Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой може да монтира камина с въздуховоди???

Публикувано от nerooo 
Кой може да монтира камина с въздуховоди???
28-06-2010 - 11:39:31
Здравейте, моля споделете ако някой е монтирал отоплителна инсталация с въздуховоди на къща, исках оферти от разни фирми но крайната цена е поразителна 5880 лв. не знам кое в случея му е по евтино от инсталацията с вода, но както и да е. Ако някой се наема да го направи това да пише, или да даде съвети как да го монтираме сами, макар че нищо не разбираме от това. ако има такъв майстор ще дам повече подробности за къщата



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 11:48 от nerooo.
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
28-06-2010 - 13:42:00
Какво разбираш под "камина с въздуховоди".Ако целта е да има въздуховоди до всяка стая...и тая цена включва и материалите....си е съвсем нормална.
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
28-06-2010 - 13:49:46
Един приятел имаше такава камина и на следващата зима я преправи на водна риза. Въздуховодите не топлели достатъчно и пренасяли миризми и звуци.
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
28-06-2010 - 14:59:52
Аз си я направих сам. Не е кой знае каква философия. Помощ имах от един приятел, който ми направи изчисления и ми намери материалите. Офертата ми се струва твърде раздута, но пък не са ясни другите условия - обем за отопляване, дължина и път на преминаване на въздуховодите и т. н.. Като монтажна дейност не е философия. Няма и кой знае какви специални инструменти.
Само си сметни радиаторите, тръбите и фитингите за водната риза и ще ти настръхне косъма.
Дай малко повече параметри и ще ти помогна, колкото мога и знам.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
28-06-2010 - 20:36:38
Изяснете за каква система става въпрос.
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
28-06-2010 - 20:46:30
avatar
video: [www.vbox7.com]

Ами ето за такава система на отопление става въпрос. nerooo дай малко повече инфо височина и сечение на комина,кубатурата на всички помещения а най добре скица на която са обозначени помещенията със съответните им размери височина широчина дължинасъщо така обозначени точните места на вратите и прозорците във всяко едно помещение.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-28 20:56 от MASTERCAM.
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
29-06-2010 - 08:39:20
[photo-forum.net][/img]
[photo-forum.net][/img]

здравейте
това са нещата с който разполагам
да обясня за къщата, това е селска къща с гредоред и въздуховодите ще вървят в подпокривното пространство, дупките в стайте за тях ще се пробият лесно в предвид че е гредоред. От схемата се вижда че къщата не е голяма и всичко е на 1 етаж. Комина от помещението в което ще е горивната манера /камина/ с въздушна риза до върха е 5,20 м висок. Вътрешния му диаметър е 20 см, но в съседство долепен до него има още един такъв който не се ползва и евентуално може да се съединят за по голяма тяга. Въздуховоди ще има към всички помещения, чудя се за коридора може би не, така че ще се направят 5 дупки. Общата площ на къщата по документи е някъде към 85 кв.м. Да ви кажа честно цената от 6000 лв ми се вижда ужасно надута, как ли не ги смятах нещата ми не идват на тези парички, ще се мъчим да го правим сами с тази цена не се издържа. Къщата се намира близо до Севлиево, а тука има производител на такива горивни камери, но дори и да си купя най-скъпата френска такава 14 kW за 900-1000 лв и всичко останало необходимо да е 2000 лв не ми излиза сметката, за толкова пари горница ще къртя дупки че пушек ще се вдига. Очаквам съвети и предложения от вас



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-29 08:41 от nerooo.
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
29-06-2010 - 11:40:41
Здравей Nerooo,
Случаят ти е аналогичен с моя - селска къща с каратаван. Ето я моята камина - Прити ЧВВ. Можеш да я разгледаш на сайта им. Има си вграден вентилатор и метална въздушна риза. Единствен минус е, че не е чугунена, а само вратичката. Аз я купих за около1150 лв., но след около седмица я намалиха. Сумарно с облицовката, въздуховодите, разпределителни кутии, жалюзи, декоративни решетки, крепежи и др. ми излезе под 2000 лв. Виж ми темата " Въздуховоди за камина с въздушна риза". Качил съм снимки как изглежда. Зимата при -20 градуса отваряхме вратата, че не се спеше иначе от жега. Що се отнася до сечението и височината на комина, послушай специалистите тук. Успех и оставам на твое разположение.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
29-06-2010 - 11:49:17
Много сериозен минус е , че няма да имаш топла вода. Ако някой от съфорумците може да предложи нещо, ще го следя с интерес. В постоянното ми жилище съм със сл. колектор и втора серпентина от камината с водна риза. Боилера включвам на ток сумарно 10-15 пъти в годината.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Кой може да монтира камина с въздуховоди???
06-07-2010 - 11:54:06
avatar
Quote
nerooo
[photo-forum.net][/img]
[photo-forum.net][/img]

здравейте
това са нещата с който разполагам
да обясня за къщата, това е селска къща с гредоред и въздуховодите ще вървят в подпокривното пространство, дупките в стайте за тях ще се пробият лесно в предвид че е гредоред. От схемата се вижда че къщата не е голяма и всичко е на 1 етаж. Комина от помещението в което ще е горивната манера /камина/ с въздушна риза до върха е 5,20 м висок. Вътрешния му диаметър е 20 см, но в съседство долепен до него има още един такъв който не се ползва и евентуално може да се съединят за по голяма тяга. Въздуховоди ще има към всички помещения, чудя се за коридора може би не, така че ще се направят 5 дупки. Общата площ на къщата по документи е някъде към 85 кв.м. Да ви кажа честно цената от 6000 лв ми се вижда ужасно надута, как ли не ги смятах нещата ми не идват на тези парички, ще се мъчим да го правим сами с тази цена не се издържа. Къщата се намира близо до Севлиево, а тука има производител на такива горивни камери, но дори и да си купя най-скъпата френска такава 14 kW за 900-1000 лв и всичко останало необходимо да е 2000 лв не ми излиза сметката, за толкова пари горница ще къртя дупки че пушек ще се вдига. Очаквам съвети и предложения от вас

Nerooo провери си личните съобщения.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-06 11:55 от MASTERCAM.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход