво посмятай много добре и точно.

Доколкото разбирам втората плоча , ще ти е тип плосък покрив.Топло и хидроизолация - добре.Но ще трябва да дадеш даста наклон за да отводниш.Имаш проблем и със стълбишнта клетка.Как ще постъпиш там.Ако направиш цялата плоча - след това ще трябва да я къртиш и съответно да отслабиш констрекцията.Ако я оставиш - ще имаш язва.Ще трабва да подготвиш колоните за втория етаж от сега.Те ще стърчат и за 4-5 години ще корозират - ако не ги защитиш.

Бях в твоятя ситуация , преди време.Но мислих много и се отказах да спирам.Колоните и зидовете не са кой знае каква сума.Първо бях решил да направя колоните , зидовете и на около 1.80 м да направя пояси и върху тях да направя скатния покрив.Всъщност да получа скосявания на втория етаж.Да измажа тънко втория етаж , външно , колкото да защити тухлите и да служи за основа на бъдещата изолацията.Да сложа временна дограма.Все пак затворения въздух там е по добър от каквато и да е изолация.Но така сте стекоха нещата , че се справих и с втората плоча.

Но всичко е индивидуално.Въпрос на сметки и преценки.

Успех.
2004 г купихме къща в строеж започнат преди 15 години. Човека (лека му пръст) си беше направил първия етаж и 15 години живял само на плоча. Термо и хидроизолации не е правил - предполагам, че най-много е слагал найлон на плочата. Ако не забравя ще разпитам съседите какво е слагал.
Питах. Не е слагал и найлон. Ама всеки сняг го е ринал.
обичаина ситуация. най-доброто решение е да си направиш някакъв прост покрив с керемиди и дървен материал от кофража, като след това ще си използваш керемидите за новия покрив. това е честа практика, оставиш ли го на плоча за 5 год ще я патиш ама много.
Има покриви които и повече време са без хидро и пак не текат - всичко е въпрос на отвеждане на водите и на качествено извършен детайл по плочите.Патят тези които не гледат и които не знаят...

Чест и почитание
според мен е добре да си направиш покрив като покрив - с наклони и всичко останало, а после просто да го ползваш (доколкото може) за истинския покрив

съветът по-горе (да не спираш) е най-правилния, защото всичко временно става постоянно (поне за поколението, което взима решението)но всеки си знае хала

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Благодаря на всички за съветите!

Разбира се, че най-доброто решение е да не се спира.

В случай че ми се отвори парашута за средства – няма да спра. Но това ще се реши до няколко месеца.

Стълбището ми е външно! Добре че послушах жена си, когато се правеше проекта на времето. Така че, язва не се очертава.

А иначе, в случай че се приложи решението втората плоча да стане временен покрив, това което възнамерявам да направя на база съветите е следото:

Да се направи върху бетонната плоча поне 5 сантиметра топлоизолация/тежка каменна вата или стиропор/ и отгоре качествена водонепропусклива циментова замазка с добри отводнителни наклони. Тази замазка ще е основа за бъдещото подово отопление на стаите и основа за плочки или мозайка по откритите тераси. Само не знам от студ и пек, дали няма да се напука тая замазка – че е и голяма площ – близо 120 м2. Някакъв пластификатор – да прави по-пластична циментовата замазка на топлинни разширения има ли?

[www.isomat.gr]

И по-натам, съгласно решението на Фло – да се вдигне втория етаж лека конструкция с леки тухли и двускатен покрив без таван.
[www.izobeton.com]

Благодаря на всички още веднъж!

Ако има критика на намеренията ми - не се колебайте да ги направите!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход