Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тухли?

Публикувано от bulhomes 
Re: Какви тухли?
09-07-2010 - 22:32:23
Бат Гойко и на мен ми е интересно, че никой от строителните материали не ми предложи поне Wineberger 25. Обяснявам си го така. Гледам сметки, които съм правил преди 2-3 месеца. С Wineberger 25 ще ми излезе с около 2000 лв по-скъпо от обикновенната четворка на Луковит. При условие, че имаме еднакъв материал и еднакъв по дебелина зид се зачудвам какъв е смисъла от тези 2000 лв горница. Луковит продават само на камиони и предполагам, че заради това строителните материали в Троян не искат да се ангажират с по-голямо количество скъпа стока.
Та да си дойдем на въпроса: С какво POROTHERM (Wineberger 25) са по-добри от FORATI
Re: Какви тухли?
09-07-2010 - 22:53:48
Quote
bulhomes
Quote
niknik
[www.hispalambg.com]
Това върши ли работа?

Преди доста месеци вече им пратих плановете - още не са ми пратили оферта.

Цитат:ТУХЛИТЕ HISPAPLANO 100% на Ceramica Acustica - Испания са тухлите с най-много изпитания и сертификати в Европа. Освен на технологията, предимствата им са и във високото съдържание на мортморилонит в суровината. Това гарантира здравина и много нисък процент на водопопиваемост - 10%

мортморилонит-Ей това "предимство" с толкова сложното име ,което иначе трябва да се изписва като моНтморолинит пие вода като камила! Формулата му е:
Al2 O2-4SiO2-2H20 -съдържа вода в състава или и след изпичането му пак му се отваря глътката!Нашенското наименование на този глинест материал е хума!
Това беше любопитно допълнение по въпроса за тухлите HISPAPLANO!*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-10 06:11 от фло.
Re: Какви тухли?
10-07-2010 - 19:51:27
Фирмата, дето ги внася,ме уверяваха,че са строили в Испания доста с тях (собственика е мисля строителен техник).Иначе аз предпочитам засега тухли втора употреба,купени от един и същ обект.Преди година купих няколко хиляди за едно къще в Балкана,майстора каза че били много добри(на здравина).
Re: Какви тухли?
11-07-2010 - 00:16:16
Човеко (жено), ти пък ме скъса. Тухли втора употреба, незнайно защо пък и от един обект (има логика - да са еднакви), ама пък и да си купил(а) няколко хиляди (говорим за четворки - втора употреба).... Пусни си тема за лазерно деление на квантов генератор с ултравиолетови лъчи и в нея ще ти обясня, че е по-добре да се използват инфрачервени, заради честотния спектър и честотата на квазерите.....

Какъв е смисъла да се изказваш, когато нямаш никаква идея за материята, за която се говори? Форума е за взаимопомощ и обмяна на опит. Винаги има разни чикиджии, дето се радват да объркат нещо на някой. Никога не съм разбирал защо го правят, но най-вероятно с всички сили се стремят да докажат максимата, че "Я не сакам аз да съм добре, я сакам на Вуте да му е зле".

сега се сещам за :

Колко участника в интернет форум са необходими за да сменят една крушка?
Отговор: 1,193

1 сменя крушката и пише във форума, че крушката е сменена.
12 споделят подобни техни дейности по замяна на крушки, които са извършили някога.
9 предупреждават, че смяната на крушки може да бъде опасна.
27 намират граматически грешки в предишните съобщения
53 започват да спорят за тези граматически грешки
156 пишат до администраторите на форума за недопустимото обсъждане на замяната на крушки във форума
41 човека поправят граматични и стилистични грешки в темите на тези, които преди това са намирали граматични и стилистични грешки
109 се опитват да пренесат обсъждането във форумите на друг сайт.
203 се опитват да им обяснят, че не трябва да е в този сайт, а в друг сайт
111 пишат, че всички ние използваме крушки и е напълно допустимо да се пише за тяхната замяна в този форум.
306 спорят, къде е по-добре да се купуват крушки и какви методи за тяхната замяна са по-ефективни, кои крушки се сменят лесно и кои - не.
27 изпращат линкове на сайтове, където могат да се видят различни модели крушки.
14 съобщават, че тези линкове не работят и изпращат правилните линкове.
3 пишат, че са намерили на тези сайтове материали, касаещи форума и правещи обсъждането допустимо.
33 сортират всички предишни мнения, събират ги в един голям текст и накрая добавят своето мнение.
12 заявявят, че напускат този просташки и некадърен форум завинаги, защото не могат да понасят нито форума, нито хората, които пишат в него.
4 предлагат да се напишат FAQ по въпроса с крушките и тяхната подмяна.
25 предлагат да се направи отделен форум по този въпрос.
47 заявяват, че нов форум не е необходим.
Re: Какви тухли?
11-07-2010 - 07:28:32
Quote
bulhomes

сега се сещам за :

Колко участника в интернет форум са необходими за да сменят една крушка?
Отговор: 1,193

1 сменя крушката и пише във форума, че крушката е сменена.
12 споделят подобни техни дейности по замяна на крушки, които са извършили някога.
9 предупреждават, че смяната на крушки може да бъде опасна.
27 намират граматически грешки в предишните съобщения
53 започват да спорят за тези граматически грешки
156 пишат до администраторите на форума за недопустимото обсъждане на замяната на крушки във форума
41 човека поправят граматични и стилистични грешки в темите на тези, които преди това са намирали граматични и стилистични грешки
109 се опитват да пренесат обсъждането във форумите на друг сайт.
203 се опитват да им обяснят, че не трябва да е в този сайт, а в друг сайт
111 пишат, че всички ние използваме крушки и е напълно допустимо да се пише за тяхната замяна в този форум.
306 спорят, къде е по-добре да се купуват крушки и какви методи за тяхната замяна са по-ефективни, кои крушки се сменят лесно и кои - не.
27 изпращат линкове на сайтове, където могат да се видят различни модели крушки.
14 съобщават, че тези линкове не работят и изпращат правилните линкове.
3 пишат, че са намерили на тези сайтове материали, касаещи форума и правещи обсъждането допустимо.
33 сортират всички предишни мнения, събират ги в един голям текст и накрая добавят своето мнение.
12 заявявят, че напускат този просташки и некадърен форум завинаги, защото не могат да понасят нито форума, нито хората, които пишат в него.
4 предлагат да се напишат FAQ по въпроса с крушките и тяхната подмяна.
25 предлагат да се направи отделен форум по този въпрос.
47 заявяват, че нов форум не е необходим.

За съжаление това е ГОЛАТА ИСТИНА за България!
Re: Какви тухли?
05-11-2010 - 11:10:33
към днешна дата 11.2010г. цени на Винербергер и гръцка тухла:
зид cm. лв/м2
12нф 12 15,2168
4ка 12 7,952
25нф 25 27,302
4ка 25 16,56501
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход