Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

топлоизолация на дъговидно хале

Публикувано от mehudi 
топлоизолация на дъговидно хале
18-03-2010 - 16:31:34
здравейте,

предстои ми през лятото да построя дъговидно хале (200 кв м) и тр да го топлоизолирам. препоръчват ми пенополиуретанова пяна. може ли някой да препоръча фирма за софия, да сподели цени, опит и тн.

предварително благодаря
Re: топлоизолация на дъговидно хале
18-03-2010 - 20:01:24
avatar
Става с полиурея,но не зная дали ще ти хареса чисто естетически....
Ако ти кажат че става перфектно не вярвай много много.Има проблем че след време леко прегаря и се сипе пяна на парцалки...
Ценово зная че излиза около 16-18 лв труд и материал,но честно казано не ми е силната страна и не зная точно.Надявам се да съм помогнал поне с нещо.....

Чест и почитание
Re: топлоизолация на дъговидно хале
19-03-2010 - 10:29:12
Re: топлоизолация на дъговидно хале
19-03-2010 - 11:49:37
avatar
що не пробваш със стъклена вата?
Re: топлоизолация на дъговидно хале
20-03-2010 - 20:34:15
Quote
palamud
що не пробваш със стъклена вата?

ми не съм сещал. за това питах във форума - за идеи. благодаря за линка по-горе.
Re: топлоизолация на дъговидно хале
21-03-2010 - 17:21:19
avatar
Внимателно при поставянето ,а в последствие и със защитата на хората отдолу.....
Много неприятен момент е непрекъснато все нещо да те бучи тук-там....
Сещам се за полагането на първата ми вата - лято,жега,а аз по потник.....чудеса....
Да е жив и здрав този който е измислил оцета....,че иначе сън няма....

Чест и почитание
Re: топлоизолация на дъговидно хале
22-03-2010 - 15:26:26
Каква ще е носещата конструкция на халето - метал, бетон, дърво..? Имай предвид, че полиуретанът е горим. В зависимост какво ще слагаш в склада, може и да не ти се отвори парашута в Пожарната.
Re: топлоизолация на дъговидно хале
22-03-2010 - 15:41:17
avatar
Главното качество на дърговидната конструкция е, че е самоносеща.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: топлоизолация на дъговидно хале
22-03-2010 - 15:42:58
avatar
верно че ватата е кофти за монтаж, ама това се сещат всички, като стане дума за изолация.
за това мислих че си се сетил
По приинцип трябва да се монтира облечен с гащеризон, маска, ръкавижи и очила...
лятото е кофти, ама по-добре така.
Re: топлоизолация на дъговидно хале
08-04-2010 - 12:01:17
Здравейте,

полиуретановата пяна е най-доброто решение. Бързо, лесно и качествено. Има няма 2 дена работа за 200кв.м. Полиуретановата пяна е с клас на горимост Б2, което е напълно задоволително за пожарникарите. Цената се определя от дебелината на слоя и сложността на обекта (скелета, вишки, генератор, облепване на прозорци и т.н.). Прегарянето на полиуретана става само ако е оставена без защита на слънце (2мм на година загуба). Всичко, което Ви интересува за полиуретана като изолация можете намерите тук.

Искам да отбележа, че полиуреата не е топлоизолация, а хидроизолация и освен това, че полиуреа за 16-18лв. няма. Това е цена за еластомер, който прилича на полиуреа, но не е, и се използва само за мембрани. Повече за полиуреата можете да намерите на www.polyurea-bg.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход