Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвети за интериорен дизайн - помагайте!

Публикувано от bulhomes 
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 09:16:04
За мен интериорният дизайн има смисъл само когато всички мебели,кухня и т.н. са ви индивидуална поръчка.
С готови мебели от салоните...какъв интериорен дизайн,какви пет лева...
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 09:34:54
Даже и с готови мебели е трудно да си представиш всеки детаил. Визуализацията е със сигурност много полезна и би спестила средства за проби и грешки. Предполагам и крайния ефект ще създаде по-голяма удволетвореност и комфорт на инвеститора. Така, че съм твърдо за да се работи с дизайнер.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 10:28:59
avatar
Аз не съм против ползването на дизайнер. Но всичко трябва да е умерено, когато става въпрос за нашия си дом, а не за показно пространство. Защото съм виждал много дизайнерски интериори. Почти всички силно са ме впечатлявали. Наистина красиво. Но. Много често тези интериори са самоцел. Обикновено фукане пред познати и непознати. Поддръжката - ужасна. Често красивите мебели са неудобни и т.н. и т.н. За да се чувства уютно човек в собствения си дом не му трябват много неща и непременно намеса на дизайнер. Не казвам "не ползвайте". Просто не виждам смисъл от "него". Имам реализирани стотици интериори, като никога не съм се вживявал на дизайнер. Въпреки, че с времето някои неща се амортизират и подменят - гледам, че пак хората се стремят към познати решения, за които не е нужен дизайнер. Важното е да е комфортно и удобно, а това може всяко семейство да съобрази за себе си, а реализацията е процес, който носи удовлетворение и на двамата. Освен това е един от начините постоянно да се търси пътя към другия и да го преоткриваш с подобен процес. Третия - дизайнера- в случая е излишен...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 11:14:39
Quote
n.nikoloff
Много често тези интериори са самоцел. Обикновено фукане пред познати и непознати. Поддръжката - ужасна.

с това изречение особено съм съгласен. познати правеха (правят) интер дизайн на апарт в слънчев бряг - стават наистина много красиви, но ако я няма баба пенка да чисти, не мой го докара да възможност за живеене.

отделно 22е на кв м ми се вижда прекалено
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 20:51:14
Абе и на мене ми се виждат множко, ама да не съм първи. Явно има такива дето не са им много, ама и там ще дойде Симеон Дянков.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
21-03-2010 - 22:21:00
Quote
bulhomes
Хареса ми една статия - http://www.comfort.bg и си признавам, че нямам усета да направя нещо запомнящо се. Някой има ли идея как се плаща, струва ли си и препоръчайте фирми за интериорен дизайн.
Булхоуме, в Троян и околията имате характерен архитектурен стил - за фасада и за интериор - не се опитвай да бягаш от него - хем ще ти е лесно да го направиш, хем и гостите ще се кефят повече (хотел Веника например... )
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
21-03-2010 - 22:39:46
И аз съм един беглец.... В началото на темата намекнах, че ми бягат тия неща. Не искам да влизаме в спорове, но като неспециалист не виждам нищо по-различно в архитектурните стилове в Троянско от тези в страната. Виж в Словения например се впечатлих от очевадно различен архитектурен стил - четвъртити къщи (без еркери), малки прозорци, малки стрехи и липса на каквито и да било огради. А най-много ме впечатли, че и по баирите ливадите бяха окосени и подравнени (навсякъде).
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
22-03-2010 - 20:54:57
Quote
Ivo.NovDom
Quote
bulhomes
Хареса ми една статия - http://www.comfort.bg и си признавам, че нямам усета да направя нещо запомнящо се. Някой има ли идея как се плаща, струва ли си и препоръчайте фирми за интериорен дизайн.
Булхоуме, в Троян и околията имате характерен архитектурен стил - за фасада и за интериор - не се опитвай да бягаш от него - хем ще ти е лесно да го направиш, хем и гостите ще се кефят повече (хотел Веника например... )

Не че "Веника" е "връхтът" на сладоледа, де!

По повод цитираната статия - как може на 2-та снимка на хубавата зелена морава да тръснат това грамадно стълбище!?

И по отношение на кухните:
От много краища на България се обаждат колеги да ги свържа с наши мебелни къщи и когато се тръгне да се прави нещо най-напред се изяснява ФУНКЦИЯТА! викни един от наш`те, да ти направи предложение за разпределение на пространството и да ти начертаят девойките на AutoCad барем кухненското (щото те хората с това си изкарват хляба и са правили много проекти) или виж Камелия какво беше пуснала в "Моята мечта..." на Безопит (да не правя реклама). Ако искаш, ще ти пратя телефоните на мой приятел, който ми направи целият мезонет, къщата на баща ми, вкл. лятната кухня.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
24-03-2010 - 15:00:22
.... Ако е удобно бихте ли изяснили, какво значи "наши мебелни къщи" ???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 15:01 от ellia.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
24-03-2010 - 20:32:13
Троянски
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход