Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разлепиха ми се плочките.

Публикувано от bulhomes 
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 21:58:16
avatar
Quote
bulhomes
Леко ще се вмъкна в кавгата, колкото да поясня. Видях, че в края са ми се разлипили няколко плочки, вероятно има и други. В края на седмицата ще се прибера и мога да снимам.
На една от дървените колони си направих опит да залепя камъни за дървото. Навих видии под камъните, така че да им стърчат леко главите за да хване за нещо лепилото. Там пък се отлепиха камъните, а лепилото остана на дървото.

Мастеркам, на пръв поглед ми се струва че ще стане доста дебело по твоя метод.

Никой не каза нищо за силикона.

И само с грунда ще стане гарантирам ти, защото съм го правил и продължавам да го правя.
Силикон не ,а ето това SIKAFLEX-11FC но ще ти трябва специален пистолет който е скъп .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-06 22:22 от MASTERCAM.
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:10:28
avatar
Quote
gogol
Eй смехурко .....
Не ти ли писна да бъхтиш по мен?
За майстор си имам тапия,а можеш ли да кажеш същото и за себе си.....
Първо вземи и попрочети поне колкото мен,пък после ела да си мерим ....."майсторлъка"

МОЛЯ,АДМИНИСТРА ТОРА КЛИЕНТ С НИК MASTERCAM ДА НЕ СЕ ПОСТВА.......
НАЙ МАЛКОТО Е СРАМ ЗА ГИЛДИЯТА.....
И за да те просветя - това е лепило клас С2 с нулево свличане ,отворено време за работа , със огъване по голямо или равно на 1мм
Егати и смешника - това се учи в 1 - ви курс......
Майсторе.....

Ама ти верно освен че си некадърник си и много тъп ,какво си седнал да ми цитираш назубрени от строителни дипплянки описания на материали , "дървен философ" вземи си наври тапията и диплянките нали знаеш къде, надявам се не съм те обидил много просто каквото повикало такова се обадило :] А СМЕХУРКО Е НА МАМА ТИ СИНА.
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:20:27
avatar
Просто си никой.....и това ти е проблема.А като продължаваш с тия думи - просто ти губиш.
Преставам да ти обръщам внимание.
Булхоме,за дърво ти предлагам наш контактен грунд/не бетонконтакт!?!/ АК Праймър - става за силно нестабилни основи.Лепилото трябва да ти е АК20-или АК22 ,ако заложиш на нашата фирма.Ако ще използваш друго - то поне СМ 16.....Други отговарящи на изискванията има само от доказани фирми и са висок клас наистина/съжалявам че не цитирам колеги!/
Ако желаеш да лепиш направо така както си е ти трябва ЕПОМАКС Л 10 или Л20 - пробиваш дупчица във високата част и просто го наливаш бавно и сигурно.
Става по здраво и няма да се разлепи точно там никога......
Лично аз преди време си залепих отлепени от вибрации плочки .... и така до сега......
Съжалявам за полемиката,но трябва човек и през това да мине понякога....
Пробвай ....и ако стане просто пиши.......
Щото доста не знаят какво пишат....

Чест и почитание
A40
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:23:00
колега на въпроса със силикона-вземи си FT101 на Cerеsit,лепи всичко(без тефлон),много е еластично(няма шанс да се разлепи от температурни амплитуди),издържа на почти всякакви химикали(не се прецаква от УВ лъчи и киселинни дъждове).Има и доста монтажни лепила които ще залепят,но това за този случай ще е най-добро.Преди това урони ако има нещо ронещо се и забърши прахта.
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:25:07
avatar
Виж и това е решение - просто не се сетих..
Благодаря колега!

Чест и почитание
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:29:34
avatar
Quote
gogol
Просто си никой.....и това ти е проблема.А като продължаваш с тия думи - просто ти губиш.
Преставам да ти обръщам внимание.
Булхоме,за дърво ти предлагам наш контактен грунд/не бетонконтакт!?!/ АК Праймър - става за силно нестабилни основи.Лепилото трябва да ти е АК20-или АК22 ,ако заложиш на нашата фирма.Ако ще използваш друго - то поне СМ 16.....Други отговарящи на изискванията има само от доказани фирми и са висок клас наистина/съжалявам че не цитирам колеги!/
Ако желаеш да лепиш направо така както си е ти трябва ЕПОМАКС Л 10 или Л20 - пробиваш дупчица във високата част и просто го наливаш бавно и сигурно.
Става по здраво и няма да се разлепи точно там никога......
Лично аз преди време си залепих отлепени от вибрации плочки .... и така до сега......
Съжалявам за полемиката,но трябва човек и през това да мине понякога....
Пробвай ....и ако стане просто пиши.......
Щото доста не знаят какво пишат....

ГОСПОДИН НИКОЙ СИ ТИ ,КАТО СИ ТОЛКОВА СМЕЛ ПОКАЖИ СЕ ДА ТЕ ВИДИМ ,
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:39:03
avatar
Колеги, сдържайте тона! Тука има много хора, които ви четат. И двамата сте давали добри съвети и е глупаво така да се дърлите публично. Правете го на лични.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 22:42:29
avatar
Quote
bulhomes

На една от дървените колони си направих опит да залепя камъни за дървото. Навих видии под камъните, така че да им стърчат леко главите за да хване за нещо лепилото. Там пък се отлепиха камъните, а лепилото остана на дървото.
По моя идея Rockwall направи адаптирана система за монтаж на камък без лепило. Резултата е отличен и мострата е в багажника на колата ми. Моите монтажници са във възторг - сега само чакам клиенти за каменен сайдинг... winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 23:03:53
Нниколов, това ми се струва познато. Има ло го в другата тема за каменните облицовки?
Re: Разлепиха ми се плочките.
06-04-2010 - 23:09:14
avatar
Не съм го снимал, ама като идея беше заложено. Просто Rockwall го направи made in BG и като прототип много ми хареса. Сега според следващия клиент ще попреработим нещата към оптимизиране на процеса с производството, за да може на Негово Величество Клиента да му е изгодно...winking smiley

Между другото утре ще отскоча до Ловеч и има голяма вероятност да се отбия до Троян.... Макар че вероятност и сигурност са различни неща, все пак...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-06 23:12 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход