Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пристройка на къща

Публикувано от dannaq 
пристройка на къща
08-09-2010 - 17:42:26
Здравейте,
започвам направо.
искаме да пристроим една малка къща. Къщата е 45 квадрата и бихме искали да пристроим още около 50 - три спални и баня. къщата е на границата със съседа. Знам, че за да започнем на първо място е да вземем неговото съгласие. Въпросът е какво следва после, за да получим разрешение за строеж. Къщата е стара и няма строителни документи.
Ако съседа не ни даде съгласие, ще имаме възможност да пристроим околи 25 квадрата, тъй като ще се залепим за негова постройка, която е на калкан, проблемът ни е, че искаме повече smiling smiley).. Ако все пак останем на този вариант ме интересува дали тези 25 квадрата могат да минат за лятна кухня. И ако може - какво е нужно да направим, за да получим разрешение за строеж?
Re: пристройка на къща
20-09-2010 - 16:32:39
Необходимо е да получите скица с виза от главния архитект за проект на пристройката. После се прави цялостен проект с всичките му части: архитектура, конструкции, ВиК, ЕЛ, вертикална планировка ако парцелът Ви е стръмен.
В проекта необходимо да се включи архитектурното заснемане на съществуващата къща! Главният архитект на Вашата община ще Ви отбележи, в какви рамки може да пристроите към съществуващата Ви къща.
Re: пристройка на къща
20-09-2010 - 18:44:43
Когато си правех барбекюто (без проекти и разрешения) поразпитах ако реша да го узаконя какво трябва да направя. Имам смътни спомени, че като е от дървена конструкция, ОСБ и гипскартон може да мине съвсем леко. Пак казвам - само са ми смътни спомените, но може и да беше само скица при главния архитект. Специалистите да уточнят, но мисля, че ако е като лятна кухня (без зидане) имаше по-тънък вариант.
Re: пристройка на къща
20-09-2010 - 20:50:40
Към 45 квадрата да пристроят още 50...определено няма да мине като допълнително застрояване.Но може на етапи-първо едното,после лятната кухня след 4-5 месеца...да не се събира накуп.
Re: пристройка на къща
23-09-2010 - 10:28:04
Не, не , аз имах предвид ако стане така, че пристроим 25 квадрата дали може да мине за лятна кухня, иначе ако си пристрояваме 50 ще си го правим както си му е реда. smiling smiley
Благодаря на всички за отговорите smiling smiley
Re: пристройка на къща
23-09-2010 - 22:17:44
Re: пристройка на къща
03-10-2010 - 10:28:04
www.meri-stroj.dir.bg 0899635363
Re: пристройка на къща
03-10-2010 - 10:51:06
avatar
Quote
rumi_si
www.meri-stroj.dir.bg 0899635363
Пак има вирус в системата, май.....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: пристройка на къща
03-10-2010 - 18:49:24
Да си додем на думата...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход