Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!

Публикувано от PALDIN 
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 20:12:25
avatar
Това последното е много вярно!
Ами ако иска коректен отговор му трябва коректно задание. Иначе цената може да варира с повече от 50% грешка.
Както и преди съм казвал цена/кв.м. е грешен критерий и абсолютно релативен на цена/кг при автомобилите. Защо никой като иде в салона не пита "колко Ви е цената за килограм на това Рено" , напр?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-09 20:14 от n.nikoloff.
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 22:06:41
Всяка стойност може да бъде приравнена към мерна единица. Въпрос на общоприети критерии. Конкретно за цена/м2 в строителството е прието и напълно коректно, стига да се сравняват сгради с приравнени характеристики и по еднакъв критерий!
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 22:36:41
avatar
Ц! Не е коректно, но не ми се задълбава в темата. Важното е, че този критерий се ползва масово и ако не се беше наложил клиенти и строители щяха да общуват по-свободно и да се разбират по-лесно. Няма два еднакви обекта, два подобни могат да се различават много по този критерий без да им пречи всеки за себе си да е коректен. Некоректен е само критерия за сравнение и обикновенно той е източник на напрежение. За справка - този форум. Скоро очаквам на въпроса "колко струва този апартамент на квадратен метър" - "650 евро" - "купувам 5 квадрата" ...
Много се мъча да си спомня, но допреди 12-15 години никой не го позваше. Имаше си просто цена на апартамент, който се състои от... и се намира ... И толкоз.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 23:18:53
Съгласен съм, че за продажба на апартаменти в кооперации критерия цена/м2 е меко казано некоректен. Цената разделена на площ с общи части от сградата или без, с такива от дворното място или не, с изба или не, така че тук важна е стойноста на придобивания имот. За строителството на сграда нещата са доста по различни.
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 23:32:15
Тоя въпрос сме го обсъждали вече.
За мен по-реален и меродавен критерий е чистата ж.площ ч.ж.п. и то изразена в м3, а не в м2, като не включва сервизните зони, т.е.коридори,бани,тераси,стълбища и т.н.
Не че са без значение последните, но не случайно ги наричат обслужващи.

Да ама колко такива обяви сте забелязвали ?
Щото аз нито една...
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
09-03-2010 - 23:33:09
цената за груб строеж -труд и материали е 100евро на м2.ни повече ни по малко
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
10-03-2010 - 08:23:34
Quote
hristoabg
цената за груб строеж -труд и материали е 100евро на м2.ни повече ни по малко

Бре то се напълни с провокатори тук.eye popping smiley
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
10-03-2010 - 11:06:11
Quote
hristoabg
цената за груб строеж -труд и материали е 100евро на м2.ни повече ни по малко

Ти пък се изказа!
Цената зависи от заданието, желаното и достигнато качество на изпълнение и вложените материали.
Но, нека колегата преди да се захване със строителство, да си опресни правописа. Много е неприятно като четеш такива писаници.
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
10-03-2010 - 11:23:39
Quote
PALDIN
В широк център в Пловдив искам да изградя къщта на мой парцел с мои пари !
Много важно за мен е да знам колко % да платя печалба на фирмата ако материалите и труда са 240 евро на квадрат?

аз сега свърших груб строеж 100ЕУР на квадрат всичко от фирмата без ДДС и съм хипер доволен зидарията ми е като конец хубави тухли и т.н евалата на тия пичове
Re: каква е средната цена в Пловдив за строителство на мой парцел с мои пари!!
10-03-2010 - 11:56:55
Аз на всички без изключение много благодариа за съветите!!!Не отговариам веднага защото сам 10 часа назад от вас
Ето какво ми написа фирмата в офертата!!
1.Предполагам разбрахте че само 22% от РЗП-то ще е мое останалото фирмата трябва да се договори с останалите собственици за % на обещитение и останалото остава за Фирмата.
Фирмата ми казва че моята цена на квадрат ще варира от големината на обещитението на мойте комшии
Аз нямам нищо общо с тях сградата е обща ,но аз си строя и си плащам само за моите 22% на моя парцел които е част о общия
Надявам се правилно ме разбрахте
2 Другия важен вапрос е, че цената на квадрат ще зависи къде в сградата са разположени моите апартаменти и магазини Това има ли логика !!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход