Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Полимерни керемиди

Публикувано от slavkovrr 
Re: Полимерни керемиди
18-06-2010 - 06:36:18
Quote
фло
Колега Vedernik благодаря за отговора!Мисля,че керемидите са супер и с добра цена!*ok*

Моля, аз благодаря за добрите думи от "признатия химик на форума" smiling smiley

Поздрави,
Николай



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-18 06:37 от Vedernik.
Re: Полимерни керемиди
18-06-2010 - 08:16:49
Колега Vedernik,строителството в България е много консервативно по много причини, но по мнението на специалисти,което споделям и аз най-голямата промяна през последните години в строителството е въвеждането и широкото използване на строителната химия.Тя бързо навлезе и в технологиите и в техниките на изпълнение на строителните работи.Вече почти нищо не става без нея и типичен пример е дори Вашето производство.Хората занимаващи се със строителство в голямата си част изостават в материалознанието и считат строителната химия за нещо странно ,едва ли не екзотично,а тя освен че е и бъдеще е и настояще!
Поздрави и успех!
п.с.Предимството на полимер -пясъчните керемиди пред бетонните и керамичните е това,че не попиват вода. Керемидите пиещи вода се рушат за има-няма за 10-15 години.
Re: Полимерни керемиди
18-06-2010 - 09:07:25
avatar
Преди 60 години когато тъста ми е покривал новата си къща с Брусарски керемиди явно не е знаел че:
"Керемидите пиещи вода се рушат за има-няма за 10-15 години"
На тази къща ще правим ремонт но не заради керемидите а защото летвите отдолу са здали багажа. И пак ще купим
керамични керемиди,защото има неща покрити с керамика /черкавата св,София в Константинопол на 1500години или
Пантеона в Рим на 2000години/ Когато видя полимерни керемиди на 100 а не на 2000години ,ще си купя такива.
Re: Полимерни керемиди
19-06-2010 - 12:04:45
Quote
complast

На тази къща ще правим ремонт но не заради керемидите а защото летвите отдолу са здали багажа. И пак ще купим
такива.

"а защото летвите отдолу са здали багажа."И знаеш ли защо на едни летви ще им се случи това? Защото керемидите текат,затова!
Re: Полимерни керемиди
22-06-2010 - 12:51:59
Quote
gogol
Пък от мен се изисква да изрина един покрив - след зимата се напил с водица и керемидките до една са се натрошили....
Брамак са .....
И кво?
Сега се блещят на цени- криза било....
Ми да си ринат г....ната сами .....,само да ми падне представителя им.........
Ужас....Всеки го е подкарал на уволнение.....

ако проблема е наистина в керемидите да се обади в брамак, с неговата гаранционна карта ще му ги възстановят winking smiley казвам го от личен опит!
Re: Полимерни керемиди
30-06-2010 - 22:40:48
avatar
Quote
фло
Quote
complast

На тази къща ще правим ремонт но не заради керемидите а защото летвите отдолу са здали багажа. И пак ще купим
такива.

"а защото летвите отдолу са здали багажа."И знаеш ли защо на едни летви ще им се случи това? Защото керемидите текат,затова!
Летвите са "здали багажа" щото са чамови и ги е изяла "мушиката".Старите покриви са без изолация и често по
керемидите се получава конденз.Керемидата не тече а е мокра.
Re: Полимерни керемиди
23-08-2010 - 17:22:43
Колега Vedernik,

Бихте ли разяснили ако може и каква на практика е разликата между пясчните полимерни и мраморно - полимерните керемиди....освен в консистенцията - плътността и равномерността на цвета, има ли и други практически свойствени разлики в полза на мраморно -полимерните?
Re: Полимерни керемиди
24-08-2010 - 10:38:14
Quote
panda
Колега Vedernik,

Бихте ли разяснили ако може и каква на практика е разликата между пясчните полимерни и мраморно - полимерните керемиди....освен в консистенцията - плътността и равномерността на цвета, има ли и други практически свойствени разлики в полза на мраморно -полимерните?
Здравейте колега,

Предимствата, които произхождат от замяната на пясъка със смес от мраморна мозайка и мраморно брашно, освен тези изброени от Вас, са:
  • по-едрата "зъбеста" структура на мозайката повишава механичната здравина на керемидите;
  • смесването в правилно съотношение на фините частици на мраморното брашно и едрите частици на мозайката свежда до минимум проникването на ултравиолетови лъчи в сърцевината на керемидата;
  • опитно е установено, че добавянето на калциев карбонат (който е 97% от състава на мрамора) увеличава якостта на полиетилена и повишава неговата UV-устойчивост (Kirk-Othmer Encyclopedia of Chemical Technology);
  • механичните свойства на мрамора обуславят по-лесно рязане на керемидите, щадящо режещия инструмент.

Поздрави,
Николай
Re: Полимерни керемиди
24-08-2010 - 12:49:44
Quote
panda
Колега Vedernik,

Бихте ли разяснили ако може и каква на практика е разликата между пясчните полимерни и мраморно - полимерните керемиди....освен в консистенцията - плътността и равномерността на цвета, има ли и други практически свойствени разлики в полза на мраморно -полимерните?

Има и те не са в полза на мрамора и мозайката!Това е съкратения им експлоатационен ресурс в сравнение с пясъка!Във въздуха има 0,03 % въглероден диоксид,който е в постоянен контактен обмен с голямата повърхност на покрива и се получава ей тая реакция:Са(СО)3 + СО2 = СаСО3 + Н2О! Така ,че не рискувайте да ползвате полимер-мраморни керемиди.Ако ще са полимерни ,правилния подход е да са полимер-пясъчни!
Re: Полимерни керемиди
24-08-2010 - 14:37:10
Quote
фло
Quote
panda
...

Има и те не са в полза на мрамора и мозайката!Това е съкратения им експлоатационен ресурс в сравнение с пясъка!Във въздуха има 0,03 % въглероден диоксид,който е в постоянен контактен обмен с голямата повърхност на покрива и се получава ей тая реакция:Са(СО)3 + СО2 = СаСО3 + Н2О! Така ,че не рискувайте да ползвате полимер-мраморни керемиди.Ако ще са полимерни ,правилния подход е да са полимер-пясъчни!

Колега Фло,
Изчел съм доста теми от форума, макар и да пиша само в тази (тъй като само по нея смятам, че притежавам познания, които да споделя с другите) и Вашето мнение винаги изпъква с изчерпателност и компетентност - моите адмирации.
Бихте ли ми разяснили вашата формула, тъй като за да се получи равенство в нея, от някъде трябва да дойде и водород (според скромните ми, признавам, познания в областта на химията).
Формула, подобна на тази, която споменахте, намерих в ето този вариант в уикипедия тук :
Ca(OH)2 + CO2 --> CaCO3 + H2O
Но смятам, че тя не се отнася за нашият случай, тъй като за да се стигне до Ca(OH)2 e необходимо да се изпълнят следните две преобразувания:
CaCO3 --> CaO + CO2
CaO + H2O --> Ca(OH)2,
като първото от тях се осъществява при температура над 840°C (моля поправете ме, ако греша).

Във всички случаи, повърхността на всяка полимерна керемида (била тя мраморна или пясъчна) е гладка, тъй като процесът по хомогенизиране на сместа, гарантира покриване на всяко зрънце от мозайката и брашното (респективно пясъка) с филм от полиетилен, който не допуска контакт на пълнежа с атмосферния СО2.

Моят съвет, към panda и всеки, който е решил да използва полимерни керемиди, е да поиска да му бъде изпратена безплатна мостра (ние го практикуваме, предполагам и колегите) за да има ясна представа, за продукта, в който възнамерява да инвестира време и средства.

С посочването на горните предимства, въобще не целя да изтъкна, че полимер-пясъчните керемиди, които произвеждат колегите са некачествени - аз лично смятам (особено след инцидента в с. Бело поле), че всяка полимерна керемида е по-добрият избор за всеки покрив.

Предимствата, които идват от мраморния пълнеж, бих класифицирал по-скоро като маловажни - това, което отличава нашите керемиди от другите на пазара е по-голямата им дебелина, която обуславя тяхната повишена здравина и съответно сравнително по-голямо тегло.

Поздрави,
Николай
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход