Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навес - направи си сам

Публикувано от Rose78 
Навес - направи си сам
25-06-2010 - 13:56:35
Здравейте!

Малко помощ търся. Ще правим навес в двора на къщата - искам да е залепен за стената, без да се захваща за нея. Е ако няма друг начин може и така. Опитвам се да изградя носещите елементи, но един прозорец има, който ми бърка представите. Разстоянието на отвора го има на картинките. Покрива е с наклон 39% (21.31°) - такъв е пак заради прозореца. Има декоративен каменен зид, които не може да се ползва за основа. На него ще има наредени хоризонтално летви за да се затвори помещението частично. Покрива ще е натоварен с керемиди вероятно. Клещи дали не трябва да се сложат в двата края към крайното ребро на покрива?!



Re: Навес - направи си сам
25-06-2010 - 23:22:26
Защо, не направиш навеса под прозореца.Ако височината на прозореца в долната част е 2.60м.от пода под навеса, и предната част на навеса е на 2.20м ще се получи наклон от около 10%,за навес е достатачен.Стига това разтояние 2.20 м. да не ти е ниско.За ориентир си го накови от дъски за да си го представиш.От клещи нама нужда,но подкосите които са на снимакта ги сложи.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: Навес - направи си сам
26-06-2010 - 10:53:43
Благодаря за бързото включване!

Прозореца е на височина 240 см. и ще се получи ниско в долната част на навеса. Там ще се изгражда барбекю и трябва да има височина достатъчна, за да не пречи на свободното движение.

Смяташ ли, че двете греди са достатъчни? А ако сложа и под прозореца една малка гредичка, може би 8/14, която да е укрепена с паянти към стълбовете? Дали ще натовари или укрепи конструкцията?
Re: Навес - направи си сам
26-06-2010 - 11:51:58
По скоро ще я укрепи.Барбекюто в коя част на навеса се намира?

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-26 11:52 от Радост.
Re: Навес - направи си сам
27-06-2010 - 11:24:07
Ами...зазидай си прозореца, дано да не е единствения такъв за стаята. Така както го гледам - през прозореца ще можеш да виждаш само гредите на навеса. Махай го и си направи навеса съразмерен. winking smiley
Re: Навес - направи си сам
28-06-2010 - 16:45:51
avatar
Другият вариант е да си монтираш в един светъл отвор на навеса или каса със стъкло/триплекс или да заложиш на прозрачна цигла....
Ще стане добре и същевременно няма да затъмниш пространството.

Чест и почитание
Re: Навес - направи си сам
28-06-2010 - 18:33:27
avatar
2.40 за висока част на барбекюто не е малко - зависи от наклона, който ще търсите

И аз мисля че ще е най-добре да пуснеш под прозореца - разбира се ако е приемливо за останалите ви идеи

Затварянето на прозореца под покрива не ми се струва добро решение


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Навес - направи си сам
30-06-2010 - 12:54:37
Quote
gogol
Другият вариант е да си монтираш в един светъл отвор на навеса или каса със стъкло/триплекс или да заложиш на прозрачна цигла....
Ще стане добре и същевременно няма да затъмниш пространството.

Това ще го направим!

*ok* Благодаря за съветите на всички! Аз също не харесвам идеята да се затваря прозореца под навеса, но собственика (роднина) така си е решил. Почваме скоро изграждането.
Re: Навес - направи си сам
30-06-2010 - 19:49:49
avatar
УСПЕХ!
И качи снимки.....,че и мен това чака,но за терасата.....
Честно казано ще го направя точно като теб - после да сравняваме....
При мен проблема е че имам скатен покрив ,а на него два прозореца "Велукс"....
Та някой да вкара още идеи?!?!?

Чест и почитание
Re: Навес - направи си сам-майстори 0899635363
01-07-2010 - 12:52:30
1.Ремонт на всякакви покриви

2.Покривни конструкции - Навеси - Тавански стаи - Бесетки

3.Усвояване на Тераси и Балкони

4.Поставяне на ламаринени керемиди

5.Пренареждане на керемиди

6.Хидроизолации - Битумни керемиди

7.Тенекеджииски услуги

8.Поставяне на улуци и водосточни търби

9.Обшиване на комини и капандури

Всякакви вътрешни ремонти Производство и монтаж на безшевни улуци.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход