Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прекрасно место - дайте идея smiling smiley

Публикувано от Galio82 
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 18:40:07
Знам за какви контейнери ми говориш , инъче ако незнаех щях насериозно да те взема. Работил съм в татъв контейнер .. знам за какво става въпрос лятото в него ... обзаведен и прочие, целия трети терминал който сега неработи на летище варна е направен от такива ... Няма начин да вложа пари в това нещо. По добре временна постройка до приемае на УП. Предпочитам малка сглобяема къщичка, ако има вратички в закона да се поразшири. Това в слъчай , че немога да строя по голяма.
Инъче неказвам че са чак толкова лоши тея контейнери , но са си временно решение. Неискам да инвестирам в тях.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-29 18:51 от Galio82.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 20:40:47
Гальо, мястото е чудесно. Бъди по-скромен в мечтите си и нещата ще се наредят. Не плашете човека с ток, вода и подобни глупости. Я вижте това видео, бъдещето ни е събрано в него*drink1*

[ca.news.yahoo.com]

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 23:16:34
20% застрояване
60% озеленяване
кинт 0.4
кота к. 7м

Прочетах и установих какви са параметрите за района , преполагам че щом на съседа са такива и моите би трябвало да са същите . Ако дай боже е така следва че на 670м2 мога да застроя максимално 20% 134м2 , за този кинт РПЗ = 268 - тоест двуетажна къща . Корниза позволява и таванско помещение . Правилно ли съм разбрал ?

Това индивидуални параметри ли са или важат за цял район ? Предполагам преди някой да ми отговори вече ще знам отговорът , но може да вълнува и други хора .
ето една хубава статия за хора като мен smiling smiley документи
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 14:15:59
Гальо, параметрите са за КВАРТАЛА /затворена между улици градска територия/. Времненни постройки по ЗУТ има само за барака при разрешен основен строеж. За преместваемо съоръжение каквото е контейнера няма проблем. Малко ги опростяваш нещата, ама то затова е хубаво и че питаш. На тоя контейнер нищо не пречи едно леко покривче да туриш например, да си го облицоваш допълнително и т.н.
nx1
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 16:03:22
Здравей, Galio82, мога да ти препоръчам млад и амбициозен архитект с опит, който освен че е от Варна и има добри контакти и опит с всички инстанции във Варна е архитект който прави като дизайн къщи подобни на тези от снимките които показваш. За това се сетих за него. Освен това имам и личен интерес да ти предложи проектиране, тъй като аз съм негов конструктор smiling smiley и участвам в екипа му.

Ето тази къща :

[nx69.snimka.bg]
[nx69.snimka.bg]

наскоро получи разрешение за строеж във Варна и скоро се започва строителство.

Така че ако ти трябва човек който реално да ти помогне в осъществяването на мечтите ти според твоите възможности (нещо много важно) пиши на konstruktor@mail.bg за да получиш обратна връзка.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 16:36:44
Quote
nx1
мога да ти препоръчам млад и амбициозен архитект с опит,

:]Хареса ми и асоциативно ми изплува" палава ,едрогърда студентка с опит":}и в двата случая е акцентирано на младостта и опита.Мен ме омаяха с "млад незадръстен" конструктор.Тези дни ще го проверявам има ли незадръстването степени!
nx1
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 17:02:32
ха-ха наистина интересни асоциации си правиш фло, но младостта и тук е от значение и в случая е абстрактно понятие, което има за цел да разграничи старата закърняла генерация архитекти и въобще проектанти сред които има още и такива които чертаят с рапидограф и за детайл на покрив ти дават асфалтова хАртия и керемиди, взимат ти 1,5лв за проектиране на м2, и после с проекта можеш да свържиш спешно една голяма работа.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 17:20:39
Района не е свлачищен. Няма проблеми за строеж, освен че глупаците забравили да предвидят път до този парцел , който се явява последния ... Но ще се намери решение на това . Говорих с главния архитект и си насрочихме нова среща за другия понеделник. Но преди да почна с ПУП и т.н предполагам трябва да разделя парцела на две равни части. Интересно ми е има ли лесен начин да узаконя че половината място е мое .. или трябва да се прави кадастър наново документи за нотариален акт, чакане , висене по опашки и т.н

Поне стана ясно , че строежа е възможен , от тук насетне време , нерви и пари. *book*

nx1 благодаря за информацията , ще го потърся когато стигна до там. Сега ще мисля за подялбата на имота.
nx1
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 17:24:26
Да това ще ти отнеме все пак определено време. Успех ти желая!
nx1
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
30-08-2010 - 17:45:32
И само ще допълня че в момента е най-подходящото време за строеж на имот с цел за лична употреба. Почти ежедневно се срещам със строители при изпълняване на авторски надзор на мойте обекти които в момента са предимно малки къщи - луксозни и по-стандартни. Които е предвидил и е успял да бъде в необходимата позиция (кеш) в този момент да "хване вълната" го поздравявам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход