Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изгоряли лунички

Публикувано от proprietaire xxxІ 
Изгоряли лунички
24-04-2010 - 11:40:11
avatar
В старо мазе с гредоред направих таван с ГК, след което вградих лунички на тавана два реда по 3бр. Като изклюлим, че крушките бяха китайски и две от тях изгоряха почти веднага, вчера при запалнане на лампите се чуха два гърмежа и вече нищо не светеше. Скоро не бях влизал в това помещение и не го бях проветрявал. Да не би да гърмят заради остатъчна влага. Мазето беше влажно, но аз отвън откопавах и правих хидроизолация. Отвътре мазах баданарка хидроизолационна шпакловка. Двата реда лунички са по 30w - общо 105w, а трансформаторчетата са по 150w. Обяснете ми как да оправя този проблем.
Re: Изгоряли лунички
24-04-2010 - 12:03:31
Колега от влагата е.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: Изгоряли лунички
24-04-2010 - 12:05:18
2 реда по 3 лунички са 6бр.по 30вата=180 вата!Ако трансформатора ти е един/150вата,няма да издържи и ще изгори!
Според мен влагата не фактор в случая,във всичките ми бани осветлението ми е такова и нямам проблеми.Трансформаторите често дават дефекти.Вземи си качествен трансформатор и качествени крушки-дълго време няма да имаш проблеми!
Re: Изгоряли лунички
24-04-2010 - 12:11:27
avatar
Трансформаторите са два х 150w, за двата кръга по 3 лунички. И трансформаторите и крушките обаче мисля че са китайски закупени от Баумакс.
Re: Изгоряли лунички
24-04-2010 - 12:17:41
Quote
Радост
Колега от влагата е.
Имам лунички в банята, имам и парна баня, която се ползва често. За 18 месеца след ремонта нито една изгоряла... smiling smiley
Тавана на места има по 1см. пролука, съмнява ме да става дума за проблем с влага.
Re: Изгоряли лунички
24-04-2010 - 12:19:19
С качествени трансформатори и крушки и при правилно свързване-няма да имаш грижи.Всички трансформатори имат гаранция,ако пазиш касовата бележка,настоявай,ще ти го подменят.Но щом е гръмнало,си мисля,че причината е неправилно свързване.Провери къде е причината.Успех!
Re: Изгоряли лунички
24-04-2010 - 12:25:32
avatar
Quote
venciev
С качествени трансформатори и крушки и при правилно свързване-няма да имаш грижи.Всички трансформатори имат гаранция,ако пазиш касовата бележка,настоявай,ще ти го подменят.Но щом е гръмнало,си мисля,че причината е неправилно свързване.Провери къде е причината.Успех!
....................................
Не мисля, че става въпрос за неправилно свързване тъй като те светиха цяла зима! Ще трябва да провера трансформаторите с мултицета дали са все още здрави?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход