Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да си сложа ли EPS под плочата?

Публикувано от bulhomes 
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 21:46:37
Между другото на сегашната вила тавана на трапезарията е окачен с вата, над плочата под ламината сложихме 2 см фибран и при усилена уредба до дупка в горната спалня се чува едва едва, т.е. спи се спокойно (уредбата е с 4 колони).

Та да си дойдем на въпроса. Щом обезшмяването отпада, топлоизолация между етажите също не ме интересува, ще взема да сложа 2 см EPS за да ми е по-лесно с кабелите и шпакловката.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-04 21:47 от bulhomes.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 21:51:47
video: [vbox7.com]

Видях, че не се лепи като стир..топчета и явно е по-тежък.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
04-09-2010 - 22:00:01
Quote
bulhomes
Фло, Гугъла не ми каза - кажи ти какво е това перлита. На вид ми прилича на стир.. топчета.

Има го по строителните магазини от 7 до 10 лв.за чувал от 100 литра!Отличен топло и звукоизолатор! Практически е вулканично стъкло, което набъбват при специални условия.Използва се за звуко и топлоизолация на подове и стени,както и при изолиране на звукозаписни студия.Естествен продукт ,не горим!

Набъбнал перлит.

Съобразно зърнометрията се произвеждат две марки марки набъбнал перлит:

Марка А – фракция 0 – 3.0 mm. Високоефективен, лек, бял, насипен топлоизолационен материал, биологически устойчив, инертен, практически негорим. Използва се основно в строителството като топлоизолационна посипка в широк температурен диапазон (до + 9000 С). Като пълнител в разтвори за приготвяне на мазилки, в това число и при изготвяне на огнеупорни разтвори и замазки. Употребява се изготвяне на топлоизолационни бетони и направата на топлоизолационни изделия и др.

Марка В – фракция 0 – 1.2 mm. Високоефективен дребнозърнест набъбнал перлит, лек топлоизолационен материал, който се използва като топлоизолационна посипка в температурен диапазон до -2000С. Влиза и в състава и на сухите мазилки.

Набъбналият перлит се предлага в опаковки от 100-литрови полиетиленови торби.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
05-09-2010 - 12:40:39
m7UqebHWiUJ:www.rockwool.bg/predpriemachi/rabotni%2Binstrukcii/plavashti%2Bpodove+плаващ+под&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg" rel="nofollow" >Описание на плаващ под,който аз бих направил с перлит вместо вата!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-05 12:41 от фло.
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
06-09-2010 - 13:05:35
avatar
Перлит състав:силициев двуокос SiO2 (65-75%), двуалуниниев триокис AI2O3 (10-16%), калиев окис К2О (до 5%), натриев окис Na2O (до 4%), двужелезен триокис Fe2O3 ( до 3%), манганов окис MgO (от долей до 1%), калциев окис CaO (до 2%), вода H2O (2-6%).
Както виждаш няма нищо общо с пенополистирола.
m17
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
08-09-2010 - 14:25:55
Два въпроса за перлита:

1. какво слягане на перлита трябва да очаквам ако изпълня пода ката сух под ?. В документите на Кнауф за техния сух под се говори за 10% слягане на техния метериал който май също бил на основата на перлит. Но техния материал е доста по-тежък, дават го 5кг/квм/см докато чистия перлит е около 1кг/квм/см доколкото знам. Т.е трабва ли да очаквам и значително по-голямо слягане ?.

2. Ако направя перлито-бетон по рецептата на ФЛО - перлит, 20% обемни части цимент и 10% обемни части вода дали топлоизолационните свойства ще паднат значително спрямо сух перлит. Също звукоизолационните свойства определено ще се повлият но дали ще е значително ?
Re: Да си сложа ли EPS под плочата?
13-09-2010 - 12:41:40
EPS при всички положения няма да е загуба, ако сложиш. Но ефекта е малък при ударен шум какъвто е от тава.
Реди се като тухли с разминаване, после да няма защо ми се напука тавана.

Иначе перлит като сух под си е доста тънка работа. Аз го правя 2 към 1 с цимент. Лепилна шпакловка ако е за ламинат или направо теракот.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход