Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.

Публикувано от panelov 
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
07-10-2010 - 20:13:40
Де го чукаш - де се пука.

Ама вие братове, четете ли темата въобще?

Тези високо образовани стомано-дървени греди си ги сложете където пожелаете. Нали се сещате най-първо къде точно да си ги сложите?

Тук става дума за цени, минуси и плюсове на строителство - първи етаж - монолитен, втори - сглобяем. Аре макара! Да не сте посмяли да спамите хубавата тема.

Умници с умници такива!
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
07-10-2010 - 20:27:12
Quote
landstar
Argonavt да не би въпросната сграда да е в Люлин, до Булгаргаз?

Не, в Несебър е.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
07-10-2010 - 22:40:32
Кофти материал има навсякъде.За да може да се ползва,хората са измислили най-различни системи.Те имат нещо общо-добават под някаква форма метал в дървената носеща конструкция.Слепените също вършат работа,но са доста скъпи:
[www.multinail.com.au]
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
11-10-2010 - 14:47:34
Имам един съвсем конкретен въпрос свързан с темата (моля да ме извините ако въпроса е глупав, но никак не съм наясно със строителството). Ако имам едноетажна къща - гредоред, възможно ли е без да се излива плоча ( да си остане гредореда) да се построи втори етаж от дърво? Зная, че ако се построи втори етаж от тухли, трябва да се излее плоча и да се подсилят основите с бетонни колони, но не ми е ясно как стои въпроса със сглобяем втори етаж, който е по-лек.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
11-10-2010 - 17:09:25
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
11-10-2010 - 17:18:55
avatar
Quote
Dona
Имам един съвсем конкретен въпрос свързан с темата (моля да ме извините ако въпроса е глупав, но никак не съм наясно със строителството). Ако имам едноетажна къща - гредоред, възможно ли е без да се излива плоча ( да си остане гредореда) да се построи втори етаж от дърво? Зная, че ако се построи втори етаж от тухли, трябва да се излее плоча и да се подсилят основите с бетонни колони, но не ми е ясно как стои въпроса със сглобяем втори етаж, който е по-лек.
Теоретично - става. Но си трябва сериозен оглед от специалист, за да оцени конструкцията отдолу и предвиди конструкцията отгоре. Като товароносимост - не би трябвало да има проблем.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
25-10-2010 - 09:40:11
Quote
Dona
Имам един съвсем конкретен въпрос свързан с темата (моля да ме извините ако въпроса е глупав, но никак не съм наясно със строителството). Ако имам едноетажна къща - гредоред, възможно ли е без да се излива плоча ( да си остане гредореда) да се построи втори етаж от дърво? Зная, че ако се построи втори етаж от тухли, трябва да се излее плоча и да се подсилят основите с бетонни колони, но не ми е ясно как стои въпроса със сглобяем втори етаж, който е по-лек.

Темата изглежда не е изгодна за някои. Кои? За предприемачите в строителство и техните лакеи – драскачи по форумите, които крепят нивото на цените.

В твоя случай, както и в конкретната тема се търси начин да се строи ефективно, защото се плаща с мъчени пари. Големите цени балонски ги надуха хората с не-мъчените пари. Тези чиито къщи снимат с хеликоптер напоследък – крадците и мошениците, които лесно харчеха немъчените си пари помогнаха за оформянето на ценовия балон.

А средния човечец, само от спомена за надутите цени реагира по андрешковски и с мисълта за малка спретната къщурка или кръпка на старата за по-прилично РЗП, намалява строителния обем, поради страх от ценови изненади. А намаляване на обемите не влиза в плановете на стротелните предприемачи.

Е ... има доза истина и в твърдението на n.nikoloff , че ниски цени може да спазари онзи, който може и разбира от строителство – цитирам …” Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, ….” Балонаджиите с хеликоптерните къщи са непросветени в строителството, разбират от кражби, и плащаха яко с лесните си крадени пари ... А средния Андрешко трябва да разбира ... много и от всичко ... за да не го преметнат. Къщата си е сложно съоръжение, науките за което създават инженери и архитекти, учили по 4-5 години проектиране и строителни технологии.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
25-10-2010 - 10:00:08
iiujen...Малките къщи и пристрояването на вече съществуващи често излиза по-скъпо от строежа на чисто нова къща.Темата "строителство в БГ" ми дойде на дневен ред преди около две години и от тогава проследих доста строежи,с доста народ говорих и немалко научих.Не може да изкараш такава обща закономерност,защото не са редки случаите,когато 500м2 чисто нова къща излиза по-евтина от 250м2 такава.Също така и доста са подвелите се да надстрояват нещо,дето по принцип не става за надстрояване...заради което укрепването е такова,че все едно строят от нулата,та даже и под нея.Стига вече с тия универсални,вселенски ценови зависимости.Няма такова нещо.Просто не съществува.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
22-05-2011 - 11:30:36
Quote
n.nikoloff
Между другото има и други подобни (аз ги наричам "хибридни"winking smiley технологии, които хич не са за изхвърляне.

.

Бутам темата напред с определението "хибридна"технология на уважаемия n.nikoloff!
Предвиждам конструкцията на втория етаж да е от метални кухи греди 100 х100 мм.,колоните от метал да се замонолитят в бетоновите рамки кораво на 50 см.дълбочина в бетона като продължение на всяка стоманобетонна колона.Цената на 6 метра метална куха греда е под 78 лв. при 3 мм.дебелина на стените,което си е много примамливо да се избере такъв вариант на хибрида.Някой ако е правил нещо подобно ще е интересно да сподели !
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
22-05-2011 - 22:29:17
Не претендирам да разбирам нищо от метални конструкции...но по това,дето съм виждал,кухия профил не става за друго,освен да си направиш колци за ограда снего.Виж тука с какви профили работят:

[www.flickr.com]
[www.woodhead-primary.org.uk]
Не знам каква е причината за това...някой,дето разбира от метали,сигурно ще може да даде някакъв аргументиран отговор,но аз не съм виждал някой да работи с такъв профил в носеща конструкция на сграда.Все ползват профили с по-сложна форма.

Другият вариант е като на къщите с олекотена стоманена конструкция...но там елементите са съвсем различни и пак няма от тия кухи профили.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход