Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвети за интериорен дизайн - помагайте!

Публикувано от bulhomes 
Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 20:55:35
Хареса ми една статия - http://www.comfort.bg и си признавам, че нямам усета да направя нещо запомнящо се. Някой има ли идея как се плаща, струва ли си и препоръчайте фирми за интериорен дизайн.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 21:15:29
avatar
Това е нещо крайно неопределено като дефиниця и резултат. Когато "се получи", значи дизайнера е успял да се потопи в мисленето на клиента и си е свършил работата. Обаче в това има два съществени момента -
- първо - мисленето на клиента. много често клиента въобще не знае какво иска, което не означава, че е глупав или нещо подобно. просто не можа да си дефинира желанията. масова практика е. Тогава идва второ
- второ - дизайнера дали ще успее да си реализира възможностите, защото може и да е най-кадърния, ама ние като клиенти да не му дадем възможност да се прояви с нашите си виждания и мисления. От другата страна пък ако направи реализация по своето си виждане, колкото и да е добър съвсем спокойно може и да не ни хареса....
Съвет - обърнете се към дизайнер (ако имате бюджет) и ако не му харесате работата не си мислете, че непременно е некадърен. Може да не е вашия дизайнер. Ако не сте доволни от вижданията на няколко дизайнери - значи вината си е във вас и най-добре сами си направете реализацията.
Успех.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 21:22:38
Сега ако съм Слави Трифонов обявявам конкурс за "Интериорен дизайн" на ..... и само победителя си взима заплатата.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 21:44:33
По-добре си намери западни списания за интериор и едва като имаш в главата си някаква обща представа на това как искаш да изглежда бъдещия ти дом "отвътре" ,тогава се обърни към дизайнерите да доизпипате детайлите.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 21:45:17
Има много сайтове, гледай и кради това което ти хваща окото.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 22:18:43
Здравейте и от мен !!!!

И аз се бях залетяла към фирма за интериорен дизайн но много бързо се отказах smiling smiley Става дума за интериор на еднофамилна къща. Фирмата ми даде цена от 22е на кв.м. за проект, който съдържа :

ИДЕЕН ПРОЕКТ

Заснемане на обекта
Функционално зониране
Функционално и композиционно решение с разположение на елементите от интериора. Създаване на допълнителни прегради, ако това се налага.
На клиента се предлагат до 10 разпределения представени, като чертеж. И до 3 варианта на избран варианти представени като 3Д схематични изгледи на помещенията , план отгоре.
Цялостна концепция за решението на интериора
Оформяне на пода, стените и тавана на помещенията.
Разположение на осветителните тела, съобразено с общото пространствено оформление.
Подбор на материали и текстури.
Избор на цветове.
Декоративни решения, пана и пластични елементи, аксесоари.
Компютърна графика и 3D визуализация
3D моделиране на обекта.
Визуализиране на изгледите и дообработка на изображенията.
Текстуриране и оцветяване на обекта с близки до реалните цветове и материали.
Ще бъдат представени до 5 варианта на цветови решения
Ще бъдат предоставени до 5 изгледа за всяко помещение на краен избран вариант


РАБОТЕН ПРОЕКТ



Схеми за електроинсталация
План за позициониране на контакти и захранващи кабели.
План на осветителните тела, места за позициониране.
Схема за ВИК
План за позициониране на изводи.
План настилки
Избор на настилки – конкретен модел и цвят по мостри.
Монтажен план за изпълнение.
Подбор на цветови схеми
Посочване на конкретни цветове по каталог на избраните бои, тапети и т.н
Софит
Чертеж на решението на тавана с показани цветови и пластични особености

Разгъвки стени
Чертеж с показани основните и допълнителни обработки (материали и цветове) на стените.
Подбор и проектиране на мебели
Подбор на готова продукция от магазините и / или
Чертежи на мебелите за изработка от подизпълнител.
Чертежи на характерни декоративни елементи, прегради и др.
Количествена сметка
Изчисляване на квадратури и количества за материалите включени в оформянето на интериора.Остойностяване на изпълението на проекта.
Оферта за мебели
Оферта за стройтелно-ремонтни дейности


Консултации
В дадената цената са включени 16 часа консултации
Авторски надзор
В дадената цената са включени 10 посещения на обекта с цел прослядяване на работния процес


Това е ..... на мен ми е скъпо, затова реших сама да се справям ............smiling smiley



Дано да съм ви помогнала
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 22:57:44
avatar
Според мен аз най-добре зная какво да съдържа и как да разпределя пространството в собственото си жилище. Под "аз" разбирайте "семейството". С възможност за промяна по всяко време, ако нещо не ни хареса или омръзне.
Интериорния дизайнер има приложение повече на обществени места - хотели, ресторанти, административни сгради и прочие...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
19-03-2010 - 23:35:46
Quote
n.nikoloff
Според мен аз най-добре зная какво да съдържа и как да разпределя пространството в собственото си жилище. Под "аз" разбирайте "семейството". С възможност за промяна по всяко време, ако нещо не ни хареса или омръзне.
Интериорния дизайнер има приложение повече на обществени места - хотели, ресторанти, административни сгради и прочие...

Аз не съм съгласна с този пост. Ако ти знаеш това неозначава, че всички знаят. И ако ти си мислиш, че знаеш - това неозначава, че на 100% си компетентен и ще направиш правилното зониране и най-правилния интериор.
Според мен един интериорен проект може и много да ти спести (като време, пари и нерви).
Така че има и част възвращаемост на вложените средства за интериорния проект.
Не е правилно да се твърди, че интериорния дизайн има приложение само за обществени места.

Аз съм ЗА интериорния дизайн стига да имаш достатъчно парички и да можеш да си го позволиш.
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 00:43:56
Quote
n.nikoloff
Според мен аз най-добре зная какво да съдържа и как да разпределя пространството в собственото си жилище. Под "аз" разбирайте "семейството". С възможност за промяна по всяко време, ако нещо не ни хареса или омръзне.
Интериорния дизайнер има приложение повече на обществени места - хотели, ресторанти, административни сгради и прочие...

Браво! Много добре казано!

Мислех и аз да го кажа ама по-добре не мога*drink1*
Re: Съвети за интериорен дизайн - помагайте!
20-03-2010 - 01:36:36
avatar
Ако си професионалист в дадена област, няма смисъл да наемаш конкуренцията, но ако не си .........!?

В крайна сметка всеки си заслужава избора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход