Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покрив и нова канализация

Публикувано от Baziknat 
Ремонт на покрив и нова канализация
19-05-2010 - 23:26:30
Здравейте.

Бих искал малко помощ. Става дума за ремонт на покрива извършен от съсобственик на къща от двама съсобсвеници. Досега това ми е ясно:

Quote

Разходите по ремонта на общите части ( в мисъл покрива ) се разпределят по равно м/у всички съсобственици на имота според квадратурата на обитаваните от тях жилища? Т.е. по-големите "апартаменти" с по-голям дял в общите части плащат по-голяма сума.

Въпроса ми е в тази квадратура влиза ли таванът който е изцяло собственост на съсобственика, като освен него той притежава малко повече м2 като част от вътрешното му стълбище. Следователно трябва аз да му заплатя по малка част от половината ремонт а в момента той ми иска половината сума.

Другия въпрос е свързан с канала за изходните води, който също е в по-голямата част в неговата съсобсвеност и е доста бетониран което прави почти невъзможно лесното свързване към него. Ние сме решили да си правим и на другата част от собсвеноста бана и WC за което ни трябва този канал и вероятно ако се оправи въпроса с разрешението от ВиК и Общината за свързването му, към уличната каналализация трябва ли комшията да ми плати част от този "ремонт". Или аз трябва да си поема целия ремонт защото каналът ще минава през моята част на собсвеност и той вероятно няма да е свързан в него.
Малко сложно стана но дано сте ме разбрали.*pardon*
Re: Ремонт на покрив и нова канализация-маистори 0899635363
01-07-2010 - 12:59:29
1.Ремонт на всякакви покриви

2.Покривни конструкции - Навеси - Тавански стаи - Бесетки
www.meri-stroj.dir.bg
3.Усвояване на Тераси и Балкони

4.Поставяне на ламаринени керемиди

5.Пренареждане на керемиди

6.Хидроизолации - Битумни керемиди

7.Тенекеджииски услуги

8.Поставяне на улуци и водосточни търби

9.Обшиване на комини и капандури

Всякакви вътрешни ремонти Производство и монтаж на безшевни улуци.
Re: Ремонт на покрив и нова канализация
01-07-2010 - 18:43:23
avatar
Ех,пак делба заради двата лева......
Ами в една къща сте,що сега се сещате кой какви части има?
Ако се изостави покрива - нима само собственика на подпокривното пространство ще е зле....?
Ами опитайте тогава...?

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив и нова канализация
02-07-2010 - 22:37:26
Въпроса не е в двата лева а е принципен. На мен ми е зле от години заради тръба за оттичане на вода от покрива и запушен комин и т.н. досега от покрива проблеми не съм имал нище че знам как е правен като цялата къща с каквото има …

Та той ми се е качил на главата в буквалния смисъл и си прави каквото му е кеф а е 3ти собственик и то без да ни пита а после аз да съм виновния ли ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход