Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

извършване на груб стоеж цена 70е/м2

Публикувано от trei 
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
06-08-2010 - 23:47:32
Quote
iiujen
Quote
salvador
Чакайте сега...човекът ви е писал-от 70 до 190.
Една съседка на вилата имаше старо бунгало.Без основи,без нищо.Миналата година валя дъжд,над нейния парцел се запуши някаква вада и цялата вода слезе през нейния двор,отнасяйки бунгалото.Е.не го отнесе буквално,ама толкова го повреди,че ставаше само за бутане.
Тогава сина и направи едно лятно къще...малко-към 40-50 квадрата е.От плочи при нас се пести много,защото сме в див каманяк...другото си е както трябва.Като го питах колко е излязъл грубия строеж,ми каза някаква такава цена..около десетина хиляди лева беше.И къщата си изглеждаше съвсем нормална по време на строежа.Не съм видял нищо,дето да е различно от на другите строени наоколо къщи.

Сина на твоята съседка е построил 50 м2 къще за 200 лева на квадратен метър за груб строеж. Цената 350-400 лева на метър квадратен си е нормална за монолитна къща до ключ по БДС. С включена в това число и нормална печалба за строителя! Той /сина на съседката ти/ естествено не си калкулира печалба, но все пак цената 200 лева на метър квадратен за груб строеж е неясна.Какво е включено в тая цена? А и дали може човек да се запознае със сина на съседката ти?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-07 00:15 от iiujen.
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
06-08-2010 - 23:58:47
Лани си мислих че съм направил добра сделка, а то я виж на какви цени се строи това лято:cry:

Види ми се За форум като този нормално е колега да пита за "Дъщерята на съседката", ама наwinking smiley
*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 08:46:49
какво толкова може да влиза в груб строеж...основи,колоните на къщата,зидове,плоча отгоре и покрива.Ако има някакво значение-покривът е с ламарина.Дограмите са някакви PVC-та...едва ли са взели най-скъпите на пазара...това е вила все пак.Нормален груб строеж...какво толкова може да влиза в него.

iiujen....не знам каква ти е идеята...това колко десетки хиляди трябва да струва според теб и колко стотици евра на квадрат...Целият строеж беше готов за два месеца,като не са работили всеки ден.Т.е. имало е дни,когато отивам и по тяхната къща не работи никой.Не мога да ти кажа колко човека колко дена са работили и т.н-пиша два месеца,ама те работен могат да имат един.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-07 08:52 от salvador.
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 13:26:19
avatar
Ако ме питате - има и по ниски цени в момента....
Не казвам ,че ще е супер лукс,но ако се свие - може да постигне цената....
Но всичко зависи и от проекта - нали?

Чест и почитание
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 21:23:22
ето какво пише в закона

ЗАКОН ЗА УСТРОЙСТВО НА ТЕРИТОРИЯТА
Допълнителни разпоредби
46. (предишна т. 42 - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Груб строеж" е сграда или постройка, на която са изпълнени ограждащите стени и покривът, без или със различна степен на изпълнени довършителни работи.

така че до или със покрив е въпрос на тълкуване на някой измамник
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 22:20:03
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 22:28:55
Грубият строеж се нарича още Кота Било, така че ако догодорът е подписан за завършен груб строеж на сградата това включва и покрива.
Освен това, когато цената е на квадратен метър, т.е. ако някой не иска да изпълни покрива, не му се плаща, какъв е проблемът?
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 22:41:41
Quote
др. Иванов
Грубият строеж се нарича още Кота Било, така че ако догодорът е подписан за завършен груб строеж на сградата това включва и покрива.
Освен това, когато цената е на квадратен метър, т.е. ако някой не иска да изпълни покрива, не му се плаща, какъв е проблемът?
Точно така има и умни хора
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 23:00:29
Проблема е, че се заблуждава инвеститора, че договорената цена е СЪС покрива. Като се хване на хорото и строителя го принуди да плати предварително, като се стигне до покрива строителя си хваща шапката и казва - "За това не си ми платил", а инвеститора е бил заблуден, че е платил. Разбра ли какъв е проблема?

Сега ще кажеш - ми да се е оправил инвеститора. Виж първия пост на trej и заглавието. В поста споменава и покрив. Защо го споменава, ако не е опит за заблуда. Естествено ще отвърне, че може да прави и това и затова го е написал. Търси си балъци...да ги успива с недомлъвки. Ай сиктир...
Re: извършване на груб стоеж цена 70е/м2
07-08-2010 - 23:07:04
Quote
bulhomes
Проблема е, че се заблуждава инвеститора, че договорената цена е СЪС покрива. Като се хване на хорото и строителя го принуди да плати предварително, като се стигне до покрива строителя си хваща шапката и казва - "За това не си ми платил", а инвеститора е бил заблуден, че е платил. Разбра ли какъв е проблема?

Сега ще кажеш - ми да се е оправил инвеститора. Виж първия пост на trej и заглавието. В поста споменава и покрив. Защо го споменава, ако не е опит за заблуда. Естествено ще отвърне, че може да прави и това и затова го е написал. Търси си балъци...да ги успива с недомлъвки. Ай сиктир...
Сега аз сам дал цена за груб строеж като давам оферта там пиша бетона,желязото,искупите,труда и кофража които е мои струва толкова.Покрива щети струва толкова разбирашли ме несам тръгнал никои да лажа и каквото и дае всичко се казва предварително.А за 70е/м2 никои неможе да ти направи и покрива.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход