Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ

Публикувано от angel_2010 
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
07-04-2010 - 01:51:37
Quote
dodo2
Quote
angel_2010
Quote
dodo2
Загадката ще се реши, ако човекът пусне скица на мястото и всичко ще стане ясно. Ако не пусне, значи съмняващите се имат основание. smiling smiley Особено този: "Ако целта е с продажбата на 4 къщи да си намалите разходите за другите, то това ви прави точно строителни предприемачи, а тази тема чиста реклама"

Съмнително е и това с "двуфамилните" къщи - ако някой сам си строи такава, за чий му е двуфамилна? Направете си най-добре един 5 етажен блок с още 3 мансардни етажа, както си му е редът smiling smiley
Дай мейл и ще ти пусна не само скица но и виза за проектиране,но ако наистина имаш интерес а не питаш само за спорта.(връзката между това ако не пусна скица и основанието на съмняващите се ми убягва но и това ще го отдам на късния час smiling smiley )
Между другото не знаех,че се става толкова лесно строителен предприемач.Имах друга представа за нещата smiling smiley.Ако искахме блок щяхме да купим парцел в любимия за всички нови софиянци квартал "Манастирски ливади".Колкото до двуфамилните къщи те много лесно могат да станат еднофамилни ако ти трябват 400 кв/м smiling smiley

Не ми се влиза в полемика, защото поне в този раздел донякъде темите са полезни и без пререкания, но почерненото "много лесно могат да станат еднофамилни ако ти трябват 400 кв/м" те издава като баш инвеститор, гонещ максимално РЗП и печалба. Защо двуфамилната къща от 2*200 трябва да стане на 400, а не на 200, 100 или 50 квадрата?

Ако ситуацията беше каквато я описваш, трябваше да кажеш "5 семейства си купихме парцел, за толкова пари, по проект за път и градинка се отнемат толкова, остават по еди колко си за 10 парцелчета, ние ще строим на 5, за другите 5 търсим приятели. Който иска плаща за парцела и си прави проект и т.н. донякъде съгласуван за да не стане манджа с грозде".

А всъщност повече ми прилича на "5 семейства инвестираме в строителство, искаме да си посторим безплатно къщи, търсим клиенти за 5 къщи на зелено, които да изплатят и нашите". Ама тогава никой няма да се върже.

За да е изгодна офертата, която предлагаш, на един бъдещ участник трябва да му излиза по-изгодно да се включи, отколкото да купи съседен на вашия парцел и да си постори каквато къща иска. А на мен ми изглежда, че няма да е така, щом сам си признаваш, че гониш печалба.

Извинявам се, ако не съм познал.
Приемам извинението защото не си прав smiling smiley Ако можеше парцела да се раздели лесно отдавна да сме го направили! Ти как си представяш на едно УПИ 10 души да си правят отделни проекти?И според теб ако една къща е 200 кв/м,а парцела включен в цената на РЗП-то е 100 евро на кв/м колко ще е цената ако къщата е 100 кв/м?Естествено е да намалиш цената като направиш максимално РЗП! Не виждам нищо лошо и осъдително в това.Както казах и по-горе подробна информация ще дам при сериозен интерес и при евентуална среща.Колкото до това дали ще ни излезат безплатно къщите за сметка на новите "приятели" не вярвам да има хора които дават пари на доверие вече без да знаят за какво са похарчени,а е и глупаво да започнеш по този начин познанството си с някого с когото ще си съсед цял живот,аз поне не бих го направил,за теб не знам!
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
07-04-2010 - 02:33:25
avatar
2 части от парцела с две къщи по 200 квадрата е повече от 2 части от парцела парцела с една къща 200 квадрата. Т.е. цената не се намалява а се увеличава при тезата "ако ти трябват 400 кв/м". Някой може да иска цялата останала площ само с една къща, като си плати пропорционално земята.

Предполагам проектът не е някакъв секретен, нищо не ти пречи да пуснеш тук скици, планове, цена на земя и строителство (отделно).
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
07-04-2010 - 09:58:18
успех в начинанието. единственият ми коментар - аз се изнасям от софия заради качеството на живота извън центъра, не само заради децата. децата ще пораснат, и ще се махнат. идеята да построя къща за децата не ми допада - къща строя за мен и жената и да отгледам децаа до хх години, пък после те се оправят (това не изключва, че могат да останат в къщата, ако искат, но ще мисля тогава)
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
07-04-2010 - 12:45:55
Давай Мехуди, желая ти успех*ok*
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
07-04-2010 - 13:47:23
Angel 2010,
Пожелавам успех на начинанието на групата!
Разчитам, че проявяваш отвореност и разбиране и си даваш сметка, че коментарите на някои от колегите не означават задължително проява на някаква недобронамереност. Очевидно е, че представите за формАта на един такъв разговор са твърде различни. При недаване на информация, всякакви допускания и приказки са приемливи.
Добре е все пак, че правиш опити да комуникираш.

Твое (ваше) пълно право е да заявите: "Конкретни данни и параметри за нашия проект няма да бъдат открито публикувани в този сайт без оглед на диалога! Даваме си ясна сметка, че това може да провокира различни размисли (дори съмнения) сред форумците, но сме готови да поемем този риск и конкретна информация ще бъде предоставяна само след установяване на личен контакт."

Очевидно е, че има поне два възможни варианта, които са свързани с реализацията на този проект:
1. Търсите съдружник, с когото да реализиране ЗАЕДНО един проект.
2. Търсите клиент, комуто да продададете част от ВАШИЯ проект .
В зависимост от форми, подходи, юридически аспекти, възможно е да има преливане или връзка между двата варианта.

Важното е, че и двата са законни, допустими и разбираеми. Оферирането и на едното и на другото не би трябвало да буди възражения. Само волни или неволни изкривявания биха били неприемливи.
Хубаво би било ако и двете страни говорят един език и влагат еднакво съдържание в използваните думи.
В един конкретен разговор, при който се акцентира на кройката на бизнес отношенията, това би трябвало бързо да се изясни.
До тук в темата за бизнес не е ставало дума, така че няма повод за възникване на съмнения и това на този етап е достатъчно за да се приеме, че търсите съседи. Пожелавам ви доволни и сговорни такива.
Успех!
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
07-04-2010 - 18:50:05
Има нещо гнило в... Дания/разбирай Банкя/. Ангеле имаш 7 мнения до тук, което не значи ,че си фен на този форум!?При това положение странно е , че точно тук/или може би и в много други сайтове/ смяташ , че ще попаднеш на най прелестните съседи!?Не те познавам и може да си много коректен човек, а може и да не си, но тези които са се занимавали със строителството винаги имат не едно не две , а двеста наум. Много тарикати се навъдиха/особено в БГ/ , които искат и са свикнали да забогатяват с много и веднага на чужд гръб. ....та затова народа е мнителен и с право. Не трябва да се забрява и факта, че тези с излишните 120 хил евро за къща и още n на брой десетки хиляди за парцела,регулация итн .. едва ли са толкова балами.
В БГ колективната работа кучета я яли, всеки смята и пресмята основно и само в своя полза.Трябва да си много наивен за да игнорираш факта, че дори и сега да сте си мнооого мили 5-те семейства, бленувайки и говорейки на маса /щото на маса сме най велики/за заветната къща,ако почнете да строите заедно ,след няколко месеца няма да може да се гледате!!!
Айде със здраве и ако проекта ти е истински-успехclap:

P.S.А ако още не си писал в някой от форумите за домашни любимци и озеленяване -там да пробваш-май тези са по мили.Нищо лично

Всички търсим истината!
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
08-04-2010 - 01:49:35
Quote
Rali2000
Има нещо гнило в... Дания/разбирай Банкя/. Ангеле имаш 7 мнения до тук, което не значи ,че си фен на този форум!?При това положение странно е , че точно тук/или може би и в много други сайтове/ смяташ , че ще попаднеш на най прелестните съседи!?Не те познавам и може да си много коректен човек, а може и да не си, но тези които са се занимавали със строителството винаги имат не едно не две , а двеста наум. Много тарикати се навъдиха/особено в БГ/ , които искат и са свикнали да забогатяват с много и веднага на чужд гръб. ....та затова народа е мнителен и с право. Не трябва да се забрява и факта, че тези с излишните 120 хил евро за къща и още n на брой десетки хиляди за парцела,регулация итн .. едва ли са толкова балами.
В БГ колективната работа кучета я яли, всеки смята и пресмята основно и само в своя полза.Трябва да си много наивен за да игнорираш факта, че дори и сега да сте си мнооого мили 5-те семейства, бленувайки и говорейки на маса /щото на маса сме най велики/за заветната къща,ако почнете да строите заедно ,след няколко месеца няма да може да се гледате!!!
Айде със здраве и ако проекта ти е истински-успехclap:

P.S.А ако още не си писал в някой от форумите за домашни любимци и озеленяване -там да пробваш-май тези са по мили.Нищо лично
Явно трябва да дам допълнителни пояснения: ориентировъчната цена 100-120 хиляди евро включва ЦЕНАТА НА ПАРЦЕЛА и строителство с довършителни работи така,че няма да има още n броя десетки хиляди за парцел,и за регулация няма да има защото е в регулация сигурно от 60-70 години,а и едва ли биха ни дали виза за проектиране на имот който не е регулиран.Колкото до това дали съм много наивен-времето ще покаже! Проекта не е секретен но тъй като не смятаме да правим всенародно обсъждане smiling smiley скици и всякаква информация ще дам само при личен контакт:мейл,телефон,среща.Все пак и ние сме мнителни smiling smiley Nacheff ни подсети за още една възможност която не бяхме обсъждали:варианта "съдружник" за което му благодаря,както и за добрите пожелания smiling smiley
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
09-04-2010 - 00:39:26
Правилно, потайност, секретност... все неща от арсенала на нашенския "бизнесмен"*bow* Защо поне не кажеш в коя част на градчето ще сме комшии?
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
09-04-2010 - 08:34:10
avatar
Quote
Geto
Правилно, потайност, секретност... все неща от арсенала на нашенския "бизнесмен"*bow* Защо поне не кажеш в коя част на градчето ще сме комшии?

Да ти кажа - нашия бизнесмен се учи от чуждия, който освен тези качества притежава и много други, за които се отива директно в Ада. Така че не бива директно да се приписват тези качества като манталитет. Напоследък доста често контактувам с испанци, италианци, французи, германци и особено австрийци. Всички са едни подли твари, как един нямаше изключение.
Сори за офф-а, ама не се сдържах. Днес един мастит италианец ще се надлъгваме пак и ми писна.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ТЪРСИМ СИ СЪСЕДИ
09-04-2010 - 09:47:56
Аз проявявам сериозен интерес! Преди около година закупих парцел, на който поради една или друга причина до този момент не съм започнал да строя. За него (парцела) имам няколко доста сериозни оферти, а от друга страна Банкя ми е много по-удобно място за живеене, така че лесно мога да си кеширам парцела и да се включа.
Проблемът е, че и мен, както и останалите колеги във форума, ме притеснява безмислената конфеденциалност на "проекта". Звучи доста примамливо, но съм се нагледал на прималиви измами или малоумия (сори ако вашето не е такова) и не виждам причина, ако това не е форма на набиране на балъци, да пуснете тук параметрите на парцела, предварителните разчети и пр. В крайна сметка вие сте тръгнали да търсите инвеститори в нета, т.е. публично и е нормално да подадете информацията за публично обсъждане. Не виждам смисъл да предприемам каквито и да е стъпки, за да започвам проучването от "нулата" при положение, че може много по-лесно да се "открие" проекта.

При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-09 09:54 от Чимиджимичамиджоми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход