Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.

Публикувано от panelov 
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
17-08-2010 - 09:30:54
avatar
Quote
argonavt
Съчетанието на двата типа конструкции решава доста проблеми - например при надстрояване на съществуващи сгради. Дървената конструкция е с по-малко тегло в пъти и на много места е единственото решение/т.е. по-евтиното/. Правил съм шест етажна сграда , като последните два са дървена конструкция.

*ok*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.*bow*
17-08-2010 - 14:23:39
Quote
n.nikoloff
Quote
argonavt
Съчетанието на двата типа конструкции решава доста проблеми - например при надстрояване на съществуващи сгради. Дървената конструкция е с по-малко тегло в пъти и на много места е единственото решение/т.е. по-евтиното/. Правил съм шест етажна сграда , като последните два са дървена конструкция.

*ok*
*bow*Вече съм оптимист!
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
17-09-2010 - 12:02:52
Quote
n.nikoloff
Quote
argonavt
Съчетанието на двата типа конструкции решава доста проблеми - например при надстрояване на съществуващи сгради. Дървената конструкция е с по-малко тегло в пъти и на много места е единственото решение/т.е. по-евтиното/. Правил съм шест етажна сграда , като последните два са дървена конструкция.

*ok*

С тоя зелен нравоучителски надпис, който слагаш на всеки пост сякаш обясняваш, как се прави ракетен двигател. Или поне днигател с вътрешно горене. Добре че инженерите по двигателите нямат твоето строително самочувствие.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
17-09-2010 - 17:36:02
Quote
malka_kushta
С тоя зелен нравоучителски надпис, който слагаш на всеки пост сякаш обясняваш, как се прави ракетен двигател. Или поне днигател с вътрешно горене. Добре че инженерите по двигателите нямат твоето строително самочувствие.

Да, ама това в зеленото е вярно.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
17-09-2010 - 18:54:15
avatar
Quote
malka_kushta
С тоя зелен нравоучителски надпис, който слагаш на всеки пост сякаш обясняваш, как се прави ракетен двигател. Или поне днигател с вътрешно горене. Добре че инженерите по двигателите нямат твоето строително самочувствие.
Ето по такъв начин хората най-накрая разбират, че не бива да се занимават със строителство. Макар, че признанието звучи относително завоалирано, то все пак е разбираемо и призовавам да изръкопляскаме на смелостта на пишищия....clap:clap:clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
17-09-2010 - 19:21:28
Промених плана в движение и вече прилагам на практика идеята за втория етаж да е от дървена скелетна конструкция! Това веднага даде икономии на желязо и бетон още от основите,кажи-речи с 1/3!Къщата нагоре ще олекне,центъра на тежестта ще е ниско разположен и устойчивостта на земетръс ще се повиши.
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
18-09-2010 - 03:19:15
Г-н Фло*drink1*clap: и аз се опитах да убедя някой специялисти от форума за съществената разлика в цената на монолитна къща и т.н. от тебе "гардероб", произтичаща от намаленото количество на железобетон, скорост на изпълнение, символичната нужда от механизация и пр., но бях отрязан, казаха ми че основите не подлежат на оптимизиране, кое повече, кое по малко, къде по бързо къде по бавно няма значение....цената е една че дори "гардероба" бил екзотика и можело да струва повече. Обзалагам се че след изляти основи една къща тип гардероб може да бъде построена от 2 човека с един циркуляр, 2бр. тесли, и едно обикновенно ремарке теглено от Москвич 408 И. залагам стария си изпитан Запорожец. :]
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
18-09-2010 - 13:05:08
Ама момчета...до кога ще ги правим тия сметки???
Сравняваме кубик железобетон с кубик дървесина...Къде е разликата в цената,че да си усложнявам живота с втори дървен етаж....за кЪв чеп?Ми той ще дойде двойно по-скъп.Дори да не е двойно,икономията от бетон и желязо в горния етаж ще ги набутам за дървесина в горния...Е къде е сметката на тая мешавица?
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
18-09-2010 - 13:51:58
Quote
salvador
.Къде е разликата в цената,че да си усложнявам живота с втори дървен етаж....за кЪв чеп?Ми той ще дойде двойно по-скъп.Дори да не е двойно,икономията от бетон и желязо в горния етаж ще ги набутам за дървесина в горния...Е къде е сметката на тая мешавица?

Разликата е голяма!Аз говоря само за скелетно -гредовата конструкция на втория етаж! Железобетона не го гледай само като цена на желязо 1,20-1,30лв/кг и бетона 88-90 лв/м3 ,ами му смятай плетене на желязото,насаждане на колони,кофраж 6 лв./м2 с кофти дъски и поне 12 лв/м2 с платна водоустойчиви,арматурна тел 2,50 лв/кг. и мотане на бригадата много-много със скъпоплатено време или с други думи само на цената на кофража и времето на изпълнение само на кофража на една колона си монтираш 4 броя дървени колони.Има още много като машиносмяна на бетон-помпа,цена на транспорт на бетона и ред други ,обаче аз казвам ,че всеки обект си е сам за себе си и се преценява всяко нещо индивидуално!
Re: Първия етаж – монолитен. Втория – сглобяем. Плюсове, минуси, цени.
30-09-2010 - 17:54:10
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход