Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага

Публикувано от Весо 
Влага
14-06-2006 - 14:14:14
Здравейте,
банята на комшията е съседна на хола ми,избива влага по стената и пода ми.тъй като неможем да се разберем с комшията се налага да се търси вариант за някаква изолация.С две думи - има ли достатъчно ефективна защита от влагата,без да се налага тои да си ремонтира там каквото те4е.Проблема ми е много сериозен,ве4е се налага и смяна на паркета и т.н.

Благодаря предварително.
Stefan
Re: Влага
14-06-2006 - 15:33:09
Гледай да се разберете, иначе е умряла работа... Тои мокри цялата плоча и оттам влагата си върви. Да речем, сложиш хидроизолация от твоята страна на стената, но за пода трябва да дигнеш всичко и да сложиш и там, без да имаш гаранция, че утре неговият теч няма да стане толкова голям, че влагата да избие след твоята изолация...
Аз бих направил две неща:

1. Да говоря с него и да съм склонен да му поема част от стойността на ремонта, дори зависи от случая - може и целия, за ми е сухо.
2. Правя си застраховка (но трябва да не си личи влагата) и когато тя си проличи викаш застрахователя, тои ти прави опис на щетите и посочваш откъде идва влагата - те ще си го търсят с регресен иск, тогава ще си направи теча, бъди сигурен. Освен ако няма гражданска, но едва ли, малко хора правят за колите си, камо ли за апартамента - наводнение на съседа....
Весо
Re: Влага
15-06-2006 - 12:14:37
Благодаря!Проблема е банятя му е нова и той просто не иска и да чуе че трябва там да се кърти и т.н. Така че разбиране с него няма,ина4е едва ли щях да търся друг вариант.Знам за много подобни случаи в които не6тата се оправят с помощ от местните власти но просто не съм човек който 6те тръгне да се занимава с такива неща.С две думи варианта за който си мисля не е особено уда4ен sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход