Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хидроизолация

Публикувано от emilia 
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 09:26:24
Здравейте, предстои ми строеж. Едната стена ще бъде хем подпорна, хем и стена на къщата, с какво мога предварително да се подготвя, като хидро и топло изолация преди да се налее бетона. Над мен има парцел с вече построена ограда и няма възможност за обратен насип. Няма да мога да отлея бетона и после да го обработвам.
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 12:03:31
За да не падне оградата на съседа като копаш твоите основи се налага едно малко скъпо мероприятие -пилоти,два или три броя с ригел/армиран бетон/върху тях,който да държи основите на оградата.После копаш до долу твоите основи,на изкопа към съседа се слага мрежа и се пръска с торкет бетон.Върху торкета може да се изпълни стандартна хидроизолация,после до нивото на кота "0",че и нагоре се слага топлоизолация от фибран,който остава като стена на кофража и това е,заливаш твоите основи!
Това е при положение ,че почваш нов строеж ,както си задал въпроса тука,обаче на друго място задаваш същия въпрос с условие,че имаш къща и готова стена,която искаш да изолираш пък оградата на комшията ти пречи.Като искаш съвет добре е да е коректен въпроса и да има някоя снимка на ситуацията!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-24 12:20 от фло.
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 12:49:25
avatar
eye popping smiley

Чест и почитание
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 14:56:49
Приемам забележката, там не съм уточнил. Стената старата ще се събори понеже (ще се събаря цялата къща) и ще се прави отново от нула. Пред общината ще се води ремонт с пристрояване и надстрояване.:-[
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 17:37:03

Извинете че са 2 мнения едно след друго, нарисувах ситуацията да е по ясно
[elos.snimka.bg]
това със снимкта е малко божа работа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-24 17:41 от sonofsyn.
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 19:54:34
Ами да,така си представях ситуацията без твойта стена и затова предложих обикновенния технически способ за строеж на калкан с пилоти и ригел. Нещо подобно може да стане като събаряш метър по метър твойта стена и лееш тънка подпорна стена от бетон ,армирана с мрежа от най-долната точка до основите на оградата.Събаряш един метър,укрепваш стената,заливаш и така до края с примерна дебелина 10 см. После тази стена ще ти бъде един вид оставащ кофраж за същинската подпорна стена,която ще бъде и основа за къщата ти. Голямата опастност е в двата метра пръст,че ако тръгне няма спиране,затова укрепителните работи са важни!Като имаш тази временна подпорна стена от 10 см я измазваш с битум,след това лепиш битумна мембрана,после фибран и това е вътрешната стена на кофража на твоите основи,после кофражираш и другата страна към твоя имот. Дебелината на новата стена трябва да е поне 40 см армиран бетон.
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 21:17:08
Благодаря за бързия отговор, и на мен ми се въртеше нещо такова събарям отливам. Нивото което се маже с битум не трябва ли да е поне малко над нивото на пръстта.
[elos.snimka.bg]
като битумната мембрана се вкарва в сцепена тръба пълна с дребна фракцияи после в канала
Re: хидроизолация
24-04-2011 - 21:37:17
Quote
sonofsyn
Благодаря за бързия отговор, и на мен ми се въртеше нещо такова събарям отливам. Нивото което се маже с битум не трябва ли да е поне малко над нивото на пръстта.
[elos.snimka.bg]
като битумната мембрана се вкарва в сцепена тръба пълна с дребна фракцияи после в канала

Става,ми се струва! Аз не съм правил такъв дренаж и не мога да преценя целесъобразността. С битум мажеш до над основите чак на комшийската ограда,заради повърхностните дъждовни води.
Re: хидроизолация
25-04-2011 - 16:03:23
avatar
Е,ако е влажна стената заложете на циментова хидроизолация- най малкото битума няма да залепи,а оттам и парите и изолацията са на вятъра.
При този детайл се измазва и отвътре и отвън.....

Чест и почитание
Re: хидроизолация
29-06-2011 - 16:17:53
Quote
gogol
Е,ако е влажна стената заложете на циментова хидроизолация- най малкото битума няма да залепи,а оттам и парите и изолацията са на вятъра.
При този детайл се измазва и отвътре и отвън.....

Здравейте и аз да споделя , мъчихме се със съседите сами да си оправяме покрива но след 2 неуспешни опита и дадени 1000-1200 лв на вятъра се свързахме с фирма за хидроизолация от тогава нямаме никакъв проблем , а това са си вече 3 години smiling smiley
За това нека който от каквото си разбира това да прави , ясно е че целим винаги най-евтиното и ако може да ни се извърши за без пари , но поне при нас скъперничеството ни излезе по-скъпо поне с 50%,
Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход