Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хлъзгави плочки в баня *sos*

Публикувано от arbanasi 
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
09-06-2010 - 20:11:55
Не е толкова до търкането.Трябват силни дезинфектанти,дето да избият микробите.Отпадната вода от банята е прекрасна хранителна среда за бактерии-има и мазнини,и мъртви кожни клетки...обикновеният сапун сам по себе си няма никакви антибактериални свойства.Той мие,но не убива гадинките.
Истината е в белината и в хлорсъдържащите препарати.Два пъти в седмицата ще е достатъчно.На пазара има голям избор дезинфектанти и ако нямаш собствена пречиствателна станция,няма какво толкова да го мислиш.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
09-06-2010 - 21:22:21
avatar
Работя с "Темена" и от тях видях скара за СПА центрове....
Изглежда доста добре,само евнух ще ти трябва след това- да обдухва банята с перца.......:]

Чест и почитание
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 02:10:38
Ха, вие луди ли сте, химикалите бавно но сигурно ни тровят, особенно децата. *stop*Никакви химии!

Скаричка му е майката или Кангото да играе!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 07:57:30
Ако не искаш да станеш роб на разни скари, подложки, вендузки и всякакви други неща, които събират мръсотия и трябва периодично да надигаш, просто смени плочките - все пак е една баня, а не басеин. Няколко квадрата неплъзгащи в тон със стените решават проблема. Ако позволява ситуацията, най-лесно върху "старите нови".
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 08:59:04
Благодаря на всички отзовали се *bow*

Варианта с хлорта не е най-добрия, че имам и бебе на 7 мес. и ако трябва да обгазявам толкова често не знам какви очаквания да имам.

Седя си под душа и си мисля (вече съм зад PC *drink2* ), не е ли възможно по някакъв начин(със някаква безцветна смола или нещо друго) да залепя да речем морски промит (заради солта) пясък върху плочките. По този начин ще получа нехлъзгаща се повърхност, а и цвета ще се върже с цвета на плочките.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 09:38:46
avatar
Вариант има,но фейса е отчайващ....
Става за външни места,а и ако има плесен трудно се чисти.
Смолата иначе се казва/поне нашата/ Durofloor PSF......
Но пак казвам не става така както ще желаеш!

Чест и почитание
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 10:03:36
Quote
arbanasi
...Варианта с хлорта не е най-добрия, че имам и бебе на 7 мес. и ако трябва да обгазявам толкова често не знам какви очаквания да имам...

И аз съм имал бебета, даже две бяха едно след друго. Пръсках си със Savo-то сутрин рано. После вентилация цял ден. Вечерта вече няма никакъв мирис, при условие, че по време на пръскането слагам противогаз (наистина слагам smiling smiley), че банята е мъничка и бързо се насиша въздухът с хлорните изпарения.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 10:20:22
Quote
Zrfv
Quote
arbanasi
...Варианта с хлорта не е най-добрия, че имам и бебе на 7 мес. и ако трябва да обгазявам толкова често не знам какви очаквания да имам...

И аз съм имал бебета, даже две бяха едно след друго. Пръсках си със Savo-то сутрин рано. После вентилация цял ден. Вечерта вече няма никакъв мирис, при условие, че по време на пръскането слагам противогаз (наистина слагам smiling smiley), че банята е мъничка и бързо се насиша въздухът с хлорните изпарения.

Егати и живота, ако тряба да правя тези процедури - бутам банята и забранявам къпането.
Гледах едни циганета във фонтана зад ЦУМ бяха си взели и сапун и такава баня му удариха :] ще се замислям и аз. Семейно посещение на някой фонтан - за лятото е супер.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 10:24:32
Quote
gogol
Вариант има,но фейса е отчайващ....
Става за външни места,а и ако има плесен трудно се чисти.
Смолата иначе се казва/поне нашата/ Durofloor PSF......
Но пак казвам не става така както ще желаеш!

gogol-e недей да разбиваш мечтите ми по душа, така добре си го представих moody smiley Може и да не се маже целия под, ами да се направят едни прекъснати лентички - в посока към сифона.
Re: Хлъзгави плочки в баня *sos*
10-06-2010 - 12:29:57
решението е мазоли на краката и нацепени пети :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход