Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Калдъръм - технология на поставяне?

Публикувано от Миташки 
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
29-04-2010 - 17:47:23
Quote
Ivel
Аз ги правя с пясък и цимент забъкано без вода (цимента колкото позволява бюджета). Това му викат "водно земно" древните майстори и служи за подложка а в него си набиваш паветата. Ако ще минаваш с камионче бус или по тежки камиони трябва под него да има армиран бетон задължително. А също ако искаш да стане здраво залепи ги с лепило за фаянс отдолу за бетона ама така че да стигне до средата на павето, да не излиза на повърхноста та фугите да си се самозапълнят със времето с разни мъхчета и тревички. Мен лично не ми харесват като буренясват ама на някои именно това им харесва. Аз моите си ги третирам с раундап периодически, щотоме дразнят буренчетата и тревичките във фугите. Из двора имам около 300-350 метра такава настилка.
Благодаря Ivel ,
Това е добра идея за здравина - пясък и цимент на сухо. Има такава технология за редене на плочи/тикли. после се мокри с вода и след това се фугира, евентуално. Които си иска тревна фуга(като мен), може да запълни с пръст и да затреви.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
29-04-2010 - 17:59:15
Варианти бол, няма да качвам повече снимки, за да не те объркам тотално. *xxx* winking smiley[/quote]

Не ме объркваш, даже ми помагаш. Само дето за тревната фуга на плочите видях и един друг вариант. Като първи начин мога да посоча редене на плочи и после затревяване. Гледах обаче и един друг тарикатлък - първо затревяване( в случая беше с готови чимове на руло), след което се поставя плочата върху тревата. Изрязва се чима по формата и се отстранява. В леглото посипаха пясък и върнаха плочата обратно. Това мога да го приложа, ако реша да не е плочник, а само да маркирам пътечка. Дали има минуси, някой да подскаже?

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
29-04-2010 - 18:11:35
Quote
OwnerBG
Прави се от малки камъни наредени с острите си части нагоре на принципа на изправеното яйце на Колумб.По средата на пътя, на мястото на сегашната осева лининия се редят по големи камъни с голяма фуга между тях, за да се събира водата която се стича по пътя.Наклона е от средата към краищата за да се отвежда водата от стрехите на дуварите в улея който винаги е по средата на пътя.
*bow**ok* Много полезно Owner, сърдечно благодаря! Така и така следиш мой албум в снимка.бг, можеш да погледнеши къде ще го редя този калдаръм.winking smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
29-04-2010 - 18:27:10
avatar
Quote
Миташки
Quote
OwnerBG
Прави се от малки камъни наредени с острите си части нагоре на принципа на изправеното яйце на Колумб.По средата на пътя, на мястото на сегашната осева лининия се редят по големи камъни с голяма фуга между тях, за да се събира водата която се стича по пътя.Наклона е от средата към краищата за да се отвежда водата от стрехите на дуварите в улея който винаги е по средата на пътя.
*bow**ok* Много полезно Owner, сърдечно благодаря! Така и така следиш мой албум в снимка.бг, можеш да погледнеши къде ще го редя този калдаръм.winking smiley

Аааааа, следя аз и твоите хубавини и на други майстори.
Ако ще правиш плочник, прави го с по дебели камъни силно раздалечени а в растоянията между тях сложи по малки но задължително изправени.Легналите на широката част ще се харесат на твоите гости, а изправените на гостите на правнуците ти.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
30-04-2010 - 14:11:24
Много добре казано*drink1*
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
16-09-2010 - 06:53:29
Май истинската технология не е лъжица за моята уста. Много е материалоемка, а трябва да щадим природата, както се обсъди в темата за речните камъни. Моите налични камънаци и пясъци са краен брой и съобразявайки се с това, се получи следния хибрид от нови и стари технологии.


Това е местенцето.



А това е началото.
Набивах камъните направо в земята. На по-ниските подлагах пясък. Накрая запълних фугите до средата на камъните с цимент и пясък, разбъркани на сухо и напръсках внимателно с вода.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
16-09-2010 - 07:45:55
avatar
Страхотно става.Ако кажеш че кръглия камък е капак на шахта, направо ме разбиваш.
Не слагай цимент в пясъка.Разваляш технологията.Понатрупай и полей със солена вода.После измети до средата на фугата.
Успех и спорна работа.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
16-09-2010 - 08:41:25
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
16-09-2010 - 16:05:06
Ето и поглед от друг ъгъл. Кръглия камък не е капак на шахта. Просто си беше в двора, като купих къщата и каталясах да го търкалям от място на място - над сто кила тежи. От долна страна не е равен, та му копах подходящо легло.


За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-16 16:08 от Миташки.
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
16-09-2010 - 22:26:18
avatar
Водоотвеждането си го захванал като по стара книга.Ама набий малко прави малки камъчета по фугите.
Мераклийско става.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход