Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо трябва да има улуци?

Публикувано от stenmark 
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 13:04:38
Благодаря за мненията!Идеята ми ,че около къщата така или иначе ще има пътеки естествено с обратен наклон,но крайните плочи ще бъдат поставени като при банята т.е. цокала ще го застъпва и би трябвало да не пропуска вода.А ако има улуци водата къде се отича, пак около къщата ,защото където строя няма канализация и немога да я заустя водата/няма и дере/.Незнам обаче на мен не ми харесват улуците ,закриват челната дъска изобщо за мен грозна работа.
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 13:37:39
Quote
stenmark
Благодаря за мненията!Идеята ми ,че около къщата така или иначе ще има пътеки естествено с обратен наклон,но крайните плочи ще бъдат поставени като при банята т.е. цокала ще го застъпва и би трябвало да не пропуска вода.А ако има улуци водата къде се отича, пак около къщата ,защото където строя няма канализация и немога да я заустя водата/няма и дере/.Незнам обаче на мен не ми харесват улуците ,закриват челната дъска изобщо за мен грозна работа.

Нямате никакъв проблем да изпълните покрива си без олуци, след като Ви харесва.
Ето Ви малък пример за класически съвременен френски обор :



Отбележете си колко ниска е сградата / френските идиоти така и не са се сетили да вдигнат едно 3-4 етажа!/, как няма олуци, няма и челни дъски, а стрехите са отвратително къси.....
Отврат......
winking smiley
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 13:55:08
Момчета стига спорихте,Стенмарк поиска убедителни доводи За и Против улуците,а вие обърнахте темата!
Мисля,че на всички е повече от ясно защо се слагат улуци!Единствената им цел е да отвеждат дъждовната вода и тази при топенето на снеговете в 2,4,6....краища на къщата и на двора,а не когато вали да тече водата по цялата стреха и да ви капе по главите!България,с нейния умерено контнентален климат има доста валежи/около 650мм/ и затова се слагат улуци,които в никакъв случай НЕ са задължителни,а по-скоро са препоръчителни.С новите строителни изисквания и стандарти не само в Бг,улуците обаче се превърнаха в неизменна част от покрива!
Стенмарк,с богатото разнообразие на улуци в Бг,може да избереш такива,които да не дразнят окото ти!А,ако не намериш такива,просто не слагай-въпрос на личен избор/плюсовете и минусите са ти ясни?!!!
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 14:15:04
avatar
Quote
ivorad
Quote
stenmark
Благодаря за мненията!Идеята ми ,че около къщата така или иначе ще има пътеки естествено с обратен наклон,но крайните плочи ще бъдат поставени като при банята т.е. цокала ще го застъпва и би трябвало да не пропуска вода.А ако има улуци водата къде се отича, пак около къщата ,защото където строя няма канализация и немога да я заустя водата/няма и дере/.Незнам обаче на мен не ми харесват улуците ,закриват челната дъска изобщо за мен грозна работа.

Нямате никакъв проблем да изпълните покрива си без олуци, след като Ви харесва.
Ето Ви малък пример за класически съвременен френски обор :



Отбележете си колко ниска е сградата / френските идиоти така и не са се сетили да вдигнат едно 3-4 етажа!/, как няма олуци, няма и челни дъски, а стрехите са отвратително къси.....
Отврат......
winking smiley

Гледам и се чудя.
Дървената ограда и ние си я слагаме.
Нема да бегат хайванчетата я.
Локвата малко квадратна, ама явно така са предписали веттринарите.
Скулптурката стои добре за диганье на културното ниво.
Без стрехи малко влажни стени ще си имат, ама може да е свързано с идеята че сиреньето тъй и го идат мухлясало.
Ама чадъра за какво е.
Помагайте.
Некой да има идея.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 14:31:28
Quote
OwnerBG

Без стрехи малко влажни стени ще си имат, ама може да е свързано с идеята че сиреньето тъй и го идат мухлясало.
Ама чадъра за какво е.
Помагайте.
Некой да има идея.

Струва ми се ,че връзката между басейна и сиреньето са гъбичките по краката,дето се хващат от водата в басейна.Те после залепват по мухите и мухите ги пренасят до сиреньето,което и си мухлясва от тях! Та мухите обичат сянката край басейна и мокрите крака на плажуващите! Там, като питаш къде е тоалетната и домакина ти казва:-По мухите,по мухите и ще я намериш!:]Като в нашенско!
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 14:43:57
avatar
Quote
фло
Quote
OwnerBG

Без стрехи малко влажни стени ще си имат, ама може да е свързано с идеята че сиреньето тъй и го идат мухлясало.
Ама чадъра за какво е.
Помагайте.
Некой да има идея.

Струва ми се ,че връзката между басейна и сиреньето са гъбичките по краката,дето се хващат от водата в басейна.Те после залепват по мухите и мухите ги пренасят до сиреньето,което и си мухлясва от тях! Та мухите обичат сянката край басейна и мокрите крака на плажуващите! Там, като питаш къде е тоалетната и домакина ти казва:-По мухите,по мухите и ще я намериш!:]Като в нашенско!

Мммммдааа.
Има голема истина у връзката между сиреньето и гъбичките.
Ей затова не слагайте улуци, а стрехи.
Улуците навяват усещането за принудително отвеждане на водите и липса на широта на душата.
няколко метални вериги провесени от голяма стреха, отвеждат водата по перфектен начин.
Един читав калдъръм със среден наклон, и забрави за ламарините, та даже и да са медни.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 19:44:31
Защо някой не каже нещо за скритите покривно-отводнителни системи / скрити улуци - незнам дали правилно го изказвам / и дали някой в БГ е виждал или правил нещо такова???

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 21:58:26
Не съм виждал никъде в БГ.Това трявба да е заложено още при първоначалното изграждане на покрива.Ако трябва да се слага после,ще дойде сложно.




Из нета ги има детайлно описани как се правят.Снимките ги пускам само защото ми стана смешно това,че улукът щял да скрие челната дъска.Скритият улук предлага неизброими възможности за орнаментална украса отдолу под улука,както и на челната дъска.Тя системата както се вичда и на графиките си е същата-просто всичко се изнася навън и така се "крие"



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-14 22:04 от salvador.
Re: Защо трябва да има улуци?
14-08-2010 - 22:20:46
Kъде е писано че скрития улук скрива челната дъска,аз сега разбирам че има такива! А на другия колко остава да се вижда?
Re: Защо трябва да има улуци?
15-08-2010 - 00:00:00
На другия се вижда много-целия профил.Каквито и извивики да му се правят,си личи какво е.При скрития,на ниска сграда,пак ще се вижда.Но на висока...може дори вертикалната тръба да се скрие в стената (много сложно за изпълнение).

Все пак за мен истината е другаде:

[regex.info]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход