Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ремонт на покрив

Публикувано от msmarinov 
ремонт на покрив
14-03-2010 - 11:43:36
Предстои ми да ремонтирам покрива на вилата.Искам да махна керемидите които са останали и да монтирам по лек покрив,защото имам съмнения че основите на къщата не са много добри-но това е тема за друг разговор.Може ли някой да ми даде съвет с какъв материал да покрия къщата? Аз съм се спрял на ондулин (искам да ми излезе по евтино,а и да стане надежден покрив.
Re: ремонт на покрив
14-03-2010 - 11:47:53
avatar
Ами в същата тази тема имаш предостатъчно материал за размисъл. Аз предпочитам да работя с метални керемиди, за да си нямам проблеми, а ако клиента държи на битумни керемиди - слагам Тегола.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ремонт на покрив
14-03-2010 - 12:25:28
avatar
Определено металните керемиди са доста по-леки от другите покривни покрития. И най-вече са по-дълготрайни.

[www.roofbg.com]
Re: ремонт на покрив
02-05-2011 - 16:04:24
извършвам всякакъв ремонт на покриви.
претърсване,подмяна на греди,ламперия,мушама и летви,
тенекеджийски услуги.
олуци,водосточни търби,над и под олучни поли,опшиване на комини и капандури и др.
0888433060
Re: ремонт на покрив
25-05-2011 - 17:50:09
Виждам, че се препоръчват така наречените метални керемиди и действително с тях се работи сравнително лесно и бързо.
Миналата есен ги използвах за направата на един навес (беседка). Случиха се проблеми, но причината не беше в ламарината, а в човешкия фактор.

Сега въпросът ми е друг.
Имам намерение да ремонтирам покрива на самата къща. Керамични керемиди, скатен покрив. Миналата година констатирах теч на едно място. Разкрих и видях, че битумната мемрана под керемидите е започнала да се скапва. Процесът е в начален стадий, но .....
Жалко, изкара има-няма 13-14 години. Беше някаква руска - дебела и тежка.

Ще ми се да направя двойна дървена скара над новата мембрана. Предстои ми ходене натам и искам да си поръчам дървения материал.
По отношение на летвите, които са горен слой и носат директно керемидите (летви, монтирани успоредно на стрехата) положението е ясно. Това е едно масово предлагано "изделие".

Имам неяснота и празноти в познанието по отношение на долния ред летви. Тези, които се монтират директно върху мембраната и перпендикулярно на стрехата и отгоре носят другите летви.
Та въпросът ми е:
- какви са препоръчителните размери на сечението на тези летви,
- на какво отстояние една от друга е препоръчително да се монтират.
Re: ремонт на покрив
25-05-2011 - 20:22:50
avatar
Лек меден покрив. Но не лек за джоба.smiling smiley Битум Тегола, както Ви посъветва колегата по-горе.

www.sechkov.com








Битум Тегола:







++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: ремонт на покрив
25-05-2011 - 23:22:04
avatar
Quote
nacheff


Имам неяснота и празноти в познанието по отношение на долния ред летви. Тези, които се монтират директно върху мембраната и перпендикулярно на стрехата и отгоре носят другите летви.
Та въпросът ми е:
- какви са препоръчителните размери на сечението на тези летви,
- на какво отстояние една от друга е препоръчително да се монтират.

2 на 3 през 50 см.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: ремонт на покрив
26-05-2011 - 11:23:36
Quote
markk


2 на 3 през 50 см.

markk,
Благодаря много*beer*

Най-вероятно на място ще намеря сурови и разбира се неимпрегнирани летви.
Транспорт отдалеч не е невъзможен, но по-скоро няма да се случи.

Чудя се, кое ли ще е по-лошо:
1. Да ги импрегнирам с някакво намазване, потапяне на място така, както са си сурови (което със сигурност е много неправилно, или
2. Да ги монтирам неимпрегнирани.*zzz*
Re: ремонт на покрив
26-05-2011 - 19:31:14
за метода на импрегниране не се въздържах и ще споделя следният опит:

1. ПВЦ тръба ф50 и дълж. 4м запушена в единия край
2. туба 5л. Бохемит концентрат от Бриколаж, която се разрежда 1:3
3. потапяне целите летви в налятия в тръбата разтвор
4. съхнене около 20мин. и е готово за монтаж

точки 3 и 4 за всяка летва smiling smiley

за сравнение цветът, който се получи сравнен с "импрегнираните" летви в магазин беше 3-4 тона по-тъмен

та, от мен това
Re: ремонт на покрив
26-05-2011 - 20:00:29
avatar
Quote
nacheff
Quote
markk


2 на 3 през 50 см.

markk,
Благодаря много*beer*

Най-вероятно на място ще намеря сурови и разбира се неимпрегнирани летви.
Транспорт отдалеч не е невъзможен, но по-скоро няма да се случи.

Чудя се, кое ли ще е по-лошо:
1. Да ги импрегнирам с някакво намазване, потапяне на място така, както са си сурови (което със сигурност е много неправилно, или
2. Да ги монтирам неимпрегнирани.*zzz*

Непременно импрегнирай .
Аз импрегнирам всичката дървения – греди,дъски,летви.
Не забравяй да махнеш кората (ако има такава) преди това.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход