Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ГОГОЛ И ДРУГИТЕ

Публикувано от sobstvenik 31 
ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
05-04-2010 - 22:20:26
avatar
Моля Гогол и другите участници в този подфорум да помогнат! Става въпрос за външна топлоизолация на къща. Направих я с EPS и след това я шпакловах и я пръснах с пръскана мазилка с охлюв! /латерна/. Най-голямият ми проблем беше, че попаднах на некачествен оцветител за мазилката. Къщата е готова но е на петна с различни нюанси на цвета/праскова/.
Говорих с един познат технически ръководител на обекти и той ме посъветва да я мина наново цялата къща с оцветен фасаген с дунапренено мече. Смятате ли че е удачно? Дайте други идеи да си оправя боята! ПЛИИЗ!
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
05-04-2010 - 22:23:03
Човекът правилно Ви е посъветвал. В този случай това е най-бързото и евтино решение.
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
05-04-2010 - 22:31:00
avatar
Викни някой с еърлес машинка да ти я мине за 30 минути. по-добре ще стане.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
05-04-2010 - 23:44:47
До колкото знам "фасаген" е търговска марка на едно българско предприятие за бои,а не отделен вид материал.То ясно,че до някаква фасадна боя ще опреш...въпросът е някой да ти препоръча читава такава,да не стане и тя на петна.На тях обикновено пише и кой е най-подходящият метод за нанасяне.
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
05-04-2010 - 23:56:29
avatar
Quote
salvador
До колкото знам "фасаген" е търговска марка на едно българско предприятие за бои,а не отделен вид материал.То ясно,че до някаква фасадна боя ще опреш...въпросът е някой да ти препоръча читава такава,да не стане и тя на петна.На тях обикновено пише и кой е най-подходящият метод за нанасяне.
===============================
Добре де неправилно съм се изразил - фасадна боя не искам да правя реклама на някой! Идеи ми трябват не уточнения!
Дадените идеи ги потвърдете или оспорете! Нали ще ви каня в двора на барбекю стига да не се червя!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
06-04-2010 - 00:06:31
avatar
Добро съотношение цена/качество има в боята Profitec на Meffert. Има и много други. Не мога да препоръчам български (въпреки желанието ми).

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
06-04-2010 - 00:57:13
по добре я остави както е ще изглежда като нестандартно решение.....................................а и цветовете ще избледнеят след време
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
06-04-2010 - 18:46:48
avatar
Привет!
Много приятно се изненадах като видях ника си на челно място....*bow*
Благодаря и за доверието към мен....
Проблем имаш не от оцветителя,а от количеството добавна вода към материала.....
Ха на бас ,че не е дозирана с точност?!?
Уви проблемът си е проблем и решението вече е дадено от колегите които досега са отговорили.....
Боядисайте къщата основно с фасадна боя на която знаете номера,като си заложите поне 6-700 гр на м2 .При възможност нанесете и грунд преди това,че основата чак ще ви учуди колко може да "изпие"....
Ако желаете боя уточнете квадратура и цвят по спирит каталог - мога да ви помогна с избора....

Чест и почитание
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
06-04-2010 - 18:52:30
avatar
Гогол благодаря ти че се включи. Понеже не съм професионалист би ли ми обяснил с какво да нанеса новата фасадна боя върху грапавата пръскана мазилка? Този въпрос повече ме занимава от този какъв точно цвят ще избера. Някакъв нюанс на прасковеното ще бъде. А може и портокалово.
Re: ГОГОЛ И ДРУГИТЕ
06-04-2010 - 19:36:16
avatar
Дългокосмест валяк би свършил добра работа,но ще иска поне 2 ръце заради камъка....
По добре с машина,има под наем или някой да ти услужи......

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход