Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ремонт на покрив

Публикувано от msmarinov 
Re: ремонт на покрив
31-05-2011 - 11:43:25
Благодаря отново на колегите Христон и Маркк.
Не можах да реагирам веднага, но дискусията не е чак толкова оживена.
Може да се научи нещо, все пак.

Въпросът ми за импрегнирането дойде в момент, в който не бях в състояние да си отговоря задоволително на един уж елементарен въпрос.
Най-вероятно ще се наложи да купя сурови летви.
Какви ще са последиците от затваряне (чрез импрегниране) на клетъчната влага вътре в дървото ??

После се почесах и започнах да умувам, доколко дифузинно плътни са импрегнаторите и редно ли е въобще да ги подозирам :-))).
Отговорих си, че вероятно колкото продукта, толкова и отговори.
По-скоро няма причина да се прави опит за нарочно спиране на дифузия отвътре-навън.
Импрегнаторът трябва да пречи на бързото попиване на вода от външната страна.

Значи, трябва ад се импрегнира!
Суровият материал ще предизвика това, че импрегнирането ще се случи само повърхностно и не достатъчно качествено, но все пак би трябвало да помага.
Пък и щом Маркк е категоричен, това вече значи доста.

Благодаря!
Re: ремонт на покрив
31-05-2011 - 11:56:51
Интересна е приказката, та нека кажа още нещо.
Приказвам много и исках да огранича по възможност, но съобразявам, че мога и да помогна на някой да не прави грешки.
Причината да попитам за мерките на материала е, че видях една къща, на която имаше двойна скара под керемидите, но поради очевидно неспазване на изискванията за размера, отстоянията и качеството на дървените летви, беше започнал процес на образуване на "вълнички".
При гледане от определен ъгъл се забелязваше, че има леко периодично провисване на летвата, която носи керемидата.
Някой не би забелязал, но мен ме подразни.

Дъските от долната скара са били вероятно монтирани прекалено далеч една от друга и може да са били прекалено високи..
Възможно е и носещите керимидите дъски да са били по-тънки от необходимото.
Най-вероятно ставаше дума за комбинация от причини.
Абе, всичко е важно !
Re: ремонт на покрив
06-06-2011 - 15:38:27
Nacheff,

Не знам късно ли е за отговор, но на двата ти въпроса:

- Контра летвите, тези, които казваш перпендикулярно на стрехата, трябва да са с размери 5 см на 4 см по стандарт или в най-лошия случай 5х3 см
- Контралетвите се полагат на разстояние 60 см една от друга (би трябвало гредите отдолу да са на същото разстояние) и се ковът върху гредите
- Разстоянието м/у хоризонталните летви зависи от вида керемида.

Успех!
Re: ремонт на покрив
06-06-2011 - 19:25:06
Cafе, здравей и благодаря !
Не ми е късно, още въобще не съм планирал заминаване. Само си пиша списъци със задачи.
Междувременно един приятел от другия форум видял, че съм питал тук и ми прати по мейла линк към едно предаване в "Мисия моят дом", всеки може да го види там видеото. За мене беше интересно и поучително.

И там ползваха понятието контралетва, но в текста бяха категорични за размер 5х5 см. Рекох си - те нали са Брамак, малко си падат максималисти, пък и правят нови покриви, което предполага дълга гаранция и не желаят да правят компромиси. Другата летва я даваха 5х3 см. 5Х5 СА неприлично скъпи и директно ги отписвам. За другите ще помисля още.

В предаването демонстрират покриване на покрив без дървена обшивка. Което е още по-лесно, че виждаш гредата, върху която ковеш контралетвите.
То си е цяла система, с всичките му елементчета и тънкости!
Чак до там няма да хвърля с моя покрив.
Но имат подкеремидени мембрани, които са 1,5 метра широки и ми хванаха погледа.
Поздрави !
Re: ремонт на покрив
06-06-2011 - 20:52:06
Супер. Знам за какво говориш. Погледни и това:





в по-евтини са от Брамашките. Тук в България ги продават Беткерс.
Дано ти е от полза.
Ако го правиш без плътен обков от дъски ще спестиш и от мембраната, защото тогава се слага по-тънка мембрана. Звучи нелогично, но е така. Ако те интересува повече по темата, кажи, ще ти разкажа много неща.

Лека вечер!
Re: ремонт на покрив
07-06-2011 - 12:30:34
Quote
Cafe
Супер. Знам за какво говориш. Погледни и това:
в по-евтини са от Брамашките. Тук в България ги продават Беткерс.
Дано ти е от полза.
Ако го правиш без плътен обков от дъски ще спестиш и от мембраната, защото тогава се слага по-тънка мембрана. Звучи нелогично, но е така. Ако те интересува повече по темата, кажи, ще ти разкажа много неща.

Лека вечер!
Благодаря *ok* !
Наистина намерих при Ваджо цена на мембрана (не точно Коротоп, както е от полското видео) от системата Беткерс от 100 до 125 лв. за 75 м2, а тези на в системата Брамак са чувствително по-скъпи - там цената стига до около 250 лв, има много видове.
При мен има необитаван покрив и паропропускливостта не е от голямо значение.

Имам дъсчена обшивка и може да се каже, че ме хвана неподготвен с твърдението, че така трябва да се сложи по-дебела мембрана. Вероятно неравностите от дъските са рисков елемент и я нараняват?? Друго не мога да се сетя.

Контралетвите от видеото ми се струват не по-дебели (високи) от 3 см., но пък вероятно са малко по-широки от 5 см.
Множеството практики ме накараха да размисля още и за тяхната роля.
Първо, при тази система те придържат фолиото към греди/обшивка, допълнително фолиото се хваща и с такер,
Второ, ако в резултат на навяване на вода при силен дъжд под керемидата все пак попадне вода, то тя ще се оттече лесно надолу, без да среща преграда, каквато би била обикновена летва, закрепена еднослойно (една скара) по класически способ,
Трето, става по добро вентилиране и съхнене.
Друго не мога да се сетя.

Продължавам да разсъждавам, кое от тези роли налага летвата да е по-дебела (висока)? По-скоро не откривам такава причина.
Много е важно на какво растояние една от друга са контралетвите. Горе писах, по-голямо от стандарта разстояние, което е комбинирано с неподходяща горна летва (по-тънка) води до провисване на вълни.

Ако няма да ти отнеме време, кажи още нещо. Може да пуснеш и линкове.
Благодаря !
Re: ремонт на покрив
12-06-2011 - 15:19:32
Здравейте!
От година чета форума и намирам много интересни мнения и съвети!
Обръщам се към Вас с молба за съвет относно предстоящ основен ремонт на покрив.
Сградата е на четири етажа с площ към 250 м2 на плоча и се намира в централен столичен район.
По моето скромно мнение трябва да се сменят някои
от гредите и дъските,защото има изгнили и счупени.Сградата е строена през 60г. и веднъж е правен ремонт.
Трудно ми е да се ориентирам в морето от фирми ,ако някой от Вас скоро е ремонтирал покрив и е доволен от фирмата извършител нека сподели.Смятам,че препоръката е най-добрата реклама!
Предварително благодаря!
Re:Молба за препоръка!
14-06-2011 - 15:08:21
Здравейте!
От година чета форума и намирам много интересни мнения и съвети!
Обръщам се към Вас с молба за съвет относно предстоящ основен ремонт на покрив.
Сградата е на четири етажа с площ към 250 м2 на плоча и се намира в централен столичен район.
По моето скромно мнение трябва да се сменят някои
от гредите и дъските,защото има изгнили и счупени.Сградата е строена през 60г. и веднъж е правен ремонт.
Трудно ми е да се ориентирам в морето от фирми ,ако някой от Вас скоро е ремонтирал покрив и е доволен от фирмата извършител нека сподели.Смятам,че препоръката е най-добрата реклама!
Предварително благодаря!
Re: ремонт на покрив
21-07-2011 - 15:17:08
1. Изграждане на нови покривни конструкции
2. Ремонт на покриви
- Претърсване на покрива (счупени керемиди, течове и др.)
- Разкриване на покрива
- Сортиране на керемиди
- Пренареждане на стари керемиди
- Преглед и ремонт на дървените части
- Почистване на основата
- Нареждане на керемиди
- Измазване на капаци и комини

3. Хидроизолация


- Почистване на основа


- Грундиране на основа


- Полагане на воалит


4. Поставяне на хоризонтални и вертикални улуци и тръби


- Подмяна на капандури


- Обшиване на комини и бордове


- Подулучни и надулучни поли


5. Тенекеджийски услуги


6. Надстройка на таванска стая


[www.citystroi.com]
Ако търсите качествен ремонт на добри цени звъннете на тел 0895460909
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход